Evden Yapılabilecek İş Fikirleri 2023 Listesi!

Home Office İş Fikirleri!

0

İş fikirleri evde yapılacak ve evde yapılmayacak şekillerde gerçekleşmektedir. Günümüzde tek iş yapılabileceği gibi yeni iş fikirleri aynı zamanda ek iş fikirleri arasında da yer almaktadır.  

Bahsi geçen fikirler, sermayesiz iş fikirleri kapsamında yer alabildiği gibi belirli bir sermaye ve bilgi birikimi de gerekebilmektedir. Aksi takdirde pek çok kişi çalışamayacağı gibi para kazanma gibi bir durumu da bulunmamaktadır.  

Pek çok kişi tarafından günümüzde daha fazla para kazanma yöntemi araştırılmaktadır. Eğer siz de evinizde oturduğunuz yerden çalışma yöntemlerini keşfedersiniz, para kazanmayı elde edebilirsiniz. İş veren firmalar ile bir şekilde kazanç sağlayabileceğiniz gibi ciddi bir şekilde ilerleyerek bir iş kurabilir, kendi iş fikriniz sayesinde de sosyal medya ya da firmalar arasında yer alabilirsiniz.  

is-fikirleri
İş Fikirleri

Evde İş Fikirleri için Deneyebileceğiniz 15 Farklı Meslek! 

Zekice iş fikirleri sayesinde yapacağınız işleri çok efor sarf etmeden de gerçekleştirebilirsiniz. Var olan bu işler arasında bayilik açmak gibi dışarıda yer alan işler bulunmaz. Anyı zamanda bir dükkan açmak yerine online ortamda ya da evde oturarak yapılabilecek işler mevcuttur. Gerek ticaret fikirleri olarak gerekse yatırım anlamında da var olan bu fikirler Türkiye’de bulunduğu gibi Türkiye’de olmayan iş fikirleri olarak da öne çıkmaktadır.  

İşte, satış ve kazanç elde etmeye bağlı olarak geliştirilmiş olup ek para kazanmak için de yapılabilecek birçok iş fikri. 

is-fikirleri

1 – Sosyal Medya Danışmanlığı  

Günümüz şartlarında sosyal medya kullanım oranı gün geçtikçe artmaktadır. Oluşan bu artışa bağlı olarak kişilerin özellikle ticaret yapmak adına profiller açtığı görülüyor. Var olan profillerin daha fazla satış yapması ve kullanıcıya erişmesi için sosyal medya danışmanlığı kapsamında alanında uzman kişi ve firmalar tarafından hizmet verilmektedir.  

İnternet üzerinden online olarak alacağınız eğitimler sonrasında sosyal medya danışmanlığı yapabilirsiniz. X profilini daha fazla takipçiye ulaştırmak ve istatistiksel grafikleri yükseltmek adına hizmet verebilirsiniz. Bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterli olacaktır. Ancak bu iş için de bir uzmanlığınız gerekir.  

2 – Blog Açma  

Ek iş tavsiyeleri arasında yer aldığı gibi iş fikirleri listesi içinde başlıca bir meslek olmayı da yarayacak bir öneridir. Blog siteleri, her ne kadar ilk bakışta basit ve kişisel bilgilerin paylaşıldığı siteler gibi gelse de durum bununla sınırlı değildir. Blog siteleri temelde bilgi vermek amacıyla kurulmuştur. 

Blog sitesini hosting ve domain ücretini verdikten sonra doğrudan kurabilirsiniz. İnternet üzerinde videolarla site kurulumu yapabilirsiniz. Daha sonra bu blog üzerinden yapılan paylaşımlar okuyuculara eriştikten sonra para kazandırmaya başlar. Google Adsense başvurusu yaptığınız takdirde para kazancınız aylık olarak değişecektir. 3-4 ay içinde kazandırabilecek iş fikirleri arasındadır. Daha sonra her ay düzenli kazanç elde edebilirsiniz.  

is-fikirleri

3 – SEO Yapmak 

Kadınlar ve erkekler için is fikirleri arasında SEO yapmak, SEO hizmeti vermek bulunmaktadır. SEO, internet sitesinin Google algoritmasına uyumlu hale getirilerek üst sıralara çıkılma çabasıdır. Kısaca tarayıcıya yapılan entegrasyon işlemidir. Bu işlem birden fazla alanı kapsar ve bir bilgisayar aracılığıyla firmalara, kişilere işlem yapılabilmektedir.  

4 – Yazılımcı ya da Grafiker Olmak 

Patlayacak iş fikirleri arasında yazılımcılar ve grafikerler bulunuyor. Grafikerler zaten yıllardır sektör içerisinde yer alan kişilerdir. Ancak dijital kullanımının giderek artmasından dolayı ileri yıllarda daha çok talep edilecektir. İnternet üzerinden özellikle yazılım kadar Adobe eğitimleri alarak freelancer olarak işlemler yapılabilir.  

is-fikirleri

5 – SEO Uyumlu Makale Yazarlığı Yapmak 

Popüler iş ve meslekler arasında SEO uyumlu makale yazarlığı bulunmaktadır. SEO kapsamında yapılacak olan yazarlık mesleği yıllardır bulunuyordu. Ancak son yıllarda e-ticaret sitelerinin de patlamasından dolayı yazarların sayısı giderek artmaktadır.  

Sitelerde makale ve yazıların ihtiyacı artmasından dolayı internette iş fikirleri arasında SEO uyumlu makale yazarlığı bulunuyor. 100 kelime üzerinden fiyatlandırma yapılarak günde bir yazı yazılarak aylık ciddi bir kazanç elde edilebilmektedir. Eğer bu konuda eğitim alarak kesintisiz iş almak, kazanç elde etmek istiyorsanız seoicerik.net sitesine göz atabilirsiniz.  

