Evcil Akrep,  Evcil Boz Ayı,  Evcil Kutup Ayısı,  Evcil Timsah,  Hayvanlar

Evcilleştirilmiş En Tehlikeli Hayvanlar » OKUHABER


Birçoğumuz kedi, köpek, kuş, kertenkele gibi daha egzotik olan evcil hayvanlara sahip olabiliyoruz. Fakat bazı insanlar evcilleştirilmesi imkansız gibi görünen en tehlikeli hayvanları evcilleştirmek ve beslemek istemişler. Bazı insanlar için evin içerisinde bulunan dev bir piton korkutucu değildir. Hatta böyle insanların daha da korkutucu canlılara sempatisi bulunabiliyor. Bugün listemizde insanların bakmakta olduğu ve tehlikeli olarak bilinen ilginç evcil hayvanları sizlerle paylaşacağız.

Evcil Boz Ayı

Evcil Boz Ayı
Evcil Boz Ayı

Hepimiz boz ayılardan haberdarız öyle değil mi? Ne kadar güçlü olduklarını ve ne kadar tehlikeli olabilecekleri hakkında birazda olsa bilgiye sahibiz. İnsanların bu tür hayvanları avlamasının bir sebebi var ve bu tür hayvanlar evcil hayvan dükkanlarında evlat edinilmediğinin de farkındayız. Fakat fotoğrafta gördüğünüz bu adam neyin normal olup, neyin normal olmadığını asla umursamıyor. Kendisi 365 kilogramlık bir boz ayıyı evinde ağırlamaya karar vermiştir. Yavruyken büyüttüğü ayı şuan oldukça büyük boyutlara sahip bir boz ayıdır. Öyle yakın dostlukları var ki, Anderson isimli bu adam evlendiğinde ayıyı sadıcı yapmıştır.

Evcil Timsah

Evcil Timsah
Evcil Timsah

İnsanların evcil hayvan olarak baktığı canlılar, sadece sevimli hayvanlar değillerdir. Bazen iri ve pullu olanlara ilgi duyanlara da rastlayabilirsiniz. Örnek olarak 55 yaşındaki Floridalı kadın Mary, çok sevdiği evcil hayvan olarak bir timsaha sahip. Hatta tatile çıkarken evcil hayvanını ona göre giydiriyor ve ara sıra motosikletle gezerken yanına bile alıyor. Rambo ismini verdiği bu timsah, oldukça nazik ve kibar bir canlı olarak yetiştirilmiş. Başkaları yanındayken çenesinin sıkıca tutulmasını ve kimseyi ısırmaması için eğitildiğini söylüyor. Ama yine de, çizgi filmlerde konuşmadığı sürece timsah timsahtır ve haklı olarak başkalarına korku salmaya devam edecektir.

Evcil Akrep

Evcil Akrep
Evcil Akrep

Her geçen gün daha da sıradan bir hale gelen hayvanlardan birisidir. Çeşitli böceklerin satışlarını birçok yerde duymuşsunuzdur. Akrepte bunlardan birisi olmayı başarıyor diyebiliriz. Bazı insanlar öldürücü etkilere sahip bu canlıyı evcil hayvan olarak beslemeye karar vermektedir. Birisi size evcil köpeğinizin bir ısırıkta zehirleyerek öldürebileceğini söyleseydi, o köpeğe yinede bakar mıydınız? Bir zamanlar bir ev arkadaşı olmak için, fazlasıyla egzotik ve egzantrik bir hayvan olarak bilinen bu canlılar artık birçok insanın evinde beslediği hayvanlar haline geliyor.

İlginizi Çekebilir: Evcil Hayvanınız Varsa Mutlaka Dikkat Edin

Evcil Kutup Ayısı

Evcil Kutup Ayısı
Evcil Kutup Ayısı

Listemizin başında paylaştığımız, boz ayımız tek evcil ayı değildir. Aggy isminin verildiği bu kutup ayısıyla da tanışmanız gerekiyor. Mark Dumas isimli bu adam, bir kutup ayısını sahiplenmiş ve evcilleştirmiştir. Dumas’ın söylediğine göre, birlikte yıkanıyorlar, birlikte uyuyorlar ve fırsat buldukça güreşiyorlarmış. Çoğu insan için bir kutup ayısı evin yakınında dahi olmasını istemeyecekleri kadar korkutucu bir hayvandır ve biz evcil bir kutup ayısından bahsediyoruz. Ortalama erkek kutup ayısı 350 ile 700 kilogram arasında bir ağırlığa sahiptir. Yani eğer bu güreş gerçek bir kavgaya dönüşürse kaybedeceğinizden emin olabilirsiniz. Kutup ayıları gezegenimizdeki en tehlikeli 10 hayvandan biri olarak bilindiği halde, bu hayvanı evcilleştirmek de bir o kadar zor olsa gerek.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir