Gezi Rehberi,  hayaletli hoteller,  hayaletli otel,  hayaletli oteller,  Hayat,  İlginç Haberler,  Leslie Şatosu,  The Stanley Hotel,  Turizm

Yok Olmaz Demeyin: İşte, Hayaletli Oteller


hayaletli oteller

Evet, biraz ürkütücü olacak ama dünyanın pek çok yerinde içlerinde hayaletler dolaşan oteller varmış. Siz böyle bir yerde kalmak ister miydiniz bilemeyiz ama bu otellerin geceliğine yüksek miktarda ücret ödeyerek konaklayanlar da oluyormuş.

Biz yine de sizi çok fazla ürkütmeyelim ve sadece 4 otelde gezinen ve zaman zaman garip sesler çıkartan en meşhur hayaletlerden bahsedelim.

Hayaletli Oteller

hayaletli oteller


Düşünsenize hiç haberiniz bile olmadan hayaletli bir otele gidiyorsunuz ve hiç ummadığınız bir anda karşınıza korkunç bir pericik çıkıyor, ne yapardınız? Tabana kuvvet kaçar mıydınız, yoksa otel yetkilileri ile hayalet avına mı çıkardınız? Gelin şimdi bazı otellerin içlerinde bulundukları söylenen periler, bu hayaletli otellerde neler yapıyorlarmış bakalım:

1- The Stanley Hotel

The Stanley Hotel


Hayaletli oteller listemizin ilk sırasında The Stanley Hotel bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde Colorado’da bulunan bu otelde geceleri piyano sesleri duyuluyor ve bir anda çocuk kahkahaları yükseliyormuş. Söylenenlere göre korku romanı yazarı Stephen King’de burada bir gece kalmış ve burada yaşadıklarının ardından bir kitap yazmış. Dağların eteklerine 1909 yılında inşa edilmiş olan The Stanley Hotel, 1950 yılından bu yana lanetli olarak biliniyor.

2 – Leslie Şatosu

hayaletli oteller


Hayaletli oteller listemizin ikinci sırasında Leslie Şatosu yer almaktadır. Yemyeşil bir doğanın ortasında bulunan Leslie Şatosu, İrlanda’da 16. Yüzyılda yapılmış. Şatonun civarında göller ve ağaçlar bulunuyor. Geçmişte Leslie ailesinin içinde yaşadığı bir şato olan bu yer günümüzde otel olarak kullanılıyor. Fakat Leslie ailesi oteli terk etmediği için zaman zaman hotelde konaklayanların karşılarına çıkabiliyormuş. Cesareti olan varsa eğer buradaki hayaletler çok korkunç değillermiş sadece şatonun kırmızı odasında kızları Norman Leslie bazen gazete arıyormuş.

3 – Fairmont Banff Springs Hotel

hayaletli oteller


Konaklayanların söylediklerine göre, Kanada’nın Banff Milli Parkı’nın içine 1888’de yapılan bu otelin 2 hayaleti varmış. Birisi evlendiği gün merdivenlerden düşerek vefat eden bir gelin, diğeri ise 1975 yılına kadar otelde çalışan bir otel görevlisi. Hatta bu otel görevlisinin hala burada bavul taşıdığı söyleniyor. Otelin konumu çok güzel, çam ağaçlarının arasında bulunuyor ve tabi orda konaklamak isterseniz bavullarınızı taşıyacak hali hazırda bir hayalette sizi bekliyor.

4 –  Coronado Oteli

hayaletli oteller

Hayaletli oteller listesinin son basamağında bir Amerikan oteli bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde Kaliforniya’da San Diego Körfezi’nin kıyısına inşa edilen bu otel, 1888 yılında hizmete başlamış. O yıllarda dünyanın en büyük oteliymiş. Bu otelin hizmetlileri ve konaklamak için bu oteli tercih eden pek çok kişi uzun siyah elbiseli hayalet bir kadın gördüklerini söylemişler. Kadının hayaletinin dışında tuhaf sesler duyduklarını ve ayrıca ürkütücü yüzler gördüklerini de sözlerine eklemişler. Anlaşılan odur ki; bu otel perili ve burayı hayaletler başmış.

Tekrar soralım: Bu otellerin herhangi birinde bir gün kalacak olsaydınız, “kaçmak ya da kaçmak, işte başka alternatifi olmayan tek çarem bu” der miydiniz?Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir