Geleceğin 10 Mesleği,  Geleceğin Meslekleri,  Hangi Meslekler Gelecekte Parlayacak! İşte Geleceğin 10 Mesleği,  Kariyer

Hangi Meslekler Gelecekte Parlayacak! İşte Geleceğin 10 Mesleği


Hangi Meslekler Gelecekte Parlayacak! İşte Geleceğin 10 Mesleği
Hangi Meslekler Gelecekte Parlayacak! İşte Geleceğin 10 Mesleği

Yıl 2019 en büyük problemlerden biri işsizlik , üniversite bitirmek artık yetmiyor. Hepimiz de bir iş kaygısı sürüp giderken  gelişen teknoloji insan ihtiyaçları her geçen gün değişmeye devam ediyor. Hepimiz hatırlarız küçükken aile ziyareti ve okullarda hep sorulan o muhteşem soruyu ilerde ne olacaksın hepimiz o klasik sorudan nefret eder ve klasik cevaplar verirdik, öğretmen olacağım teyzeciğim doktor olacağım öğretmenim; hemşire mimar derken bu klasikler uzun uzun devam ederdi. Gelecekte hangi meslekler moda olacak peki? Çocuklarınız için hayal kurmadan veya lisede üniversite hayali kurarken bu yazıyı okurun derim. Hangi Meslekler Gelecekte Parlayacak! İşte Geleceğin 10 Mesleği

Geleceğin 10 Mesleği

1- Elektrik mühendisi

Elektrik mühendisi
Elektrik mühendisi

Yıllardır var olan ve yeteri kadar ilgi görmeyen bu mesleğe artık daha çok yoğunlaşalım. Zamanın getirdiği teknoloji her şeyin elektrikle çalıştığı yeni dünyanın farkında olmayan yoktur. Bu dünyada arabaların bile elektrikli olanları üretildi ve seri üretime geçiliyor iyi bir elektrik mühendisi yeni dünyada çok para kazanacaktır.

2- Geleceğin Mesleği Hemşire

Hemşire
Hemşire

Günümüz de de hemşirelik cazip bir bölüm ama gelecekte daha yoğun ilgi görecek. Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz diyenler için günümüz yaşam üst sınırı 70 yaşın üstüne çıktı ve sağlık problemleri her geçen gün daha da fazlalaşıyor. Hormonlu gıdalar hava kirliliği derken bu bölümde gelecekte güzel iş fırsatı olacaktır.

3- Drone pilotu

Drone pilotu
Drone pilotu

Evet bu meslek hem kulağa yatkın hem uzak geliyor, droneler kulağa artık yabancı değil ama pilotluk  kısmı yeni hükümetler bu aletleri askeri ve sivil her alanda kullanmaya başladı ve iyi bir drone pilotu gelecekte çok kolay iş iyi para bulacaktır.

4- Dijital rehabilitasyon danışmanı

Dijital rehabilitasyon danışmanı
Dijital rehabilitasyon danışmanı

En az kullananımız günde kaç saat sosyal medya kullanıyordur. Ben cevap verim 2 saat . bu kadar insanın sosyal medya kullandığı bir çağda bu ortamda yaşanan psikolojik sıkıntıları tedavi edecek danışmanlar lazım olacaktır.

5- Makine mühendisi

Makine mühendisi
Makine mühendisi

Hepimiz makine mühendisinin iyi bir bölüm olduğunu biliyoruz peki gelecekteki farkı ne olacak. Tabiki robotlar robotlar gelecekte ki en büyük dostlarımız olacak evet iyi bildiniz onlar için makine mühendisleri.

6- Kişisel gizlilik danışmanı

Kişisel gizlilik danışmanı
Kişisel gizlilik danışmanı

Bu da ne eski dedektif mi? Hayır tamamen farklı bir meslek . insanların sosyal medya ve dijital alanda ki bilgileri ortada ve bunları saklayacak takip edecek meslektaşlar lazım siz de orda olun ve kazanın.

7- Kentsel tarım uzmanı

Kentsel tarım uzmanı
Kentsel tarım uzmanı

Evet klasik çiftçi. Gelecekte şehirleşmenin daha da artacağını göz önüne alırsak iyi bir çiftçi kazancıyla rekor kırabilir.

8- Psikolog

Psikolog
Psikolog

Arkadaşlar hali hazırda günümüz de de iyi bir seçenek olan bu meslek gelecekte rekor kıracak ve kazanç noktasında sınır tanımayacaktır. Bunun en  büyük nedeni insanlarımızın günden güne psikolojik sıkıntı çekmeye devam etmesi ve bir danışana duyulan ihtiyacın her geçen gün artmasıdır.

9- Cenaze sorumlusu

Cenaze sorumlusu
Cenaze sorumlusu

Biraz farklı gelse de insan nüfusunun hızlı artışı doğru orantılı olarak ölümleri de arttırmakta ve iyi bir cenaze sorumlusuna ihtiyaç olacağına kanıttır. Henüz olmayan bu meslekle gelecekte karşı karşıya geleceğimizden şüphemiz olmasın.

10- Robot programlayıcısı

Robot programlayıcısı
Robot programlayıcısı

Gelecekteki yol arkadaşlarımızı kontrol edecek ve gerekli yüklemeler yapacak olan bu meslektekiler günümüz doktorları kadar çok kazanacak ve havalı olacaktır.

 

Sizleri aydınlatmak için elimizden geleni yaptık sizler de geleceğe bakışınızı geniş tutun ve size en uygun olanı seçmeye çalışın. Hedefiniz sizi doğruya götürecek en büyük ve en güçlü kozunuz olacaktır.

İLGİNİZİ  ÇEKEBİLİR:İş İmkanları Hangi Mesleklerde Daha Yüksek?Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir