5 Ayda 35 Kilo Verdiren Çay Tarifi Nasıl Yapılır?

5 Ayda 35 Kilo Verdiren Çay Tarifi Nedir?

0

5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi olur mu? Evet bu mümkündür. Bitkiler yerinde ve doğru kullanıldığında zayıflamak için bire birdir. İçerisinde bulundurdukları kafeinler metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca kateşin denilen madde sayesinde vücuttaki yağlar erir. Bu sayede hızlı ve kolay kilo vermek mümkün hale gelir.

Bilim insanları tarafından çayların zayıflatıcı etkisi test edilmiştir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken husus bitki çaylarının düzenli ve sürekli kullanılmasıdır. Siz de 5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi kullanarak fazla kilolarınızdan kurtulup mutlu yaşamın keyfini fit bir şekilde çıkarabilirsiniz.

5 Ayda 35 Kilo Verdiren Çay Tarifi Malzemeleri Nelerdir?

Hızlı kilo vermek isteyenler için birtakım alternatif seçenekler mevcuttur. Birden fazla bitkinin zayıflatma özelliği bulunur. Bahsi geçen bitkilerden ağız tadınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Bu sayede yorulmadan üşenmeden yağlarınızı eritebilirsiniz. Peki hangi bitkilerin zayıflatıcı etkileri vardır?

5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi bitkilerinden bazıları şunlardır;

  • Hızlı kilo verdiren Barut ağacı kabuğu
  • Mucizevi bitki beyaz bilye kekik
  • En çok bilinen yeşil çay
  • Nefis kokulu funda yaprağı
  • Her derde deva zencefil çayı bu bitkilerden bazılarıdır.

Bahsi geçen bitkileri doğru hazırlayıp, sürekli kullandığınızda etkisini kısa sürede göreceksiniz.

5-ayda-35-kilo-verdiren-cay-tarifi
5 Ayda 35 Kilo Verdiren Çay Tarifi

5 ayda 35 Kilo Verdiren Çay Tarifi Nasıl Hazırlanır?

5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi uygulamak isteyenler için ilk adım kullanacakları bitkileri belirlemek olacaktır. Çay tarifinde dikkat edeceğiniz nokta her bitki birbiriyle kullanılmaz. Farklı özellikler barındıran bitkiler genelde yalnız tüketimi tercih edilse de bazı durumlarda karıştırıldığında etkilerini daha çabuk gösterebilirler.

Bitkisel çaylarda diğer bir ayrıntı ise pişirme teknikleridir. Her bitkinin belirli pişme süresi vardır. Çay hazırlanırken fazla pişirilen bazı bitkiler etkilerini kaybedebilir. Bu durumu önleyebilmek demlenme süresini araştırmanız faydanıza olacaktır. Bahsedilen tüm aşamalara dikkat ederek düzenli kullanımda bitkisel çayların etkisini kısa bir zamanda göreceksiniz.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Çay Tarifi: Zencefil Çayı!

5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi süresi size uzun geldiyse zencefil çayı sayesinde 1 ay da 10 kilo vermeniz de mümkündür. Üstelik zencefil bilindiği üzere çok faydalı bir bitkidir. Zayıflamanın dışında da size çeşitli birçok fayda sağlayacaktır. Zencefil hem sindirime hem de gaz birikime iyi geldiği için de kilo verme sürecinizi kolaylaştırır.

Bitki çayı hazırlanırken toz zencefil kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir. 1 bardak zencefil çayı hazırlamak için 1 bardak su yeterli olacaktır. Çaydanlık yardımıyla su kaynatılmaya bırakılır. Kanamaya başlayan suyun içerisine 1 çay kaşığı toz zencefil eklenir. Eklendikten sonra 5 dakika demlenmeye bırakılır. Demlendiğine emin olduğunuzda fincan ya da kupanıza aktararak çayı tüketebilirsiniz.

5-ayda-35-kilo-verdiren-cay-tarifi

1 Haftada 8 Kilo Verdiren Çay: Yeşil Çay!

Yaz döneminin gelmesiyle hızlı kilo verdiren tarifler araştırılmaya başlandı. Sizin için yeşil çay bu aşamada sağlıklı bir tarif olacaktır. Yeşil çay kilo vermeye yardımcı olurken bilişsel fonksiyonlarınızı da geliştirir.

Bununla beraber kronik hastalıklara karşı vücutta koruma sağlar. Kansere yakalanma olasılığınızı azaltır. Bitki çayları arasında yeşil çay güzel bir yağ yakıcıdır. Bu tarifle hem zayıflayın hem de sağlığınızı koruyun.

5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi uygulanmadan önce 1 haftada zayıflatan yeşil çayın tarifi şu şekildedir:

  • Tek kullanımlık için bir fincan suyu demliğe koyun.
  • Su kaynadıktan sonra yeşil çay tomurcuklarını suya bırakın.
  • 10 dakika boyunca çayınızı demlenmeye bırakın.
  • Demlendikten sonra çayınızı süzerek tüketebilirsiniz. Etkilerini çok kısa sürede gösterecek ve zayıfladığınızı hissedeceksiniz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Çay: Hibiskus Çayı!

Hibiskus bitkisi rengi ve görünüşüyle gülü andırmaktadır. Güçlü etkisi sayesinde zayıflamaya yararlı çay tarifleri arasında yerini almaktadır. 5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi uzun gelenler için mükemmel bir seçenektir. Tatlımsı bir tada sahip çayın tüketimi de kolay olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Hibiskus çayı hazırlanışı tek kişilik kullanım için önce 1 bardak su cezve içerisine aktarılır ve kaynatılır. Hibiskusta diğer çaylara göre farklı olan kaynayan su ağzı kapatılabilen bir fincana alınır. Fincan içerisindeki sıcak suya 1 tatlı kaşığı hibiskus kurusu konulur. Çay 10-15 dakika demlenmeye bırakılır. Demleme işlemi ardında süzülerek tüketime hazır hale gelir. Tatlılığını azaltmak için limonda kullanılabilir.

5-ayda-35-kilo-verdiren-cay-tarifi

Aktarda Zayıflama Çayları Bulunur mu? Kullanılması Sağlıklı mı?

Konu zayıflamak olduğunda 5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi için gerekli tüm bitkilere ulaşmanın en kolay yolu aktarlardır. Her türlü bitki ve çiçeği içerisinde barındıran aktarlarda tercih ettiğiniz tüm çaylar için gerekli malzemelere erişim sağlayabilirsiniz. Fakat aktarlardan bu ürünleri temin etmenin sağlıklı olup olmadığı hakkında bazı şüpheler mevcuttur.

5 ayda 35 kilo verdiren çay tarifi hazırlarken sağlığınıza da dikkat etmeniz önemlidir. Bu nedenle bitkisel malzemelerinizi aktardan alırken ambalajlı olanları istemeniz sağlığınız için daha iyi bir karar olacaktır. Bitkisel çaylarla sağlıklı bir yaşam sürdürürken fazla kiloları da dert etmeyi bırakın. Hemen bir aktara gidip gerekli eşyaları satın alın ve çayınızı demleyin.

İlginizi Çekebilir: Yağ Yakmak İçin Yapılacaklar | Hızlı Yağ Yaktıran 3 Öneri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.