Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem Önerilerinden 7 Tanesi!

Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem Önerileri Nelerdir?

0

Dudak çatlamasına en iyi gelen krem arayışları havaların kurumaya ve soğumaya başladığı zamanlarda ortaya çıkıyor. Çatlayan ve kuruyan dudaklar kimi zaman kanayabilirken kimi zamanlar da hoş olmayan kuru bir görüntü ortaya çıkarıyor. 

Kış aylarına yaklaşırken mutlaka karşımıza dudak kuruluğu ve dudak çatlaması gibi sorunlar çıkıyor. Doğru dudak nemlendiricisi kullanarak bu sorunları kolayca çözebilmek mümkün. Dudak çatlamasına en iyi gelen krem seçeneklerini değerlendirip içlerinde kendinize uygun olan kremi alabilirsiniz. 

dudak-catlamasina-en-iyi-gelen-krem
Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem

Dudak Çatlağına Ne İyi Gelir? Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem Önerileri! 

Dudak çatlamasına en iyi gelen krem seçenekleri içerisinde genel olarak kuvvetli yağlar olan Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, zeytinyağı gibi yağlar bulunuyor. Bunlar E vitamini açısından zengin yağlar olduklarından dolayı dudağı nemlendirip beslemekle yetinmeyip E vitaminin en kuvvetli doğal antidoksidan olma özelliği sayesinde çatlaklar sonucu oluşan yaraların iyileşmesinde de yardımcı olur. 

Nem dengesini sağlayan, dudaklarınızı besleyen farklı vitamin ve mineralleri bünyesinde barındıran dudak kremlerini kullanmak yaşayacağınız sorunları en aza indirgemede önemli bir yere sahiptir. Dudak kremi kullanarak dudak çatlaklarını ve kuruluklarını en hızlı şekilde geçirebilir, bu sorunları veya tekrarını önleyebilirsiniz. 

dudak-catlamasina-en-iyi-gelen-krem

1- Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem: Blistex Med Plus 

Kurumuş ve çatlamış dudaklara yoğun bakım uygulayarak hasarı en aza indirir. İçerisindeki Shea Butter dudaklara yoğun nem kazandırmasını destekler. Dudakları onarma ve korumanın yanında nem, yumuşaklık, rahatlama ve ferahlık hissi de verir.  

Dudak dokusunu nemlendirici ve koruyucu tabaka ile örterek dudaklara rahatlama ve ferahlık sağlamada yardımcıdır. Aynı zamanda dudakları güneş ışınlarına karşı korumada da rol oynar. 

dudak-catlamasina-en-iyi-gelen-krem

2- Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem: Burt’s Bees Beeswax Dudak Koruyucu 

Burt’s Bees Beeswas, dudaklarınızı nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Aynı zamanda içerisinde bulunan balmumu, ayçiçeği ve Hindistan cevizi yağları ile dudaklarınızın pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Günlük kullanıma uygundur. Prabane, ftalat veya petrokimyasal içermez. 

3- Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem: Darphin Age Defying Lip Balm 

İçerisindeki E vitamini, hyauloronik asit, mentol ve jojoba yağı sayesinde hem dudak çatlaklarına iyi geliyor hem yaşa bağlı oluşabilecek çatlakları önlüyor hem de oluşabilecek çatlaklara karşı dudağı koruyor. Anti-aginig ve besleyici özellikleri, bir arada bulunan doğal içerikleri ile dudakları korumada etkin rol oynar. 

Kırışıklıkları azaltarak dudaklara pürüzsüz bir yüzey kazandırır. Gün boyu dudakların nemli kalmasını sağlar. Çevresel faktörlere karşı dudakları korumaya yardımcı olur. Biberiye, erik özü, argan, kokum, mango yağı ve ayçiçeği özü içerir. Dermatolojik olarak test edilmiştir. 

dudak-catlamasina-en-iyi-gelen-krem

4- Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem: Nivea Cherry Dudak Kremi 

Kiraz aroması ile nem sağlarken kirazın güzel kokusunu da her an burnunuza getirmekte. Dudak çatlaması ve kuru dudaklar için bu üründe 24 saat boyunca nem dengesini koruyan bir formül bulunuyor. Aynı zamanda içerdiği renk pigmentleri ile güzel bir görünüm sağlarken kuru dudakları ve dudak çatlamasını engellemek için gereken vitamin ve mineralleri de sunuyor. 

dudak-catlamasina-en-iyi-gelen-krem

5- Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem: Vaseline Aloe Vera Lip Therapy Dudak Koruyucu Krem 

Vaseline markasına ait olan ürün, kış aylarında dudak çatlaması sorunu ile mücadele etmede yardımcı olur. Doğal formülü ile ön plana çıkmakta. Kalıntı bırakmayacak şekilde tasarlanan formülü oldukça az yağ içermekte.  

Kuru dudaklara karşı, dudaklarınızı yumuşatırken doğal bir parlak görünüm de vermekte. Dudak çatlamasında kullanabileceğiniz pratik ürünlerdendir. İçerdiği yüksek nem sayesinde kuru dudakların ve çatlakların daha hızlı onarılmasını da sağlar. 

dudak-catlamasina-en-iyi-gelen-krem

6- Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem: Beauty Girl Lip Balm Çilek 

Çilekli formülü ile dudakların hem güzel kokmasını hem de çatlaklara karşı mücadele etmede aktif rol oynamakta. Shea yağı ve E vitamini içeren formülü ile dudak çatlaması ve kuru dudakların çok daha hızlı onarılmasını sağlar. Paraben bulunmaz. Doğal formüllü olmasıyla birlikte kuru dudaklar için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

dudak-catlamasina-en-iyi-gelen-krem

7- Dudak Çatlamasına En İyi Gelen Krem: Bepanthol Dudak Bakım Kremi 

İçerisindeki Provitamin B5 ve E vitamini ile kuruyan ve çatlayan dudakları anında nemlendirir. Yumuşak ve pürüzsüz görünüme kavuşturarak dudağın çatlamış ve kurumuş görüntüsünü ve hissini geçirir. Tüplü yapısıyla kullanımı da oldukça kolaydır. Tüpü sıkarak kremi dışarı çıkarıp yuvarlak ucu yardımıyla elinize dudağınızın boyutuna yetecek kadar alıp sürün. 

 

İlginizi Çekebilir: Cilt Bakım Rutini Oluşturmak İçin 7 Etkili Yöntem!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.