2023 AHA BHA Tonik Markaları

AHA BHA Tonik Nasıl Kullanılır?

0

Son günlerde AHA BHA Tonik cilt bakımı ile ilgilenenler arasında oldukça popüler hale gelen ürünlerdendir. Biz de bu yazımızda en etkili AHA BHA toniklerden bahsedeceğiz…

Cilt bakımı için kullanılan ürünlerin içeriğinde asitler mutlaka olmalıdır. Çünkü asitler birçok cilt probleminin üstesinden gelebilir. Bu cilt problemlerine sivilceler ve yağlı görünümler örnek verilebilir.

AHA BHA Tonik Nasıl Kullanılır?

aha-bha-tonik

Söz konusu tonik ile alakalı en çok merak edilen ve araştırılan sorulardan bir tanesi AHA BHA Tonik nasıl kullanılır sorusudur. Birçok kişi bu sorunun cevabını almak üzere internet üzerinden detaylı araştırmalar yapmaktadır.

Her toniğin kullanım şeklinin birbirinden farklı olduğunu söylemek mümkündür. Ama genellikle tonikler kullanılmadan önce muhakkak yüz ılık su ile güzelce temizlenmelidir. Sonrasında cilt pamuğu yardımı ile sert hareketlerden kaçınarak uygulanması tavsiye edilmektedir. Daha sonra varsa AHA BHA Serum uygulanması da toniğin etkisinin artmasına yardımcı olacaktır.

Biz de daha etkili ve olumlu sonuçlar elde etmeniz için sizlere AHA BHA Tonik ve serum önerilerinde bulunacağız.

1 – The Purest Solutions Exfoliating and Clarifying Toner Glycolic Acid 5% AHA + BHA

aha-bha-tonik

Bir toniğin cilt için en önemli işlevi cilt bakım rutinlerine asit etkisini eklemektir diyebiliriz. Yani buradaki amaç asit kullanabilmektedir. Bu nedenle serum ya da tonik kullanmanın arasında pek fark olmayacaktır. Çünkü ikisinin de içeriği hemen hemen aynı olacaktır. İkisini de rutine dahil etmek elbette etkiyi artırmış olacaktır.

aha-bha-tonik

Söz konusu tonik AHA BHA Tonik önerileri denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden bir tanesidir. En önemli işlevlerinden bir tanesi ise ciltte yer alan lekelerin görünürlüğünü en aza indirmesidir. Fakat bu durum tabi ki düzenli kullanımda mümkün olacaktır. Tüm ürünler 1-2 kullanımda etki etmediği gibi bu ürünün de tek kullanımda fayda vermesi olanaksızdır.

aha-bha-tonik

Ürünün içeriğine gelecek olursak BHA olarak içeriğinde Salisilik asit barındırmaktadır. Yaklaşık yüzde beş oranında da Glikolik Asit vardır. Yani içerisinde hem BHA hem de AHA barındıran bir üründür. AHA grubundan bir diğer asit çeşitleri ise Laktik Asit, Sitrit Asit bulunmaktadır.

Ürünün içerisinde bir de parfüm bulunmaktadır. Bazı ciltler çok fazla hassas yapıya sahip olabiliyor. Bu da içeriğinde parfüm bulunan ürünlerin kullanılmasını engelliyor. Bu nedenle hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin bu ürünü kullanması pek önerilmemektedir. Ama Parfüm içeriğine sahip ürünler normal şartlarda çok korkutucu bir içerik değildir. Yani eğer hassas bir cilt yapısına sahip olmayanlar için bu ürünü kullanırken endişelenecek bir durum yok demektir.

aha-bha-tonik

Söz konusu toniğin kullanımı ise diğer toniklerden çok da farklı değildir. Kullanmak için öncelikle cildinizi yıkamalısınız ve daha sonra kurulamalısınız. Bu aşamada cildi yıkadıktan sonra kurulamak oldukça önemlidir. Çünkü ıslak bir cilt uygulanan ürünü çok daha çabuk çekmektedir. Bu üründe ise böyle olmaması daha iyi olacaktır. Bunun sebebi ise toniğin içerisinde asit barındırmasıdır. Asit içeriğine sahip ürünler cilt ıslakken uygulandığında cildin tahriş olma olasılığı çok yüksektir. Daha sonra bir pamuğa yalnızca orta kısmı ıslanacak şekilde toniği dökmeniz yeterli olacaktır. Toniğin kullanım periyodu ise yalnızca akşamları olmalıdır.

2 – Maruderm AHA Tonik – AHA BHA Tonik

Bu ürün ise peeling yapmanıza yardımcı olacaktır. İçerisinde laktik asit bulunması sebebi ile cildin nemlendirilmesine yardımcı olacaktır. Düzenli ve aksatmadan kullanıldığı takdirde lekeler konusunda da etkili olduğunu söylemek mümkündür.

aha-bha-tonik

AHA BHA tonik kullananlar söz konusu ürünün faydalarından bahsederken en çok cildi sağlıklı gösterdiği için memnuniyet gösterdiklerini belirtmişlerdir. Çok fazla tercih edilmesinin en büyük sebebi ise kuru, karma ve yağlı olmak üzere neredeyse tüm cilt tiplerinin uygun olmasıdır. İçerisinde aleo vera yaprağının özü yer almaktadır. Bu da yaraların ve yanıkların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

aha-bha-tonik

Kullanırken ise yine yıkanarak temizlenmiş ve güzelce kurulanmış bir cilde uygulanması çok önemlidir. Pamuk yardımı ile uygulayabileceğiniz gibi elinizi kullanarak da rahatlıkla cildinize yedirebileceğiniz bir üründür. Pamuk kullanılırken yalnızca orta kısmının ıslatılması yeterli olacaktır. El kullanılacaksa ise yaklaşık nohut büyüklüğünde ele alınması yeterlidir. Fakat pamukla uygulamak daha faydalı olacaktır. Hem daha güvenli bir uygulama olur hem de daha nazik bir kullanıma olanak sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir: Dudak Çatlaması Neden Olur?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.