Diyet,  Kadın Sağlığı,  Kadın Sağlığı İçin Faydalı Besinler,  Menopoz Stresi Nasıl Azaltılır,  Nasıl Daha Sağlıklı Olabilirim,  Saç Diplerine Bakım Nasıl Yapılır,  Sağlık Haberleri

Kadın Sağlığını Olumlu Etkileyen 5 Besin


Kadın Sağlığını Olumlu Etkileyen 5 Besin
Kadın Sağlığını Olumlu Etkileyen 5 Besin

Her işin başı elbette sağlık. Sağlıklı olmadığımız takdirde yaptığımız hiç bir işten zevk almayız. Tükettiğimiz hemen her gıdanın hormonlu olması bizleri olumsuz şekilde etkilemektedir. Bundan dolayı bugün sizlere Kadın Sağlığını Olumlu Etkileyen 5 Besin konusunda önerilerde bulunacağız.

Kadın-erkek herkes için sağlık önem arz etmektedir. Kadınların sağlık konusunda biraz daha şanssız olduklarını belirtmek isteriz. Kadınlar hayatı boyunca yaşadıkları hormonal dengesizlikler, sindirim sistemlerindeki sorunlar küçük problemler gibi gözükse de onların tüm hayatını olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu gibi problemlerden kurtulmak hiç de zor bir iş değil. Beslenme listenize ekleyeceğiniz birkaç besin sizin daha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir. Doğru yollarla doğru besinleri tüketerek sağlığınızı daha güçlü hale getirebilirsiniz. Her yeni güne biraz daha enerjik başlamak için yazımızı okumaya devam edin.

1. Limonlu su, bağışıklık sistemini güçlendirir

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Gerek sindirim sistemi, gerek ise bağışıklık sistemi için oldukça faydalı olan limonlu su stresi azaltmaya da yardımcı olmaktadır. Özellikle orta yaşlara gelen kadın-erkek herkesin tüketmesi gereken limonlu su, kilo vermek isteyen bireylere de yardımcı olmaktadır. Bir tüm limonun içerisinde 12 kalori bulunmaktadır. Bu nedenle günlük 1 adet limon tükettiğinizde gün içinde tüketmeniz gereken C vitamininin sadece %3 ünü karşılamış olacaksınız.

2. Maca kökü, menopoz stresini azaltır

Menopoz Stresini Azaltır

Peru mutfağında sıklıkla kullanılan maca kökü ya da maca tozu, içerdiği bileşenlerden dolayı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Özellikle kadınların menopoz döneminde yaşadığı stresi gözle görülür şekilde azaltma etkisine sahiptir.

3. Brokoli, kilo vermenize yardımcı olur

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Kilo problemi hemen hemen her kadının problemidir. Brokoli, kilo vermenize yardımcı olduğu gibi sindirim sisteminizi düzenler ve kolesterolünüzün düşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda içerdiği kollajen proteini sayesinde cilt kırışıklılıklarının da giderilmesini sağlar.

4. Kaju, kas ve kemikler için önemli

Kas ve Kemik Gelişimi İçin Önemlidir

İçerdiği magnezyum, potasyum, çinko dan dolayı kas ve kemikleriniz için önem arz eden kaju daha sağlıklı olmanıza katkı sağlar. Kalp hastalıkları tedavisinde kullanılan kajunun yapılan araştırmalar sonucu diğer yağlardan faydalı olduğu tespit edilmiştir. Kaju tükettiğinizde Kadın sağlığı konusunda da olumlu sonuçlar alacaksınız.

5. Kinoa, saç diplerini güçlendirir

Saç Diplerini Güçlendirir

Oldukça yüksek besin değerine sahip olan kinoa, içerdiği tam proteinden dolayı saç diplerini güçlendirdiği gibi saçlarınızı besler. Bir besine tam protein denmesi için tüm aminoasitleri içerisinde bulundurması gerektirir. Yapılan araştırmalar sonucu uzmanlar, kinoanın hemen hemen her yemeğe eklenebileceğinizi belirtmektedir. Özellikle kuru saçlara sahipseniz, saçlarınız için gereken nemi kinoa ile sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Saç Dökülmesine Deva Olacak Organik SabunlarSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir