Diziler,  Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi,  Gaziantep Üniversitesi Söyleşi,  Kampüs sohbetleri,  Manşet,  Üniversite öğrencilerinin görüşleri,  Yaşam Tarzı

Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi, Dizi


Popüler Kültürün etkisi hayatın her noktasında hissediliyor. Artık her tv kanalında internette online platformlarda her kanalda yüzlerce tv dizisi yerini almış durumda. Peki Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisini hiç düşündünüz mü ? Bu soruyu Gaziantep üniversitesi öğrencilerine sorduk.

Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi Ne Şekilde Gözleniyor

Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi (Özel Haber)
Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisini hiç düşündünüz mü ? Bu soruyu Gaziantep üniversitesi öğrencilerine sorduk.

 

Elbette her dizinin sosyal hayat üzerindeki onlarca etkisi vardır. Özellikle çocuklar bir dizi izlediklerinde orada oynayan oyuncuları rol model  olarak göreceklerdir. Bu durumun olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Peki, Dizilerin sosyal hayat üzerindeki etkisi nedir? Olumsuz durumlar nasıl engellenir? Bu soruların cevabını sizler için araştırdık. Gaziantep üniversitesi öğrencilerine Dizi izleyip izlemediklerini sorduk.

Günde 8 Saatimiz Televizyon Başında Geçiyor

Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi (Özel Haber)
Genç yaşlı, herkes dizi izlemektedir. Yapılan araştırmalara göre Günde 8 saatimiz televizyon başında geçmektedir.

Genç yaşlı, herkes dizi izlemektedir. Yapılan araştırmalara göre Günde 8 saatimiz televizyon başında geçmektedir. Okuma oranının giderek düştüğü bu günlerde, televizyon başında geçirilen zaman da artmaktadır.

Üniversiteliler Daha Az Dizi İzliyor

Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi (Özel Haber)
Dizi izliyor musunuz? diye sorduğumuzda bir çoğu dizi izlemediğini dile getirdi.

Üniversite öğrencilerine; Dizi izliyor musunuz? diye sorduğumuzda bir çoğu dizi izlemediğini dile getirdi. Genellikle okul ve sosyalleşme aktivitelerinden boş zaman bulamadıklarını tespit etmiş olduk.

Dizi Yapımcıları Daha Dikkatli Olmalı

Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi (Özel Haber)
Özellikle çocuklar bir dizi izlediklerinde orada oynayan oyuncuları rol model  olarak göreceklerdir.

Bazı öğrencilerin şu anda izlemeseler de geçmişte farklı diziler izlemiş. Kendi hayat tecrübeleriyle dizilerin sosyal hayata etkisi konusunda bizlere fikirlerini sundular. Genel görüş Dizilerin, hem sosyal hem de psikolojik açıdan toplumu olumsuz etkilediği yönünde. Üniversite gençliği, dizi yapımcılarına bu durumun yeni yapımlarda göz önünde bulundurulması gerektiğini seslendi.

Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisi (Özel Haber)

Artık her tv kanalında internette online platformlarda her kanalda yüzlerce tv dizisi yerini almış durumda. Peki Dizilerin Sosyal Hayat Üzerindeki Etkisini hiç düşündünüz mü ? Bu soruyu Gaziantep üniversitesi öğrencilerine sorduk.

Content URL: https://www.okuhaber.com/dizilerin-sosyal-hayat-uzerindeki-etkisi

Embed URL: https://youtu.be/dRHz_N5LA-M

Duration: 0H10M

Views: 10

 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir