En Çok İzlenen 13 Türk Netflix Dizileri

Türk Netflix Dizileri Hangileridir?

0

En iyi Türk Netflix dizileri hangileridir? , Ülkemizde en çok tercih edilen dijital platformlardan biridir. Bu nedenle Türk kullanıcılarına hitap edebilmek için yeni yapımlar yapmaya başladı. Netflix’ in kendi orijinal yapımları oldukça dikkat çekti. mevcuttur. Netflix yeni filmler Türk kullanıcılar tarafından fazlasıyla takip edilmekte. Ayrıca Netflix Türk Filmleri 2022 yapımlarda platformda yerini almaya başladı.

Popüler Türk Netflix Dizileri Hangileridir?

Netflix dizileri, yayınlandıkları tarihten itibaren izleyicilerin oldukça dikkatini çekti. Platform içerisinde bir çok ülkeye ait diziler olduğu gibi Türk yapımı Netflix orijinal dizilerde bulunmaktadır. Türk kullanıcıların merak ettiği sorular arasında ‘En İyi Türk Netflix filmleri nelerdir ?’ ya da ‘Türk Netflix dizileri isimleri? ‘ yer almaktadır. En iyi 13 Türk Netflix dizileri aşağıdaki gibidir:

1 –  Bir Başkadır

turk-netflix-dizileri
Türk Netflix Dizileri

Bir Başkadır 2020 yapımı bir dizidir. Yeni bir yapım olmasına rağmen en iyi Netflix dizileri arasında gösterilmektedir. Farklı dünya görüşlerine sahip insanlar ile hayatları birbirinden farklı olanlar ile yollarının kesişip değişmesi anlatılmaktadır. Dizinin başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit gibi yetenekli isimler yer almaktadır.

2 –  Yakamoz S-245

turk-netflix-dizileri

Türk Netflix dizileri arasında 2022 yapımı olan Yakamoz S- 245 de yer almaktadır. Denizaltı araştırmasın katılan bir ekibin, dünyada yaşanan olağanüstü felakette kurtulmasını konu edinmiştir. Ayrıca, Belçika dizisi olan Into The Night’ tan uyarlanan Yakamoz S-245, uyarlandığı diziyle aynı zaman diliminde geçmektedir. Dizinin başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçi oynamaktadır.

3 – Kulüp

turk-netflix-dizileri

Türk Netflix dizileri arasında yer alan bir diğer dizi ise Kulüp’ tür. Yayınlandığı tarihte oldukça ses getirmiştir. Dizi 1950’ lerde İstanbulda geçmektedir. Kulüp dizisinde, problemli geçmişi ile boğuşan bir annenin yetiştirme yurdunda yetişen kızı ile arasını düzeltmesi işlenmektedir. En çok izlenen Netflix Türk dizileri arasında yer almaktadır. Kulüp dizinin başrollerini Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci paylaşmaktadır.

4 – Atiye

turk-netflix-dizileri

Atiye dizisinin konusu oldukça fantastiktir. Atiye adında bir ressamın mistik güçleri işlemektedir. Genç ve güzel ressam olan Atiye’ nin tüm hayatı Göbeklitepe’ de bulunan bir eserle değişir.  Başrollerini Beren Saat, Mehmet Günsur ve Metin Akdülger’ in paylaşmaktadır. Türk Netflix dizileri arasında yer alan bu yapım yayınlandığı iki sezon ile dikkatleri üzerine çekti.

5 –  50 Metrekare

turk-netflix-dizileri

50 Metrekare 2021 yılında yayınlanmıştır ve Türk Netflix dizileri kategorisinde yer almaktadır. Kiralık bir katil olan Gölge, geçmişini araştırmaya çalışırken ortalık karışır ve terk edilmiş terzi dükkanında saklanmaya başlar. Etraftakiler Gölge’ nin dükkan sahibinin oğlu olduğunu düşünürler. Gölge’ de güvende kalabilmek için bu yalana ayak uydurur. 50 Metrekarenin başrollerinde Engin Öztürk, Kürşat Alnıaçık ve Cengiz Bozkurt gibi ünlü isimler yer almaktadır.

