Kişisel Bakım ve Güzellik,  saç bakımı,  Saç Bakımı için beslenme,  saç dökülmesi,  Saç Dökülmesini Engellemek mi İstiyorsunuz? İşte Size 7 Öneri,  Stres saç dökülmesini hızlandırır

Saç Dökülmesini Engellemek mi İstiyorsunuz? İşte Size 7 Öneri


Saç dökülmesi bir çok kişinin en çok şikayet ettiği bir konudur. Günde 100 tel üzeri saç dökülmesi, genetik olabildiği gibi stres, vitamin eksikliği, boya ya da saç açıcı gibi kimyasal kullanımından kaynaklı ve kullanılan ilaçların yan etkisi olarak gerçekleşebilir.
Bu yazımızda sizlere saç dökülmesini engellemek için dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgilere yer vereceğiz.

1 – Saç Bakımı

Saç dökülmesi


Doğru şampuan ve ilgili saç bakım ürünü kullanmanız saç dökülmesi sorununuzu zamanla çözecektir. Bunun dışında kalıcı saç boyaları, saç açıcılar, röfle ve perma yaptırmaktan vazgeçmelisiniz.

2 – Doktor Kontrolü


Günde 100 adet saç dökülmesi normal olarak görülmektedir. Bundan fazla kayıp mevcutsa saç dökülmesi probleminiz, bir rahatsızlığınıza ya da kullandığınız bir ilaca bağlı olarak gerçekleşiyor olabilir. Doktorunuzun isteyeceği testler yardımıyla saç dökülmesinin nedeninin tiroid veya vitamin eksikliği olup olmadığı bulunabilir.

3 – Stresi Spor İle Yenin

Active Sports Lifestyle with Modern Technology. Young fitness woman listening to music

Stres saç dökülmesini hızlandırır ve spor yapmak da stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Her gün yapacağınız 30 dakikalık aerobik veya kardiyovasküler egzersiz kan dolaşımınızı hızlandıracak ve stresle baş etmenizi kolaylaştıracaktır.

4 –  Sağlıklı Saçlar İçin Diyet

uploads - yag-yakici-diyet-1024x721.jpg

Saç deriniz mantar ve kepekten arınmış bir şekilde sağlıklı olmalıdır. Bu nedenle uyguladığınız diyete antioksidanları mutlaka ilave edin. Saç bakımınız ve saç dökülmesini engellemek için limon, brokoli, çilek ve ıspanakta bulunan C ve E vitaminlerinden bolca tüketin.

İlginizi Çekebilir: Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir?

5 – Saç Dökülmesini Engellemek İçin Sağlıklı Beslenin

04 - beslenme-1.jpg

Saçlarınızın sağlığı, sindirim sisteminiz ile bağlantılıdır. Kabızlık ve hazımsızlık problemleri saç dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle yüksek lif ve vitaminler içeren sağlıklı bir beslenme programı uygulamanız saç dökülmesine karşı etkili bir çözüm olacaktır.

6 – Demir Eksikliğine Dikkat

Demir eksikliği saçlarınızın zayıflayarak kopmasına ve saç dökülmesine neden olabilir. Doktorunuza danışarak kan tahlili yaptırmanız ve demir eksikliği var ise Demir ilaçları veya demir açısından zengin besinler ile demir eksikliğini giderebilirsiniz.

7 – Saç Dökülmesi Engellemek İçin Elma Sirkesi

Günde 100 tel üzerinden saç dökülmeniz varsa, saçlarınız kuru, hasar görmüş ise her yıkamanızdan sonra son olarak saçlarınızı elma sirkesi ve su karışımıyla durulayın.

İlginizi Çekebilir: Elma Sirkesini Evde Yapın, Hastalıklardan KorununSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir