Çocuklar için hangi güneş kremi,  en iyi güneş kremi,  en iyi güneş kremi hangisi 2019,  En İyi Güneş Kremi Seçimi,  En İyi Güneş Kremi Tercihi,  Güneş Kremi,  Güneş kremi nasıl sürülür,  güneş kremi önerisi,  güneş kremi yüz,  Kişisel Bakım ve Güzellik,  SPF,  SPF Nedir

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ? » OKUHABER


Yaz aylarını gelmesi ile birlikte pek çok kişi iş ve günlük hayat stresinden kurtulmak adına kendilerini en yakın tatil kasabalarına atıyor.

Tatil yaparken güneşlenmek ve denize girmek de o tatilin tam anlamıyla bir tatil olmasını sağlayan özelliklerdendir. Güneş güzeldir ancak uzun süre korumasız altında kalmak tehlikelidir. Bu nedenle En İyi Güneş Kremini seçmek gerekir.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Fakat denizdeyken ya da doğrudan güneşe maruz kalırken insanların cilt sağlıkları için dikkatli olması da gerekir.

Sağlık İçin Aman Güneşe Dikkat

Fakat denizdeyken ya da doğrudan güneşe maruz kalırken insanların cilt sağlıkları için dikkatli olmaları da gerekmektedir. Yani özenle seçilmiş En İyi Güneş Kreminin tercih edilmesi sağlık açısından lüks değil ihtiyaçtır.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Eğer doğru ürünü ve içeriği kullanırsanız güneşten gelen zararlı ışınlardan kaynaklı etkenlerden de o kadar az oranda etkilenirsiniz.

En İyi Güneş Kremi Seçimi

Eğer doğru ürünü ve içeriği kullanırsanız güneşten gelen zararlı ışınlardan kaynaklı etkenlerden de o kadar az oranda etkilenirsiniz. Güneş kremi seçimlerinizde dikkat etmeniz gerekenler hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmak için okumaya devam ediniz.

İlginizi Çekebilir: Güneş Lekelerini Geçiren Doğal Yöntemler

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Güneş kremleri tercihlerinde de cilt tipinize en uygun olan kremleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Cilt Tipinize Uygun En İyi Güneş Kremi Tercihi

Tıpkı herhangi bir nemlendirici ya da bakım kremi alır gibi güneş kremleri tercihlerinde de cilt tipinize en uygun olan kremleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz losyon tipli ürünleri kullanmalısınız.

Yağlı Cilt Sahipleri Hangi Güneş Kremini Seçmeli

Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz losyon tipli ürünleri kullanmalısınız. Kuru bir cilde sahipseniz de mutlaka krem tipli ürünler işinize yarayacaktır.

Açık ya da koyu bir tene sahipseniz de ürünlerin SPF miktarına bakarak krem tercihinde bulunmanız gerekmektedir.

SPF Nedir Tıklayarak Öğrenebilirsiniz

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Eğer kimyasaldan olabildiğinde arındırılmış bir güneş kremi tercih ediyorsanız mutlaka paraben içermeyen ürünlere odaklanmalısınız.

En İyi Güneş Kremini İçeriğine Bakarak Alın

Eğer kimyasaldan olabildiğinde arındırılmış bir güneş kremi tercih ediyorsanız mutlaka paraben içermeyen ürünlere odaklanmalısınız. Bunun yanı sıra aldığınız kremin ve koruyucunun en az 15 faktör olmasına da özen göstermelisiniz.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilirken içeriğinde titanium dioksit ya da zinc oksit gibi maddelerin de bulunması gerekmektedir.

Güneş Işınları Ciltte Yaşlanmayı Tetikler

Kremlerin yaşlanma karşıtı etkileri de mevcut olduğundan ve güneş ışınları yaşlanmayı tetiklediğinden alacağınız ürünün içerisinde titanium dioksit ya da zinc oksit gibi maddelerin de bulunması gerekmektedir.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Eğer doğrudan güneş ışınlarına maruz kalacaksanız güneş koruyucu kremlerinizi vücudunuza direkt olarak yedirmeden sürün.

Kremi Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eğer doğrudan güneş ışınlarına maruz kalacaksanız güneş koruyucu kremlerinizi vücudunuza direkt olarak yedirmeden sürün. Vücudunuza ovalayarak sürdüğünüz kremlerin etkisi kısa süreli olacaktır ve yedirilmiş kremlerin pek çoğu etkisini anında kaybeder.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Vücudunuza ovalayarak sürdüğünüz kremlerin etkisi kısa süreli olacaktır.

Kremi Kalın Tabaka Halinde Sürmek Koruyuculuğu Artırır

Derideki emilim yüzünden güneş kremlerini kalın bir tabaka olarak sürmenizde fayda vardır. Bunun yanı sıra vücudunuzun her bölgesine uygulayabileceğiz türden bir koruyucu krem tercih etmeniz gerekmektedir.

Kremi uyguladıktan sonra üzerinden yaklaşık olarak 2 saat geçtiyse koruyucu kreminizi mutlaka yenilemelisiniz.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilir ?
Çocuğunuzun cildi size oranla daha hassas bir yapıya sahip olduğundan kullanacağınız güneş kremlerinin kalın bir tabaka halinde sürülüyor olmasına özen göstermelisiniz.

Çocuklarda İçin En İyi Güneş Kremi Seçimi

Çocuğunuzun cildi size oranla daha hassas bir yapıya sahip olduğundan kullanacağınız güneş kremlerinin kalın bir tabaka halinde sürülüyor olmasına özen göstermelisiniz.

Ayrıca kesinlikle paraben ya da herhangi bir koruyucu madde içeren kremleri kullanmamalı ve faktörünün yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

İçerisinde oxybenzone ve amino benzoik asit bulunan ürünleri kesinlikle çocuklarınızın vücudunda kullanmamalısınız.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir