2023’te Influencer Başvurusu En Çok Nerelerde Tercih Edilecek?

Influencer Başvurusu Nedir?

0

Influencer başvurusu, günümüzde en popüler iş başvuruları arasında yer almaktadır. Kendi kişisel sosyal medya hesaplarında herhangi bir ürün ya da servis hakkındaki izlenim, deneyim ve beğenilerini takipçileri ile paylaşarak tanıtım ve pazarlama yapan kişilere influencer denir.  

Sosyal medyada etkileşimli içerik üreten herkes influencer olabilir. Ancak iyi bir influencer olmak için “Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler Bölümü” gibi alanlardan mezun olmak daha iyi bir influencer olmaya olanak sağlar. Gittigidiyor influencer başvurusu, Migros influencer başvuru gibi birçok aramayla karşılaşabileceğiniz çalışma alanında en çok tercih edilenleri bu yazıda bulabilirsiniz. 

A. Influencer Başvurusu İçin Genel Şartlar Nelerdir? 

Influencer başvurusu için gerekli şartlar, başvuru yapacağınız platforma göre değişkenlik göstermektedir ancak hepsi için belli başlı genel kuralların olduğunu söylemek de mümkündür. Bu kurallar; belirli bir takipçili bireysel sosyal medya hesabına sahip olmak, takipçi ve beğeni sayılarının organik olması ve düzenli içerik üretme olmak üzere üç başlıkta özetlenebilir.  

Genel şartlara sahip olan herkes başvuru yapabilir ve bu alanda kendisini geliştirebilir. Başta kolay gibi gözükse de influencer başvurusu yapmak isteyenler; sürekli yeni ürünler deneme ve bu ürünleri tanıtma, içerik üretme, her an aktif olma gibi durumları göz önünde bulundurulmalı ve buna göre hareket etmelidir. 

influencer-basvurusu
Influencer Başvurusu

1 – Trendyol Influencer Başvurusu 

Trendyol, günümüzde birçok şeyin elimizin altında olmasını sağlayan bir markadır. Bu kadar büyük çaplı bir platform için influencer başvurusu yapmak bu alanla ilgilenenler için önem arz etse de çok kolay olmadığı ve belirli şartları olduğu bilinmelidir. Affiliate adlı bir sisteme kayıt olup istenilen şartlara sahip olan herkes ise Trendyol’da influencer başvurusu yapabilir. 

Trendyol Influencer Başvurusu Şartları 

İnstagram, Tiktok gibi sosyal medya hesaplarında hemen her gün Trendyol linki görmek mümkün. Çok geniş ürün yelpazesine sahip olan Trendyol,  özellikle influencerların bir numaralı tercihi oluyor. Influencer başvuru formu doldur ile başvuru formunuzu da kolaylıkla gönderebilirsiniz. 

  • Instagram’da takipçi sayısı 10 bin ve üzeri olmalıdır. 
  • Takipçi ve etkileşimlerin tamamen organik yollarla elde edilmesi gerekir. (Takipçi satın alma vs. olmamalı) 
  • Kazancın fatura edebileceği  bir şirket ile çalışılmalı ve aktif ürün satışı yapan bir hesaba sahip olunmamalıdır. 

influencer-basvurusu

2 – Hepsiburada Influencer Başvurusu 

Influencer başvurusu yapmak isteyenler için Hepsiburada da tercih edilen markalar arasındadır. Başvuru yapabilmeniz için Instagram’da takipçi sayınız 10 binin üzerinde olmalıdır. Takipçi sayınızla beğenilerinizin de tamamen organik olması gerekir. Bunun haricinde yapmanız gerekenler:  

  • Hepsiburada’ya üye olmak 
  • Ürün kategori listeleri oluşturmak 
  • Listeleri paylaşarak takipçilere önerilerde bulunmak 

3 – LCW Influencer Başvurusu 

Bebek, çocuk, genç, yaşlı demeden her kesime hitap eden LCW’ye, 500 takipçili bireysel hesaplar influencer başvurusu yapabilir. Günlük hayatını ve kombinlerini paylaşan, takipçi ve beğeni sayısı organik olan herkesin başvuru yapabileceği LCW’de, istenilen takipçi sayısı az olduğu için başvurmak daha kolay. Siz de bu alanda ilerlemek istiyorsanız tercihinizi başlangıçta LCW’den yana kullanabilirsiniz. 

influencer-basvurusu

4 – Loreal Influencer Başvuru 

Güçlü makyaj markalarından olan Loreal’in influencerlık için özel bir uygulaması bulunmaktadır. Loreal ContentPro uygulamasına üye olarak siz de influencer olmak için adım atabilirsiniz. Bunun için istenilenler; trend takipçilere sahip olma, içerik üretme ve tabii bir de güzellik meraklısı olma.  

Bu uygulama sayesinde istediğiniz Loreal markaları ile işbirliği yapabilir, puan kazanma sistemi sayesinde puanlarınızı artırarak seviye atlayabilirsiniz.  Uygulama aynı zamanda influencer olmak ve kendinizi geliştirmek için çeşitli akademiler de sunduğu için diğer markalara yapacağınız influencer başvurusu için de size fayda sağlayabilir. 

influencer-basvurusu

B. Sosyal Medyalarda Influencer Etkisi 

2022 itibariyle sosyal medya, birçok kişinin vazgeçilmezi olarak hayatın ortasında kendisine yer buluyor. Herkese ulaşılabilir olan sosyal medya sayesinde para kazanmak da mümkün. Instagram, Tiktok influencer başvuru gibi aramaların çok olmasının en büyük sebebi de budur.  

İnfluencerlar, en küçükten büyüğe kadar her ürünün tanıtımını hesapları üzerinden yaparak hem para kazanmakta hem de deneme ürünleri sayesinde bu ürünlere ücretsiz ya da indirimli bir şekilde sahip olmaktadırlar. Bu da sosyal medyanın; influencer olmak isteyenler üzerinde etkili olmasına ve bu alanda birçok kişinin kendisini geliştirmeye çalışmasına etken olmaktadır.  

 

İlginizi Çekebilir: Meb Güzellik Uzmanlığı Kursu Nedir? 2022 Meb Güzellik Uzmanlığı Kursu Fiyatları!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.