Göz Çevresi Bakımı İçin Lahana Maskesi,  Göz Çevresi İçin Muz Maskesi,  Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Havuç Maskesi,  Kişisel Bakım ve Güzellik

Göz Çevresi İçin Maske Tarifleri


Göz Çevresi İçin Maske Tarifleri

Gözaltı ve çevresindeki kırışıklıklar, genellikle yaşlanmanın ilk işaretlerindendir. Kırışıklıklar, yaşlanmanın yanı sıra, genetik özellikler, güneş ışınları veya ultraviyole ışınlar ve sigaraya bağlı da gelişebilir. Güneş gözlüğü veya şapka kullanımı, sigaradan uzak durmak, kırışık oluşumunu geciktirir veya en aza indirmede yardımcı olur. Kırışıklıklarınız var ise bu görünümü azaltmak için göz maskesi uygulayabilirsiniz.

1 – Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Havuç Maskesi


Havuç, önemli bir besin kaynağıdır. Tüm sebze ve meyveler içerisinde, en yüksek karoten havuçta bulunur. Karoten, A vitaminine dönüştürülür. A vitamini, hücreler ve cilt sağlığı açısından önemli bir vitamindir. A vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirir, cildi korur, hücre büyümesini destekler ve güçlü bir antioksidandır. Göz çevresi kırışıklıkları için havuç maskesi kullanabilirsiniz.

Havuç Maskesi Tarifi

havuç

2 küçük havucun suyu ile 1 yemek kaşığı badem yağını karıştırın. Karışımı buzdolabına koyarak 2 saat boyunca soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra göz çevresine uygulayın ve maskeyi 30 dakika bekletin. Bu maskeyi istediğiniz zaman tekrarlayabilirsiniz.

2 – Göz Çevresi İçin Muz Maskesi

Göz Çevresi İçin Maske Tarifleri

Muz da zengin besin değerine sahip bir meyvedir. C vitamini, A vitamini, B6 vitamini muzda mevcuttur. Bunlar, yaşlanmaya karşı ve serbest radikallerin etkilerine karşı hücreleri korumaya yardımcıdır. Muz maskesi, göz çevresinde ki kırışıklık görümünün azaltılmasında yardımcınız olacaktır.

Muz Maskesi Tarifi

Olgun bir muzu ezerek püre haline getirin ve 1 çay kaşığı gül suyu ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız maskesi göz çevresine uygulayarak 30 dakika beklettikten sonra durulayıp kurulayın. Göz çevresi için muz maskesini haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

3 – Göz Çevresi Bakımı İçin Lahana Maskesi

Lahana, vitamin ve mineral açısından zengin bir sebze olup özellikle de C vitamini için önemli bir kaynaktır. C vitamini, kan damarlarını güçlendirir ve serbest radikaller ile mücadele ederek, erken yaşlanmayı önleyen güçlü bir antioksidandır.

Lahana Maskesi Tarifi

Göz Çevresi İçin Maske Tarifleri

Lahananın 2 yaprağını öğüterek suyunu çıkarın, ¼ çay kaşığı bira mayası ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı iyice karıştırın ve göz çevresine uygulayın. 20 Dakika maskeyi beklettikten sonra bol su ile durulayın. Göz çevresi bakımı için lahana maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kalsiyum İçeren Yiyecekler Ve FaydalarıSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir