Kişisel Bakım ve Güzellik,  Neon Makyaj Nasıl Yapılır,  Neon Makyaj Nedir,  Neon Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Neon Makyaj, Neon Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?


Son zamanlarda yine trend haline gelen Neon Makyaj, en renkli, parlak ve göz alıcı tonların kullanıldığı Neon Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Moda da da neon renkler kendini sık sık tekrar etmektedir. Güzellik trendlerine bakıldığında da durum aynıdır. Neon makyaj kendini dönem dönem bize hatırlatmaktadır. Peki siz neon makyajın nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Özellikle gece ve parti makyajının en dikkat çekici ve canlı makyajlarından olan neon makyajı bu yazımızda sizinle paylaşacağız.

Neon makyaj nasıl yapılır?

Klasik makyajların dışına çıkmak istediğiniz takdirde sizin imdadınıza yetişecek olan makyaj neondur. En canlı ve en enerjik makyaj stillerinden olan makyajı gece festivallerde de deneyebilirsiniz. Şuan tek ihtiyacınız olan şey neon makyaj malzemeleridir. Bakalım neon makyaj önerilerimizi deneyecek misiniz?

Neon göz makyajı

Bu makyajı denilince aklımıza profesyonel markalar gelmesi daha iyi olacaktır. Renkli ve canlı far tonlarını tercih etmeniz bu makyajı daha kolay yapmanızı sağlayacaktır.

Far bazı ve pigment bazı kullanmadan bile bazı renklerle gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Neon pigment farlar gerçekten dikkat çekici renkleriyle göz kamaştırıyor. Bu pigment farların en güzel yanı da sadece gözlere değil yüzün diğer kısımlarına hatta vücuda bile uygulanıyor oluşudur. Şimdi gelin birlikte Neon Makyajın yapılış aşamalarına bakalım.

1. Adım

Makyajda asıl renklerin pembe ağırlıklı olmasını istediğimiz için göz kapağımızın tamamına not not yani pembe ağırlıklı renk uyguluyoruz. Tek seferde sizlere yoğun neon pembe rengini veren bu pigment gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

2. Adım

Şimdi gelelim göz makyajına biraz mor renk eklemeye. Göz makyajına biraz boyut kazandırmak için mor rengi göz kapağının dış köşesine uyguluyoruz.

3. Adım

Makyajda yapılabilecek en güzel şeylerden biri de neon sarı renk ile makyajı iyice parlak hale getirmek. Elektro Brights pigmentlerini içeriğinde barındıran kalem far fırçasını da göz pınarlarına uyguladığınız takdirde daha canlı ve dikkat çekici görünüme sahip olabilirsiniz.

4. Adım

Göz makyajında bütünlük elde etmek adına mor ve pembe pigmentleri alt kirpik dibine de uygulayınız.

Kıvrık, uzun ve hacimli kirpikler 

 

Gözlerinizde bu kadar parlak ve iddialı renkler kullandığınız için ekstra hacimli uzun ve kıvrık kirpiklerle desteklemeniz şarttır. Bunun için de tek ihtiyacınız olan kaliteli bir maskaradır. Özellikle kirpik liftingi etkisi olan maskarayı seçtiğinizde istediğiniz hacim ve kıvrıklığı elde edebilirsiniz.

Canlı ve mat dudaklar

 

Makyaj demek iddialı ve çok renkli olmak anlamına geliyor. Bundan dolayı dudaklarda da zıt tonlarda net bitişli bir ruj tercihiniz olmalıdır.

BAKINIZ: Hafif ve Dayanıklı Okul Makyajı Nasıl Yapılır?Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir