Tesettür Abiye Üstüne Hangi Kumaş Şal Olur?

Tesettür Abiye Üstüne Hangi Kumaş Şal Tercih Edilmelidir?

0

Abiye üstüne hangi kumaş şal olur? Abiye şallar nasıl kombinlenir? Abiye elbiseler, verilen davetin türüne, davetin ağırlığına hatta davet yerine göre değişebilmektedir. Bu yüzden abiye elbise giyerken şal seçimide şıklığın tamamlanması için tesettür giyimde oldukça önemlidir. Bu nedenle gideceğiniz davetteki en şık kadınlardan biri olmak istiyorsanız bu önerilere kulak vermeniz gerekmektedir. 

Abiye Şallar Nasıl Kombinlenir? Abiye Üstüne Hangi Kumaş Şal Olur? 

Gideceğiniz davetin türüne ve yerine göre abiye elbisenize karar vermeniz gerekmektedir. Öncelikle tercih ettiğiniz elbisenin kumaşı şalınızın rengini, modelini, hatta kumaş türünü bile etkilemektedir. Bu nedenle kafanızda bir kombin oluşturup o doğrultuda ilerlemek sizin için yararlı olacaktır. Peki abiye şal modelleri nasıldır? Abiye üzerine hangi renk şallar tercih edilmelidir? 

abiye-ustune-hangi-kumas-sal-olur
Abiye Üstüne Hangi Kumaş Şal Olur

1- Abiye Üstüne Hangi Kumaş Şal Olur: İpek Kumaş 

Abiye üstüne hangi kumaş şal olur sorusu muhafazakar kadınlar tarafından merak edilmektedir. Tesettürlü kadınlar özellikle davetlerde ipek şal modelleri tercih etmektedirler. Çünkü kullanımı oldukça kolay ve şık bir kumaş türüdür. Ayrıca ipek şallar her mevsim kullanıma uygundur. Bu nedenle de özellikle yaz mevsimlerinin aranan kumaş türlerinden biridir.  

Abiye elbisenizin kumaşı hareketli ve ışıltılı ise şalınızı daha düz ve tek renk kumaşlardan tercih edebilirsiniz. Özellikle ipek şallar abiye elbiseler ile çok uyumlu olmaktadır. Siyah, pudra, gold, toz pembe renkler kombinlemesi kolay şal renkleri arasında yer almaktadır. 

Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz şalın elbisenin rengi ile uyumlu olması önemlidir. Düz şal modelleri abiye elbiseler ile en çok tercih edilen şal desenleri arasında yer almaktadır. 

abiye-ustune-hangi-kumas-sal-olur

2- Kripton Kumaş 

Abiye üstüne hangi kumaş şal olur sorusunun bir diğer cevabı ise kripton kumaştır. Özellikle abiye elbiseler ile kullanılan bir kumaş türüdür. Kumaş yapısı gereği havanın içeri geçmesine izin vermektedir.  

Ayrıca kripton kumaşlar suya dayanıklı ve leke tutmamaktadır. Bu nedenle de uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Tesettür abiye modelleri ile oldukça şık duran kripton şal tercih edebilirsiniz.  

abiye-ustune-hangi-kumas-sal-olur

3- Krep Kumaş 

Tesettürlü hanımlar, abiye üstüne hangi kumaş şal olur sorusu tesettürlü kadınlar tarafından merak edilmektedir. Krep kumaş dökümlü ve salaş bir kumaş türüdür ve tesettürlü kadınların vazgeçilmezidir. 

Krep şallar tene yapışmaz ve abiye elbiseler ile çok şık olur. Ayrıca yaz kış kullanıma uygun bir yapısı vardır. Bu nedenle davetlerde tesettürlü kadınların abiye türünden sıklıkla tercih ettiği bir kumaş türüdür. 

 

İlginizi Çekebilir:  2022 Yılı Düğün İçin Şal Bağlama Modelleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.