2023 Yılı Tesettür Şal Bağlama Modelleri!

Tesettür Şal Bağlama Modelleri Nelerdir?

0

Tesettür şal bağlama modelleri her türlü olay veya durum için tesettürlü kadınların merak konusu olmaktadır. Kombin yapıldığında uygunluk açısından şal bağlama modeli hatta şal rengi bile çok önemli olmaktadır. Bu sebepten dolayı da tesettür şal bağlama modelleri her zaman araştırılmakta olup uygulanmaktadır. 

Tesettür Şal Bağlama Modelleri Kategorileri Neler? 

Tesettür şal bağlama modelleri modele, bağlanış şekline, şalın kumaş türüne göre belli kategorilere girmektedir. Bazı kumaştaki şallar daha çok özel günler için uygunken bazı kumaştaki şallar ise günlük kullanımda daha iyi sonuç vermektedir. 

tesettur-sal-baglama-modelleri
Tesettür Şal Bağlama Modelleri

Genç Tesettür Şal Bağlama Modelleri 

Gençler için tesettür şal bağlama modelleri günden güne farklılaşıp, özelleşmektedir. Gençlerin diğer şalların aksine penye şalı daha çok kullandığı görülmektedir. Hem rahatlık hem model uygulanabilirliği olarak penye şal gençlerin gözdesi olmaktadır. 

Gençler için tesettür şal bağlama modelleri: 

  • Şal üstüne bandana  
  • Kelebek model 
  • Dolama model 

Olarak basitçe sıralanabilir. 

tesettur-sal-baglama-modelleri

Düğün İçin Şal Bağlama Şekilleri 

Özellikle şıklık ve dikkat gerektiren düğünlerde ise şal bağlama şekilleri çeşitlenmektedir. Bu modeller abiye üstüne şal bağlama olarak da adlandırılabilmektedir. Burada şalların kumaş yapısı bile oldukça farklı olmaktadır. Düğün gibi özel günlerde genellikle hayal tül, Medine ipeği, şifon şal kullanılmaktadır. Düğünler için şal modelleri: 

  • Hayal tül ile yapılabilecek çapraz dolama model 
  • Medine ipeği ile normal bağlama 
  • Şifon şal ile bir tarafı sarkık Arap modeli  

Olarak verilebilir. Bu modelleri kendiniz yapabileceğiniz gibi türban tasarımı yapan yerlerde de yaptırabilirsiniz.  

Modern Şal Bağlama Modelleri 

Modanın günden güne değişmesiyle birlikte şal bağlama şekilleri de değişmektedir. Şal bağlama teknikleri ile kıyafet kombinleri arasında doğrusal bir bağlantı vardır. Şık ve modern bir kombine doğru bağlanış şekli yapıldığında bütünlük korunmuş olup, dikkat çekilebilmektedir. 

tesettur-sal-baglama-modelleri

Bone Şeklinde Tesettür Şal Bağlama Nasıl Yapılır? 

Bone veya hazır şal görünümünde bağlamalar oldukça modern bir görüntüye imkan sunmaktadır. Bu tarzda bir bağlama yapılacaksa şal kumaşı olarak penye, şifon veya pamuklu şal tercih edilmelidir. Bu kumaş yapısındaki şallar model yapımını kolaylaştırdığı gibi oldukça da rahattır. 

Dolama model ele alınacak olunursa penye şal kafayı örtecek şekilde başa sarılmalıdır. Bundan sonraki adım olarak şalın bir ucu başta dolandırılmalıdır. Diğer kalan tarafta başa sarıldığında dolama model yapılmış olunacaktır. 

Çapraz Şal Nasıl Bağlanır? 

Çapraz şal bağlaması ise yine rahat ve uygun bir kumaşla yapılmalıdır. Şal kafayı örtecek şekilde bağlanmalıdır. Daha sonra ise bir sağ bir sol olmak üzere şalın kalan kısımları bağlanmalıdır. Böylelikle çapraz görüntü elde edilmiş olunacaktır. 

Topuzsuz Şal Bağlama Modelleri 

Şal bağlama modelleri arasında topuzsuz şal bağlamada son zamanlarda kullanılmalıdır. Bu modelde yine penye şal veya aynı rahatlığa sahip şallar kullanılmaktadır. Topuz yapılmadan şal normal şekilde bağlanabileceği gibi dolama, çapraz veya kelebek model gibi bağlama modelleri de yapılabilir. 

 

İlginizi Çekebilir: 2023 Kadın Modası | Kadın Modası Nereden Takip Edilir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.