6 – Paketleme Yapılacak İş Fikirleri 

Yıllardır yapılabilen iş fikirleri arasında paketleme de bulunmaktadır. Paketleme aracılığıyla gerçekleşen işlemler de özellikle ev hanımları faydalanmaktadır. Bir ürünün dışını paketleme, ürünü satışa hazır hale getirmek amacıyla sağlanmaktadır. Bir paket üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Toplu paketleme yapılarak sonunda iş kadar ödeme alabilirsiniz.  

is-fikirleri

7 – Ürün Üreterek Satış Yapmak 

Dönem dönem patlama yapan bazı popüler ürünler bulunmaktadır. Bu ürünleri düşük maliyet ile üreterek satış yapmak iş fikirleri olarak sunulabilir. Ayrıca bu üretim sadece standartlara sahip olmak zorunda değildir. Tam tersine yeteneğe bağlı olarak tek bir örnek olarak da yapılıp satılabilir. Bu durum da iş fikirleri önerisi arasında diğerlerinden ayrılmaktadır.  

8 – E Ticaret Yapmak  

Evde girişimcilik fikirleri kapsamında ele alınabilecek durumlardan birisi de e-ticaret yapmaktır. Sıfırdan iş fikirleri arasında bulunan bu iş uzun vadede iş kazandıracaktır. İnternet sitesi kurduktan sonra var olan ürünleri e-ticaret kapsamında satarak para kazanabilirsiniz. Ürünleri düşük maliyetten hazır olarak alabilirsiniz ya da kendiniz de üretebilirsiniz.  

is-fikirleri

9 – Dropshipping Yapmak  

Bir diğer e-ticaret yöntemlerinden birisidir. Fakat evde iş fikirleri arasında daha çok bulunabilecek bir yöntemdir. Çünkü kişilerin sürekli dışarıda olması ya da dükkan açması gerekmez. Dropshipping de temel mantık; ürünü yollayacak kişi ile anlaştıktan sonra sipariş geldikçe sadece bu kişiye adresi belirterek aracı olmaktır. Ürün üzerine koyulacak kâr oranı ile kazanç elde edilecektir.  

10 – İnfluencer Olmak  

Şüphesiz günümüzün popüler iş fikirleri arasında influencer olmak bulunuyor. İnfluencer olmak, kişileri ve kitleyi etkileyerek bir alanda hareket etmesini sağlamaktır. İnfluence etmek anlamı da taşıyan bu hareket karşılığında kişilere ürün aldırmak istenir. Birçok ünlü marka tarafından influencer kişiler ile anlaşma yapılarak iş ortaklığı kurulmaktadır. Satış yaptırdığınız ve anlaşma sağladığını müddetçe para kazanabilirsiniz.  

is-fikirleri

11 – Youtuber Olmak 

İş yatırım tavsiyeleri arasında Youtuber olmak da bulunuyor elbette. Günümüzde iş fikirleri denildiğinde çocukların aklına özellikle gelmektedir. Bu iş sayesinde zaman içerisinde durmadan kazanç elde edilebilmektedir. Çünkü bir video ne denli izleniyorsa zaman içerisinde gelir getirmeye devam edecektir. Adsense geliri pasif gelir gelmesine neden olacaktır.  

12 – Podcast Paylaşmak 

Evde iş fikirleri arasında son dönemlerde podcast yapmak da yer almaktadır. Podcastler özellikle dinleyerek bilgi almak, eğlenmek isteyenler için oluşturulmuş paylaşımlardır. Youtube ya da Spotify üzerinden dinlemeye açılmaktadır. Açılan bu paylaşımlarda ne kadar izleniyor, dinleniyorsa o denli para kazandırma olasılığı bulunmaktadır.  

13 – Eğitimler Satmak 

Günümüzde kişiler kendini geliştirmek adına online eğitim kurslarına katılmaktadır. Eğer bir alanda uzmanlığınız bulunuyorsa (konu fark etmeksizin) videolar çekerek, sunumlar oluşturarak eğitim satışını deneyebilirsiniz. Satacağınız her bir eğitim ile birlikte gelir elde edebilirsiniz. Üstelik sürekli olarak çalışmanız gerekmez bir kere çekim yapmak yeterlidir. İş fikirleri arasında pasif fikirlerden birisidir.  

is-fikirleri

14 – Web Site Hazırlamak ve Satmak 

Hazır web siteleri iş bilmeyen bu alanda uğraşmayan kişiler için bir ihtiyaçtır. Gerek blog sitesi olması gerekse e-ticaret sitesi olarak kullanılması amacıyla kişiler tarafından satın alınmaktadır. Eğer biraz bilginiz varsa WordPress sitesi kurmak amacıyla dahi satış yapabilirsiniz. Her site başına ciddi kazanç elde edebilirsiniz.  

15 – Mobil Uygulama Yapma  

Mobil uygulamalar yaş fark etmeksizin her kişi tarafından kullanılmaktadır. Mobil uygulama yapmak da aynı zamanda iş fikirleri arasında yerini alır. Çünkü günümüzde bu tarz uygulama yapan bireylerin sayısı oldukça azdır. Kapsamına ve süresine bağlı olarak her bir uygulama için ücret talep edebilir, evden para kazanabilirsiniz.  

 

İlginizi Çekebilir: Google Trends Nasıl Kullanılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.