2023 Beştaş Yüzük Modelleri ve Fiyatları!

Beştaş Yüzük Modellerinin Güncel Fiyatları!

0

Beştaş yüzük modelleri, şık görünüşü ve asil duruşuyla 2022 yılının da en çok tercih edilen hediye seçeneklerinden biri oldu. Her zevke hitap eden farklı tasarımlara sahip beştaş yüzük modelleri, aynı zamanda her bütçeye hitap eden seçenekleri ile de kendisine alıcı buluyor.  

Beştaş yüzük modelleri yalnızca görünüşü ile kadınların kalbini fethetmekle kalmıyor. Ayrıca her taşının bir anlamı var:  Bunlar genellikle aşk, huzur, mutluluk, sadakat ve bereket. Göz alıcı görüntüsünün yanı sıra taşıdığı anlamlar sebebiyle de birçok kadın tarafından alyans yerine tercih ediliyor.  Her kadının hayali olan beştaş yüzük modelleri için fiyatı belirleyen 4 önemli kriter var. Bunlara kısaca 4C kuralları deniyor.  

bestas-yuzuk-modelleri
Beştaş Yüzük Modelleri

A. Beştaş Yüzük Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenir? 

Araştıranlar görecektir ki beştaş yüzük modelleri fiyat açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Hemen her bütçeye hitap edebilecek beştaş yüzük modelleri bulmak mümkün. Peki, bu kadar geniş bir fiyat aralığına sahip olan beştaş yüzük fiyatları neye göre belirleniyor? İşte o 4C kuralları: 

1 – Karat (Carat) 

 Karat, elmas ve pırlantaların ağırlık birimi olarak tanımlanır. Elmas, pırlantanın işlem görmemiş halidir. Elmasa şekil verilerek pırlanta meydana getirilir. Pırlantada karat arttıkça, mücevherin değeri de yükselir. 1 karat yaklaşık olarak 0,2 grama denk gelmektedir. Bu sebeple beştaş yüzük fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardan birisi, taşının kaç karat olduğudur.  

2 – Kesim (Cut) 

Yüzükte taşın kesimi insan eliyle yapılmaktadır. Bu kesim ne kadar özenli ve iyiyse, pırlantanın görünüşü de o kadar muhteşem olacaktır. Bu kesimler her zevke hitap edecek şekilde olmaktadır. Yuvarlak kesim, oval kesim, prenses kesim ve baget kesim en çok tercih edilen beştaş yüzük modelleri arasındadır. 

3 – Renk (Color) 

 Renk, pırlantalarda D harfinden Z’ye kadar sıralanır. Yeterli beyazlıkta olan pırlantalar genellikle H harfi ve üzeri olan pırlantalardır. D harfine doğru ilerledikçe pırlantanın beyazlığı da artar. Fiyat ise buna göre yükselir.  

4 – Berraklık (Clarity) 

Her elmas kristalleşme esnasında içerisine karışan mineraller sayesinde özgün yapısını alır. Bu mineraller elmasta iz olarak kendini belli eder. Bu izler arttıkça, taşın ışığı yansıtabilme gücü de o derece azalır. İzler azaldıkça ise elmasın hem berraklığı hem de değeri artar.  

bestas-yuzuk-modelleri

B. Beştaş Yüzük Fiyatları Altın Ayarına Göre Değişir mi? 

Beştaş yüzüklerin çeşitli kullanım şekilleri var. Çoğu kadın bu yüzükleri alyansları ile birlikte kullanmayı tercih ediyor. Beştaş yüzük modelleri tek başına kullanıldığında dahi oldukça ihtişamlı bir görünüşe sahip. Yüzüklerin sahip olduğu kriterler fiyatını belirleyen temel unsurlardan. Bu sebeple hem beştaş yüzüğe sahip olmak isteyen hem de bütçe kaygısı yaşayanlar; değer kaybetmemesi açısından altın olanlara ilgi gösteriyor.  

bestas-yuzuk-modelleri

Üzerinde beş tane yan yana taştan oluşan beştaş yüzüklerin kemik olan kısmı 8,14,18 veya 24 ayar altın olarak üretilir. Beyaz veya sarı olarak tercihe sunulur. Pırlanta için 4C kuralı ön plana çıkarken, altının kaç ayarda olduğu da fiyatı belirleyen unsurlardandır. Beştaş yüzük modelleri içinde en çok tercih edilen ise 22 ayar beştaş yüzüklerdir.  

En Ünlü Markaların 22 Ayar Beştaş Yüzük Fiyatları  

Beştaş yüzük almaya karar verdiniz ve nereden tercih etmeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Satın alacağınız yüzüğün kalitesinden, kullanışlılığından; satıcının güvenilirliğinden ve dolandırılmaktan mı endişeleniyorsunuz? O halde piyasada mücevher türleri denince akla ilk gelen, en güvenilir markaları tercih etmek en doğrusu olacaktır. İşte o markalardan birkaçı: 

bestas-yuzuk-modelleri

1- 22 Ayar 5 Taş Altın Yüzük Fiyatları Atasay Markasında Ne Kadar? 

