2023 Yılında Yayımlanan Disney Plus Abonelik Nasıl Yapılır?

Disney Plus Abonelik Nedir?

0

Disney Plus abonelik yaptırmak isteyenlerin sayısı çoğunlukta. 2023 yılı itibariyle yayımlanan, yeni bir platform olan Disney Plus abonelik sorgulamaları ise internette çoğalıyor. Dijital içerik platformları arasındaki rekabete bir yenisinin eklenmesiyle beraber, dünyanın en büyük dizi ve film izle platformlarından birisi olan Disney Plus Türkiye’ye de geldi. 

1- Disney + Türkiye Nedir? 

İçerisinde Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve çok daha fazla içerik bulunuyor. Bu içeriklerle sınırlı kalmayıp gün geçtikçe yeni film ve diziler çoğalıyor. Böylelikle Disney + geniş kütüphanesiyle ilgi odağı olmayı başarıyor. 10 cihaz ve 7 ayrı profile kadar sınırsız indirimi de kullanıcılarına sağlamakta. 

disney-plus-abonelik
Disney Plus Abonelik

2- Disney Plus Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek? 

İçerisinde birçok yapımı barındıran Disney Plus, çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirdiğimiz, bilinen ve beğenilen Disney Channel’ın kapanmasıyla ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Disney Channel’ın son yayınında Disney Plus’ın artık Türkiye’ye geleceği, dizi ve filmlerin bu platforma aktarılacağı bilgisi verildi.  

Disney’in yaptığı bu açıklama ile yalnızca sosyal medyayı güncel kullanan kişiler değil televizyon ekranlarındaki küçük – büyük tüm izleyicilerine erişimi kolaylaştı. 12 Kasım 2019 yılında Amerika’nın Los Angeles California merkezi esas alınarak yayıma giren Disney Plus, 14 Haziran 2022 itibariyle Türkiye’ye gelmiş bulunuyor. 

Disney Plus Abonelik Nasıl Alınır? Disney Plus Türkiye’de Nasıl İzlenir? 

Disney Plus, 14 Haziran itibariyle Türkiye’de yayımlanmaya başladı. IOS ve Android uygulamaları üzerinden uygulamaya erişebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarlarınızdan web sitesi ve uygulama olarak da erişme imkanınız bulunuyor. Böylece geniş kütüphaneye sahip olan Disney Plus’tan dilediğiniz dizi ve filmi izlemeniz mümkün. 

disney-plus-abonelik

3- Disney Plus Abonelik Paketleri Nelerdir? 

Disney Plus abonelik ücreti aylık 34,99 TL, yıllık 349,90 TL olarak belirlendi. Ön kayıt yaptıran üyeler için ise 8 ay fiyatına 12 ay kampanyası bulunuyor. Bu kampanyada 1 yıllık üyelik %16 daha uygun fiyatla 279,90 TL olarak denk düşüyor.  

Aynı zamanda 10 farklı cihazda 7 farklı profil özelliği ile fiyatı yakınlarınız ve çevrenizle bölüşebilir, fiyatı daha uyguna getirebilirsiniz. Planı böyle almak hem bütçenizi zorlamayacak hem de vaktinizi kaliteli ve uygun fiyatlı geçirmenizi sağlayacak. 

4- Disney Plus Abonelik İptali Nasıl Gerçekleşir? 

Disney’in yayın hizmeti, bilindiği gibi çeşitli cihazlarda kullanılabilir. Android, IOS ve iPad işletim sistemi için mobil uygulamalarda da web sitelerinde de akıllı televizyonlarda da iptal etme işlemi geçersiz kalacaktır.  

Disney Plus abonelik iptal etme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar bu adımları izleyebilirler: 

– Web tarayıcısında aboneliği iptal etmek için; 

 • “Profil” seçeneğini seçin. 
 • “Hesap” seçeneğine tıklayın. 
 • Disney Plus seçeneğinin altındaki “Abonelik” seçeneğine tıklayın. 
 • “Aboneliği iptal et” seçeneğine tıklayarak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. 

– Televizyondan iptal etmek için; 

 • Disney Plus profilinizi açın ve seçin. 
 • “Hesap” seçeneğine tıklayın. 
 • “Abonelik” seçeneğini seçin. 
 • “Disney Plus” seçeneğini seçin. 
 • “Aboneliği iptal et” seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. 

disney-plus-abonelik

5- Disney Plus Abonelik Yenileme İşlemleri Nelerdir? 

Disney Plus abonelik yenilemek bir nevi ödeme yönteminizi güncellemeniz anlamına gelir. Doğrudan Disney Plus üzerinden ödeme yapan üyeler, Disney Plus Hesabı sayfalarından ödeme yöntemlerini değiştirebilirler. Disney Plus abonelik yöntemini güncellemek için bu adımları takip edebilirsiniz: 

 • Mobil tarayıcı veya web tarayıcısını kullanarak Disney Plus hesabınızda oturum açın. 
 • “Profil” seçeneğine tıklayın. 
 • “Hesap” bölümünü seçin. 
 • “Üyelik” bölümünden Disney Plus üyeliğinizi seçin. 
 • Ödeme Yöntemi satırından “Değiştir” seçeneğini seçin. 
 • Ödeme yönteminizi seçin. (Bu noktada yeni kredi ya da banka kartı bilgileri girmeniz gerekir ya da yeni dijital ödeme yönteminize dair bilgileri girmeniz için yönlendirilirsiniz) 
 • “Kaydet” seçeneğine tıklayın. 

6- Disney Plus Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim? 

Disney Plus bilindiği üzere sosyal medyayı çok iyi bilen ve kullanan bir yönetici kadrosuna sahip, Türkiye’de Haziran ayından itibaren yayımlanmaya başlayan bir platformdur. Disney Plus abonelik yaptıran kişilerin olumlu tepkilerinin olduğu kadar bazı sorunlarla karşılaşan müşterileri de bulunuyor. 

disney-plus-abonelik

Karşılaşılabilecek olumsuz durumlar için Disney Plus Yardım Merkezi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Konu başlıkları altında bulunan her sorunun çözümü net bir şekilde aktarılıyor. Bu durumlara rağmen sorunu çözemeyenler için yeni bir yardım sayfası bulunuyor. Önerilen makalelerde de benzer sorunların çözümü bulunuyor. 

Disney Plus abonelik ile ilgili problemlerinizi çözmek adına, destek hizmeti her gün 08.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet vermekte. Çözülemeyen sorunlarınızı bu saatler içerisinde halletmeniz mümkün.

 

İlginizi Çekebilir: En Çok İzlenen 13 Türk Netflix Dizileri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.