Kadınca,  Kup Ölçüleri,  Sütyen Satın Alırken En İdeal Ölçüyü Nasıl Anlarız?

Sütyen Satın Alırken En İdeal Ölçüyü Nasıl Anlarız?


Birçok kadın sütyen alışverişi yaparken kendi ölçülerine en iyi uyan sütyeni bulmakta zorlanıyor. Peki, sütyen satın alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Sütyen Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Birçok kadın kullandığı ürünün bant ölçüsünü tam olarak bilmiyor. Muhtemelen yüzde 85-90’ımız, Bu yüzden büyük ya da küçük bir sütyen giyiyor. Desteğin yaklaşık yüzde 80’i bu sırt bandından geliyor ve çok gevşekse, omuz kayışları fazladan dengeliyor. Bu nedenle genel olarak yeterli destek olmuyor.

Bant sağlam olmalı, sıkı olmamalıdır – iki parmağınızı elastik etrafa rahatça yerleştirebilmelisiniz. En gevşek kanca olması da ayrıca önemlidir çünkü ürünü yıkama ve yıpranma ile doğal olarak gerildiğinden onu sıkılabilirsiniz ve daha kolay bozulmasına yol açabilirsiniz.

Sütyen satın alırken bir diğer bir konu kup ölçüsüdür. Aynı bant ölçüsünde olduğu gibi kup ölçüsü de kadınlar tarafından dikkat edilmeyen bir ölçüdür. Kup ölçüsü ürünün bedeninin yanında yazan harflerdir. Yani A,B,C,D ve DD harflerinden oluşur. Peki, kup ölçüsü nasıl hesaplanır?

1)İlk olarak göğsünüzün alt kısmını ölçün.Örneğin,70 çıkmışsa 5 ekleyin. Bu sizin doğru sütyen bedeni ölçünüzdür.

2)Daha sonra göğsünüzün tam üzerinden ölçüm yapın ve önceden bulduğunuz beden ölçüsünden bu sayıyı çıkarın.72,5 çıktıysa önceden bulduğunuz sayı da 70 ise çıkan fark 2,5 olacaktır. Bu da sizin kup ölçünüzdür.

Kup Ölçüleri

A=2,5 cm

B=5 cm

C=7,5 cm

D=10 cm

DD=12,5 cm

Balenli bir üründe, teller göğüs dokusuna oturmamalı, tam altında olmalıdır ve köprü sternuma karşı düz olmalıdır. Kayışlar omuzlarınızı rahat hissettirmeli, düşmemeli veya çok fazla baskı yapmamalıdır. Arka bant kısmı yukarı doğru çıkarsa ve çıkarınca tende iz bırakırsa bu doğru bir ürün değildir. Aldığınız ürünün göğüslere tam oturması gerekir.

BAKINIZ: Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri

 

 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir