2023 Yılı Düğün İçin Şal Bağlama Modelleri

Düğün İçin Şal Bağlama Modelleri Nelerdir?

0

Düğün için şal bağlama modelleri düğün sezonun yaklaşmasıyla bir numaralı merak konusu olmaktadır. Düğünler şıklık gerektiren özenli bir olaydır. Bu sebepten dolayı da düğün için şal bağlama modelleri önemli bir nokta olmaktadır.  

Düğün İçin Şal Bağlama Modelleri Nasıl Olmalıdır? 

Düğün için şal bağlama modelleri oldukça geniş skalalara ayrılsa da genel bilinen modeller bulunmaktadır. Yapımı kolay olabilen veya yaptırabileceğiniz bazı şal modelleri şu şekildedir: 

 • Piliseli model 
 • Hayal tül ile yapılan modeller 
 • İki farklı renkli çapraz modeller 
 • Dolama şal modeli 

  dugun-icin-sal-baglama-modelleri
  Düğün İçin Şal Bağlama Modelleri

Genel bilinen, kolay yapılabilecek modellerdendir. Kıyafetinizin yaka durumuna göre bağlayabileceğiniz şal modelleri ile kombinleri özgünleştirebilirsiniz. Örnek olarak dik yakalı bir elbiseye dolama model şal uygun olabilecektir. 

Gençlerde Düğün için Şal Bağlama Modelleri 

Gençler, düğün gibi özel günlerde klasiklerin aksine farklı modeller kullanmayı istemektedirler. Böyle bir istekte modellerin aksine şal kumaşları veya desenleri de farklılık getirebilmektedir. Gençlerin tercih edebileceği şal bağlama modelleri ise: 

 • Penye şal 
 • Kelebek model 
 • Fiyonklu modeller 
 • Desenli, parıltılı şallarla klasik bağlama 

Olarak sıralanabilir. Bu noktada yine elbiseye uygun düğüne uygun şal bağlama modelleri değişmektedir. Sade siyah bir elbisenin üstüne desenli veya parıltılı şal ile klasik bağlama oldukça göze çarpıcı olabilmektedir.  

Düğünlük Şal Bağlama Nasıl Yapılır? 

Düğün için şal bağlama modelleri araştırıldıktan sonra size en uygun modeli bulabilirsiniz. Bulduğunuz, istediğiniz model özel yapım gerektiriyorsa bunu türban tasarımı yapan yerlerde kolayca yaptırabilirsiniz. Bu modeller hayal tülle yapılan modeller olabilmektedir. 

Bunun dışında dolama, klasik, düğümlü gibi modelleri kendiniz evde de yapabilirsiniz. Dikkatli olunduğu taktirde bu modelleri kolayca yapıp, başta uzun süre kalıcılığını sağlayabilirsiniz. 

Düğün İçin Çapraz Şal Nasıl Yapılır? 

Düğünler için en rahat olabilen ve en çok tercih edilen bir şal modelidir. Bu modeli farklı kumaş türündeki şallarla yapabilirsiniz. Bu şal modelinde, şalın bir tarafı ilk olarak kafaya çapraz şekilde sarılır. Daha sonrasında diğer taraf da kapatılır. Bu adımları sırasıyla yani bir sağ bir sol olarak uyguladığınızda bu modele ulaşabilirsiniz.  

dugun-icin-sal-baglama-modelleri

Abiye Üzerine Şal Modelleri Nedir? 

Abiyeler, detaylı oldukça parıltılı olabilen özel gün kıyafetleridir. Abiye kullanımı gerektiren olaylarda abiye seçimi yapıldıktan sonra şal modelleri de önemli olmaktadır. 

Abiyeler detaylı elbiseler olduğu için ister gösterişli ister klasik bağlama modelleri kullanılabilmektedir. Abiye üzerine yapılabilecek düğün için şal bağlama modelleri: 

 • Arkadan topuz görünümlü model 
 • Büzgülü şal ile yapılabilecek klasik bağlama 
 • Hazır bone şallar 
 • Düğümlü şal modeli 

Olabilmektedir. İsteğe göre hayal tül ile yapılabilecek modeller de tercih edilebilir. Bunun yanı sıra bu modelleri farklı şallar ile de özelleştirebilip, kendi tarzınızı uygulayabilirsiniz. 

 

İlginizi Çekebilir: 10 Kaliteli Eşarp Şal Markaları İsimleri Hangileridir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.