8 Başlıkta Bepanthen İğne Ne İşe Yarar?

Bepanthen İğne Nedir ve Nasıl Kullanılır?

1

Bepanthen iğne tıp alanında kullanıldığında aldığı isim olup, daha çok Bepanthen ampul olarak bilinen onarıcı bir ilaçtır. Özellikle doku ve organlardaki yaralanmaların onarılmasında kullanılan Bepanthen ampul hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Bepanthen İğne Nedir?

Bepanthen iğne eczanelerde reçeteyle satılmakta olup, her kutuda 5 adet 2 ml cam ampul bulunur. Bir ampul içinde 500 mg kadar dekspantenol bulunur ve aktif bileşen olarak dekspantenol görev yapar.

Dekspantenol önemli bir bileşen olup, epitel dokuların bozulan işlevlerinin normal şekilde devam etmesini sağlar. Ayrıca vücut içinde herhangi bir dokuda zedelenme ya da hasar varsa onarım görevini üstlenir. Kısa sürede hasarlı olan doku, organların iyileşmesini sağlar.

Bepanthen İğne Ne İçin Kullanılır?

bepanthen-igne
bepanthen iğne

Bepanthen iğnenin kullanım alanları pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Sıklıkla gündemde olan bu konu hakkında yanlış birçok bilginin bulunması beraberinde doktorsuz kullanımı da getiriyor. Bu durum çok tehlikeli sonuçlara yol açabileceği için aşağıda ne işe yaradığını bilerek doktorlara bu iğneyi yaptırmanız sağlıklı bir karar olacaktır.

Bepanthen ampul iğne ne işe yarar?

 • Yanan ayak sendromlarında,
 • Bağırsakların çalışmasında görev alan kaslarda gerginlik kayıpları oluşmasında,
 • Ayak ve el parmaklarında oluşan uyuşmaların giderilmesinde,
 • Saç sorunlarında,
 • Kalın bağırsağın içinde oluşan iltihaplanmalarda,
 • Saçların sağlıklı şekilde uzamasında,
 • İnce bağırsağın iç yüzeyinde oluşan iltihaplanmalarda,

Yukarıda yer alan kullanım alanları Bepanthen’in ne için kullanıldığı alanlardır. Bu alanların hemen hepsi çok ciddi yerler olup, mutlaka doktor tarafından bu iğnenin yapılması gerekir.

Bepanthen İğne Yan Etkileri Var mı?

Her ilaçta olduğu gibi Bepanthen içinde yan etkilerin varlığı söz konusudur. Özellikle içeriğinde yer alan Dekspantenol bileşeni her bünye için yararlı olmayabilir ve bazı yan etkiler meydana getirebilir.

Bepanthen ampul iğnesi olduğunuzda şu yan etkilerle karşılaşmanız mümkün:

 • Cilt kızarıklığı,
 • Egzama,
 • Blister,
 • Ürtiker,
 • Kaşıntı,
 • Cilt tahrişi,
 • Alerjik dermatit,
 • Kontakt dermatit

Üstte yer alan yan etkiler oldukça ciddi yan etkilerden olup, mutlaka doktora gidilmesi ve tedavi olunması gerekir.

Bepanthen İğne Faydaları Nelerdir?

bepanthen-igne

Bepnthen için birçok faydadan bahsedilebilir. Tıp alanında birçok hastalığın ve hafif rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan önemli bir ilaçtır. İçeriği itibari ile önemli bir etken maddeye sahip olan bu iğnenin faydaları saymakla bitmiyor.

Bepanthen ampul ile elde edilecek faydalar şu şekildedir: Farenjidin giderilmesi, bronşitin rahatlaması, bademcik ameliyatı sonrası hızlı iyileşme için, bacak ülseri için, ince ve kalın bağırsak iltihabının giderilmesi sıralanabilir. Ayrıca diş çekimi ardından oluşan yaralarda, saç sorunlarında ve larenjit tedavisinde kullanılarak fayda sağlar.

Bepanthen İğne Ses Kısıklığı İçin Kullanılır Mı?

Ses kısıklığı hemen hemen herkesin başına gelebilen önemli bir rahatsızlıktır. Tedavi yöntemleri arasında herkesin aklını kurcalayan Bepanthen ampulün ses kısıklığı için kullanılıp, kullanılmayacağıdır.

Ses kısıklığı için Bepanthen ampül iğnesi doktor kontrolünde yapılarak ses kısıklığından kısa bir süre sonra kurtulmak mümkün. Özellikle farenjit belirtileri gösteren hastalarda etkin olarak kullanılan bu önemli ilaç ses kısıklığında çok başırılıdır.

Bepanthen İğnesi Kilo Aldırır mı?

Bepanthen iğne kullanıldığında gerekli olan alana etki ederek kısa sürede onarılmasını sağlar. Bu görevini yerine getirirken bir ya da iki kez kullanılır. Bu süre zarfında asla kilo aldırmaz, içeriği çok az miktar olup kalori alımını tetiklemez.

Bepanthen İğne Yaptıranlar Neler Dedi?

bepanthen-igne

Bepanthen ampul yaptıranlar tarafından yorumlanmış ve bu yorumlara bakarak diğer kullanıcılar rahatlıkla bu ilaçtan faydalanmıştır. Yorumlar arasında nasıl etki ettiği ve kullanımı açısından önemli detaylara rastlamak mümkün.

Peki, Bepanthen iğne ekşi sözlük ve diğer platformlarda nasıl yorumlanmıştır?

 • Ses tellerim çok kötüydü doktorum direk bepanthen yaptı ve çok kısa süre toparlandım.
 • Saç dökülmesi için doktorum tarafından önerilmişti. Düzenli olarak 3 kez vurdurdum ve sonuç harika. Ayrıca ampullerini kırıp şampuana da katabilirsiniz.
 • Evigenle birlikte harikalar yaratan bu özel ilacı kesinlikle kullanın derim.
 • Farenjittim azdığında doktorumun yaptığı iğne… Çok acıtıyor ama verdiği rahatlık ve sesimin yeniden normale dönmesine değer.

Yukarıda yer alan yorumlar Bepanthen için yapılan yorumlardan birkaçıdır. Sizde bu yorumlar ışığında doktor kontrolünde bu ilaçtan yararlanabilirsiniz.

Bepanthen Ampul İçeriği Nedir?

Bepanthen ampulün bir tanesinde toplamda 500 mg dekspantenol bulunur. Etken madde olarak bu maddeyle ciltte yer alan zedelenmelere ve hasarlı bölgelere etki ederek onarılmasında rol alır.

Bepanthen Ampul Ne Kadar?

Bepanthen fiyatı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Fakat bu konuda kesin bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir.

İlginizi çekebilir: Cilt Bakım Rutini Oluşturmak İçin 7 Etkili Yöntem

1 yorum
 1. Su diyeti diyor

  Güzel bir yazı Teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.