En Etkili 9 Yara Yanık Kremi Önerileri

En Etkili Yara Yanık Kremi İsimleri

0

Yara yanık kremi piyasada birden fazla markanın üzerinde çalıştığı yara ve yanık izleri üzerinde çalışmış ve etkili yöntemler bulmuştur. Bazıları yara ve yanık izlerine iyi gelirken, bazıları yarayı çabuk iyileştirme özelliklerine sahiptir.

Yara yanık kremi önerilerini incelerken kremlerin faydalarını ve içeriklerini bilmek işinizi kolaylaştıracak ve sizi doğrudan sonuca götürecektir. Tıbbi yanıkların dışında özellikle yaz aylarında güneş koruyucu kullanmadan cildin güneşe doğrudan maruz kalması bazı hasarlara yol açar ve bu noktada cildi kozmetik olarak rahatlatmak gerekebilir.

Yara Yanık Kremi Önerileri ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yara yanık kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olabilir. İlk olarak doğru ürün seçmekle işe başlamalısınız. Vücut, dudaklar, yüz gibi vücudun her bölgesi için farklı ürün tercih etmeniz gerekir. Bunların içerikleri ve faydaları birbirinden farklıdır. En iyi yanık kremi iz bırakmayan olarak bilinen markaları burada inceleyebilirsiniz

Seçeceğiniz ürünün mutlaka sağlık onayı olmalıdır. Ayrıca direkt eczaneden almayacaksanız kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurmanız ürün hakkında ön fikir edinmeniz konusunda fayda sağlayacaktır.

Güneş öncesi ve güneş sonrası ürünler farklıdır. Güneş öncesi ürünler daha çok güneşin zararlarından korumaya yönelik olacağı gibi: güneş sonrası ürünlerde cildinizdeki güneş ışınlarının zararları ve etkilerini en aza indirmek için kullanılır.

1 – Lemiderm Yara Yanık Kremi

Lamiderm yara yanık kremi oldukça etkili bir kremdir. 1. Ve 2. Derece yanık izlerinde, güneş yanıklarında, ameliyat ve operasyon sonrası yara izlerinde oldukça etkin çözüm sunan bir kremdir. Günde 2 – 4 kez kullanabilirsiniz. Yara ve yanık izinin üzerine kalınca bir tabaka masajla uygulamalısınız. Kullanmadan önce mutlaka ellerinizi dezenfekte edin.

yara-yanik-kremi-onerileri
yara yanık kremi

2 – Silverdin Yanık Kremi

Silverdin yara yanık kremi içerisinde etken madde olarak gümüş sülfadiazin bulundurur. Bu madde yara ve yanık bölgelerdeki iltihaplanmaya karşı etki eden bakterileri öldürür ve etkisini azaltır. 50 gr’lık tüp şeklinde olan bu kremi kullanmadan mutlaka kullanma talimatını okuyup bu dozun altında veya üstünde kullanmayın.

Hamile ve emzirenlerin kullanırken doktor kontrolünde kullanması gerekir. En etkili yara yanık kremi olan Silverdin, yaralı bölge temizlendikten sonra günde 1-2 kez kullanılmalıdır. Haricen kullanılır. Göz veya göz çevresi kullanımından kaçınılmalıdır.

3 – Bepanthol Bepanjel Yara İyileştirici Jel

Bepanthen yara ve yanık kremi Kullanıcılar tarafından Dünyanın en iyi yanık kremi olarak nitelendirilen kremdir. 50 ml kutuda satışı yapılan kremin, ilk kullanımdan itibaren yara üzerinde iyileştirici etkisi göründüğü savunulur. Güneş yanıkları, tıbbi yanıklara, dudak çatlamasına ve kesik izleri üzerinde kullanıma uygundur. İhtiyaç duyulduğu her an kullanılabilir.

yara-yanik-kremi-onerileri

4 – Advantan Yara Yanık Kremi

Kortizonlu yanık kremi özelliği taşımasıyla ve tamamen doktor kontrolünde kullanılması özelliği ile diğer yara yanık kremleri ile farklılık gösterir.  Vücutta kızarıklık, şişlik ve yaralara sebep olan iltihapların etkisini azaltır. 2 günde bir kullanımı uygun olan kremi hamile iseniz veya hamilelik şüpheniz varsa kullanmamalısınız.

Egzama tedavisi ile uğraşanların mucize yanık kremi olarak nitelendirdikleri ve kullandıkları bir kremdir. Tedavi süresi yetişkin iseniz 12 hafta, bebeklerde ise 4 haftayı kesinlikle geçmemelidir. Sivilce tedavisi ve gül hastalığı tedavisinde kullanımı uygun değildir.

yara-yanik-kremi-onerileri

5 – Fito Krem

Cilt üzerinde ve yeni oluşmuş yara izlerinde etkili olan Fito yara yanık kremi eski yara ve yanık izlerinde maalesef diğer kremler kadar büyük etkiye sahip değildir. Ancak güvenilir bir marka olan Fito Krem özellikle lazer epilasyon sonrası ciltte oluşmuş hassasiyeti anında ortadan kaldırmak için tercih edilen krem olmuştur.

6 –  Madecassol Yara Yanık Kremi

Laze epilasyon yanıkları tedavisinde popüler olarak kullanılan kremlerden biri ise Madecassol kremdir. İçerisindeki e vitamini ile cilt yenileme özelliği ağır basan kremi sivilce sonrası lekeleri gidermek ve yüzdeki diğer lekeleri gidermek içinde kullanan çok sayıda kullanıcı vardır. Cilt yenileme özelliği ön plandadır.

7 – Sudokrem Yara Yanık Kremi

Mucize krem olarak anılan diğer bir krem Sudokremdir. Özellikle bebek bakımında kullanılan çok etkili ve sıklıkla tercih edilen bir kremdir. Sudokrem koruyucu bir bariyer oluşturur. Cildi yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi olduğu için özellikle bebek bezinden tahriş olan çocuklarda annelerin en çok tercih ettiği üründür.

Geniş bir kullanım alanı olduğu için mucize yanık kremi olarak bilinir. Cildi pürüzsüz yapar ve yumuşamasına yardımcı olur. Güneş yanığı ve küçük çaplı yaraları iyileştirici etkisi vardır. İnce bir tabaka halinde uygulanır ve ihtiyaç halinde kullanımı uygundur.

8 – Terramycin Yara Yanık Kremi

Antibiyotikli yanık kremi olarak bilinen Terramycin daha çok iltihaplı yara ve yanıklarda kullanımı uygundur. Bazı acillerde kullanılan yanık kremi olarak dikkat çeker. Yanık izleri ve yara izlerini ısa sürede geçirdiği bilinmektedir. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bir kremdir. Lokal olarak yara üstüne uygulanır.

9 – Contractubex Yara Yanık Kremi

İçerisindeki güçlü bileşenlerle yara ve yanık izlerinde güçlü iyileştirme etkisine sahiptir. Hasarları onarıcı etkisinin yanında daha önceden oluşmuş izlerde de geçirici ve lekeyi hafifletici bir kremdir. Doktor kontrolünde kullanımı uygundur. Hamilelerin kullanımı yasaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.