Sarraf Hacı Mustafa Kamer tarafından 1937 yılında kurulan Atasay, pırlanta konusunda en güvenilir ve tercih edilen markalardan. Atasay’da Beştaş yüzük modelleri için fiyatlar 2 binden başlıyor. Anneler günü, sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günlerde indirimlerden faydalanabilirsiniz.  

2- 22 Ayar Beştaş Altın Yüzük Fiyatları Zen Markasında Ne Kadar? 

1980 yılında kurulan Zen Pırlanta, Avrupa’nın en büyük pırlanta üreticidir. Zen Pırlanta’nın klasik modelleri bir kült haline gelse de, modern koleksiyonları da oldukça tercihe edilir. Fiyatları 4 bin ila 470 arasında farklılık göstermektedir. 

3- 22 Ayar Beştaş Altın Yüzük Fiyatları Altınbaş Markasında Ne Kadar? 

Altın denince akla ilk gelen isimlerden olan Altınbaş markası da beştaş yüzük modelleri ile müşterilerini memnun etmeyi amaçlıyor. 6.500’den başlayan fiyatlarıyla ürünlerini sizlerle buluşturuyor. Ayrıca internete özel sepette indirim kampanyaları da incelemeye değer.  

Söz konusu mücevher olunca en çok tercih edilen güvenilir markalara Ariş, Lizay, Koçak, Bvlgari, Tiffany&Co gibi firmalar da örnek verilebilir. Bu markalar müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğundan satış sonrası destek de veriyor.  

C. Altın Beştaş Yüzük Fiyatları 14 Ayar Olunca Daha mı Uygun? 

Beştaş yüzük modelleri için fiyatı belirleyen unsurlardan en önemlisi 4C kuralları olsa da, yüzüğün iskeletinin kaç ayar olduğu da önemli. Beştaş yüzük modelleri içinde en çok tercih edilen ayar 22 ayar olsa ancak bazı müşteriler bütçelerine daha uygun beştaş yüzük arayışına girebiliyor. Bu durumda 22 ayardan sonra en çok tercih edilen beştaş yüzük modelleri 14 ayar yüzük modelleri oluyor.  

bestas-yuzuk-modelleri

14 Ayar Beştaş Yüzük Modelleri Fiyatları Nedir? 

Diğer altın ayarlarında olduğu gibi 14 ayar beştaş yüzüklerde de fiyatlar 4C kurallarına ve markalara bağlı olarak değişiyor. Ünlü markalar her kesime ulaşabilmek için 22 ayar beştaş yüzüklerin dışında 14 ayar beştaş yüzük de tasarlamakta. Fiyatlar yaklaşık olarak 2 bin liradan başlıyor.  

D. En Ucuz Beş Taş Yüzük Fiyatları Nedir? 

Beştaş yüzük modelleri için fiyatlar bin liradan başlamaktadır. Ancak satın almak istediğiniz modeli iyi bildiğiniz ve güvenilir bir yerden almak oldukça önemli. Çünkü her alanda olduğu gibi bu alanda da kötü niyetli satıcılarla karşılaşmak mümkün.  

E. Beştaş Yüzük Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Beştaş yüzük modelleri göz alıcı ve ihtişamlı görünüşüyle her kadının hayalindeki mücevher. Hem görünüşüyle hem de taşımış olduğu anlam ve önemiyle oldukça zarif bir takı. Bu sebeple özel günlerde en çok tercih edilen armağanlardan birisi bu yüzükler. Peki,  beştaş yüzük alırken nelere dikkat etmek gerekir?  

bestas-yuzuk-modelleri

  • Yüzüğünüzü seçme ve değerlendirme aşamasında 4C özelliklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. İyi bir kesim pırlantanın muhteşem bir görüntü çizmesine yardımcı olduğundan, bu kriter en çok önemsenenler arasında.
  • Değerli taşların gerçek değerlerini ve sahip olduğu özellikleri tüm detaylarıyla anlatan kalite belgelerine kısaca sertifika denir. Yüzüğünüzün değerini korumak istiyorsanız, sertifikalı olanları tercih etmenizde fayda var. Ayrıca yüzüğünüzün çalınma ihtimaline karşı da sertifikalar koruyucu görevi görüyor. Çünkü pırlanta sizin adınıza kayıtlı olacağından hiçbir yerde satışı gerçekleştirilemiyor.  

bestas-yuzuk-modelleri

  • Yüzüğünüzü her gün kullanmak istiyorsanız, konforlu bir model tercih etmelisiniz. Günlük kullanım yüzüğünüzün çizilmesine neden olabilir. Bu yüzden kaliteli beştaş yüzük modelleri akıllıca bir seçim olacaktır.   
  • Beştaş yüzüğünüzü tektaş yüzüğünüzle birlikte takmayı planlıyorsanız, birbirlerine uyumlu modeller olmasına dikkat etmelisiniz. Tektaş karatının büyük olması, beştaşınızın ihtişamını gölgede bırakabilir. Ayrıca kesimler de birbiri ile uyumlu olmalı. Örneğin prenses kesim beştaş yüzük modelleri ile baget kesim tektaş yüzük yan yanayken sandığınız kadar hoş durmayacaktır. 

 

İlginizi Çekebilir: Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul İçi 10 Farklı Mekan Önerisi!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.