6 – Pera Palas’ ta Gece Yarısı

turk-netflix-dizileri

Dizide, genç bir gazetecinin tarihi bir İstanbul oteli olan Pera Palas’ta geçmişe yolculuk yapması işlenmektedir. Geçmiş ile gelecek arasında yolculuk yapan genç gazeteci günümüzdeki Türkiye’ nin kaderine değiştirecek olan bir komployu durdurabilmek için elinden geleni yapmaktadır. Hazal Kaya’ nın başrolünü paylaştığı Pera Palas’ ta Gece Yarısı, Netflix Türk dizileri yeni yapımlar arasında yer almaktadır.

7 –  Kuş Uçuşu

turk-netflix-dizileri

Kuş Uçusu dizisinde, kariyer basamaklarını yavaş bir şekilde çıkmak istemeyen genç bir stajyer ile deneyimli ve başarılı kadın gazetecinin çatışması işlenmektedir. Amacına ulaşmak için her yolu deneyen genç stajyer başarılı olabilecek midir? Hırs, öfke ve çatışmanın bolca işlendiği ‘Kuş Uçuşu’ başrollerini Birce Akalay, Miay Daner ve İbrahim Çelikkol paylaşmaktadır.

8 –  Mezarlık

turk-netflix-dizileri

Netflix Türk dizileri arasında yer alan bir diğer yapım ise Mezarlık. Mezarlık, Netflix yeni diziler kategorisinde izleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Kadın cinayetleri vakalarının işlendiği bu dizide başarılı bir polis olan Önem’ in önüne çıkan zorlukları göreceksiniz.

9 –  Fatma

turk-netflix-dizileri

Fatma’nın başrolünü sevilen oyuncu Burcu Biricik oynamaktadır. Ayrıca yetenekli oyuncu Uğur Yücel ve Mehmet Yılmaz Ak’ın mükemmel bir performas sergilediği dizide Fatma temizlik işlerine giden bir kadındır. Kayıp eşini ararken kendini beklenmedik bir cinayetin ortasında bulur. Türk Netflix dizileri arasında başarılı bir yere sahip olan Fatma izleyiciler tarafından çok sevilmiştir.

10 – Erşan Kuneri

turk-netflix-dizileri

Yeni Türk Netflix dizileri arasında yer alan dizide, Erotik film yapımcısı ve yönetmeni Ersan Kuneri’nin 70’li ve 80’li yıllardaki hikayesi anlatılmaktadır. Her bölümde farklı bir konunun işlendiği dizide başrolleri Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ezgi Mola gibi yetenekli isimler yer almaktadır.

11 – Uysallar

turk-netflix-dizileri

Orta yaş bunalımına girmiş olan bir mimar, ailesinden gizli bir punk hayatı yaşamaya başlar. Dışarıda ideal bir aile gibi gözüken Uysallar, her bir aile üyesinin birbirinden gizlediği hayatlar yaşamaktadır. Usta oyuncu Haluk Bilginer, Songul Öden ve Öner Erkan gibi oyuncuların oynağı Uysallar dizisi Türk Netflix dizileri kategorisinde yer almaktadır.

12 – Hakan Muhafız

turk-netflix-dizileri

Hakan Muhafız’ın başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan ve Hazar Ergüçlü yer almaktadır. Hakan Muhafız, günümüz ile geçmiş arasında geçerek izleyicilere aksiyon ve macera dolu bir seyir sunuyor. Türk Netflix dizileri arasında yayınlanan ilk Türk dizisi olma özelliği taşımaktadır.

13 – Son Olarak Türk Netflix Dizileri : Aşk 101

turk-netflix-dizileri

Aşk 101 yayınlandığı iki sezon ile izleyiciler tarafından çok sevildi. Aşk 101’ in başrollerinde, Pınar Deniz, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu gibi sevilen oyuncular yer almaktadır. Dört isyankar gencin ve başarılı bir örnek öğrencinin; arkadaşlıkları, aşkları ve isyanlarının konu edildiği güzel bir dizidir.

 

 

İlginizi Çekebilir: Netflix Dizi Önerileri! IMDb Verilerine Göre En Yüksek 5 Film Önerisi!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.