Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Mavi Elbiseyle Uyumlu Olacak Şal Renkleri Nelerdir?

0

Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider? Mavi renk hiç şüphesiz ki her mevsim kullanılabilecek renkler arasında yer almaktadır. Muhfazakar giyinmeyi tercih eden kadınlar özellikle yaz dönemlerinde açık renk elbise giyinmeyi tercih etmektedirler. Peki mavi elbise ile uyumlu renkleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Şal seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir? 

Maviye En Çok Hangi Renk Yakışır? Açık Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider? 

Mavi elbise her yaştaki kadına, her ten rengine uyabilecek bir renktir. Özellikle yaz aylarında daha sıklıkla tercih edilen mavi renk stil sahibi tesettürlü kadınların kombinlerine şıklık katmaktadır. Bu nedenle de tercih ettiğiniz mavi renk tonuna göre şal seçimi yapmanız gerekmektedir. Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusunun cevabı ise şöyledir: 

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider
Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider

Açık Mavinin Üstüne Hangi Renk Gider? Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider? 

Mavi renk ile uyumlu şal seçerken öncelikle elbise modelinize karar vermeniz gerekmektedir. Düz sade bir mavi elbise tercih ettiğinizde tercih edeceğiniz şal ile elbiseyi ön plana çıkarabilirsiniz. Mavi elbise üstüne şal belirlerken mevsim şartlarını da göz önüne almanız önemli bir detaydır.  Açık mavi ile hangi renk uyar? 

Eğer mavi elbise kombinleri hazırlarken bulunduğunuz mevsim yaz veya bahar ayları ise krem, beyaz, pudra, bej, gibi açık renklerden faydalanabilirsiniz. Kış mevsimi için tercih edilecek renkler ise koyu olacaktır. Bu nedenle saks mavisi, siyah, bordo, gri, gibi renkler tercih ederek kombininize şıklık katabilirsiniz.  

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider diye merak ediyorsanız fuşya rengine bir şans vermeniz gerekmektedir. Fuşya renkte mavi elbiseler ile çok uyumlu bir renktir. Fuşya renk eşarplar veya şallar giyilen elbiseyi ön plana çıkardığı için yaz ve kış mevsiminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Koyu mavi elbiseye hangi renk olur diye merak ediyorsanız işte cevabı: Koyu mavi elbise üzerine açık ve koyu renkler gayet güzel olabilmektedir. Özellikle pudra, bej, nude gibi açık renkler ile sade ama bir okadar da dikkat çekici bir şıklık yakalayabilirsiniz. 

Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider konusuna karar veremediyseniz birde bu renklere göz atın. Mercan, turuncu, somon, kahverengi gibi renkler tercih ederseniz de kombininizi dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. 

 

İlginizi Çekebilir: Siyah Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Eşarp Gider? Hangi Renkler Yakışır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.