Moda Kahvaltıcılar Listesi 2023

Moda Kahvaltıcılar İle Güne Tok Başlamak!

0

Moda kahvaltıcılar yönünden zengin olan Kadıköy’ün bilinen bir yeridir. Moda kahvaltıcılar, kafeler yönünden birden fazla seçeneğe sahiptir. Bu imkandan dolayı da yeni tatlar, damak zevkleri ve farklı türde kahvaltılar bulunup, denenebilmektedir.

Moda Kahvaltıcılar Nerede Bulunmakta?

Kahvaltılar günün sevilen bir öğünü olup, sağlıklı yaşam için mutlaka yapılması gereken bir beslenme türüdür. Kahvaltılar genel olarak günün erken saatlerinde hafif bir şekilde yapılmalıdır. Kahvaltı yapıldığı takdirde gün içinde daha verimli olup daha zinde ve enerjik hissedilmektedir.

moda-kahvalticilarKahvaltı vazgeçilmemesi gereken bir öğün olmakla birlikte vakit sıkıntısı yaşayan ya da farklılık isteyen kişiler kahvaltıcı arayışına girmektedir. Moda kahvaltıcılar aramasının yapılması da bu noktada devreye girmektedir. Moda kahvaltıcılar zengin seçenekleriyle birlikte hem kahvaltı için doyurucu bir menü oluşturup hem de hafta içi vakitten yana sıkıntı yaşayan kişilerin yardımına yetişmektedir.

Moda Kahvaltıcılar: Moda Teras

Moda sahil manzaralı bir mekan olmakla birlikte hem dış balkon/ bahçe hem de mekan içerisinde oturma fırsatı bulunmaktadır. Moda kahvaltıcılar listesinde bulunan bu mekanda rahat müzikler eşliğinde kahvaltı yapılıp daha sonrasında bir fincan kahve veya bir bardak çay eşliğinde manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda cumartesi günleri açık büfe pazar günleri ise brunch hizmeti sunmaktadır.

Açık Adres:  Moda Mektebi Sok. No: 1 Moda Kadıköy İstanbul olarak konumlanmıştır.

https://goo.gl/maps/1Rq7yhRNyv2XvcRg7

Yumma

moda-kahvalticilarBir diğer Moda kahvaltıcılar listesi arasında bulunan Yumma, çift kişilik kahvaltı tabakları ile adını duyurmaktadır. Oldukça doyurucu olan bu tabaklar lezzetli, sağlıklı ve doyurucudur. El ve ev yapımı ürünleri de tabaklarda görmek mümkündür. Farklı peynir türlerini de tabaklara taşımasıyla sağlıklı olarak doyurucu ve güzel kahvaltılara imkan sağlar.

Açık Adres Caferağa, MODA, Fırıldak Sk. 17/B, 34000 Kadıköy/İstanbul

https://goo.gl/maps/th24Cr6pnF6q9HC89

Çay Tarlası & Cafe

Menemeni ve mıhlamasıyla adını duyuruna küçük ve sevimli bir mekandır. Burada mıhlama malzemeleri Karadeniz’den getirilmekte olup çoğu malzeme ana üretim merkezinden getirtilmektedir. Çayları taze ve güzel demlenmiştir. Karadeniz kültürünü veya kahvaltı ürünlerini seviyorsanız gidip denemeniz gereken bir mekandır.

Açık Adres: Caferağa mah. Dr. Esat Işık cad. No:34 Kadıköy, İstanbul olarak konum bilgisi paylaşılabilmektedir.

https://goo.gl/maps/HAiGFuRkp2gw8ykT8

 Moda Kahvaltıcılar Menü Türleri Nedir?

Menü türlerine bakıldığında ise bu kahvaltıcılar menü türleri ile dikkat çekiyor. Her damak zevkine göre menü tabakları bulunabildiği gibi farklı tarzları denemek isteyen kişilere yönelik tabak görmek de mümkündür. Moda kahvaltıcılar sundukları tabakları büyük bir önem ve özveriyle hazırlamaktadır bu sayede de Kadıköy Moda kahvaltı mekanları çok tercih edilen ve kahvaltı nerede yapılır sorusuna cevap olabilecek seviyeye ulaşmaktadır.

Kahvaltı türleri kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Klasik bilinen kahvaltı
  • Brunch

moda-kahvalticilar

  • Açık büfe kahvaltı
  • Farklı ülkelerin kahvaltı tabakları

moda-kahvalticilar

  • Serpme

Bunlara ek olarak farklı, denenmemiş peynirler, meyveler, sebzeler de tabaklarda kullanılmaktadır. Ekmek farklılıkları veya ekmek üstü soslar da değişebileceği gibi ekmek kullanılmayan tabaklar da bulunmaktadır. Bu menülerde kruvasan, bagel, pişi, pancake, ekşi mayalı ekmek rahatça yer alabilmektedir.

Moda Kahvaltıcılar Fiyat Listesi Nasıl?

Moda kahvaltıcılar fiyatı tabağa göre belirleyebileceği gibi ürün, kişi sayısı gibi olaylara göre de belirleyebilmektedir. Açık büfe kahvaltı,  İki kişilik tabak fiyatları ortalama olarak 70 TL’den başlayıp 160 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Kahvaltı Tabaklarının Fiyatını Etkileyen Olaylar Ne?

moda-kahvalticilar
Moda Kahvaltıcılar

Kahvaltı tabaklarını etkileyen seçenekler bulunmaktadır. Bunlar genel sunulan menünün dışına çıkıldığında, ürün eklendiğinde, değişiklik yapıldığında yaşanabilmektedir. Klasik sunulan menüde bulunan ezine beyaz peyniri değiştirmek, ekmek eklemesi veya değişikliği, tabağın yanına ilave olarak eklenen soslar fiyatı etkilemektedir.

Kadıköy Serpme Kahvaltı Yapılabilecek Yerler!

Serpme kahvaltı küçük tabaklarla birçok farklı çeşit kahvaltılıkla yapılan bir kahvaltı türüdür. Burada genel menü belli olup sadece yumurtanın pişirilme türü, çay demi gibi kişi zevkine bağlı adımlar size sorulmaktadır. Bunlar dışında masa donatılır ve dopdolu masa afiyetle tüketilir.

Süt Yumurta Reçel

moda-kahvalticilarSamimi bir sokak içerisinde yer alan Bahariye Caddesi yakınlarında yer alan bir mekandır. Adından da anlaşılabildiği gibi kahvaltı türüne daha fazla yoğunlaşılmaktadır. Türk serpme kahvaltısını burada rahatça yapabilirsiniz.

Zapata Bakery

Kadıköy kahvaltı mekanları arasında Bahariye Caddesi’nin sonlarına doğru olan Moda tarafında yer alan bir işletmedir. Semt sakinleri tarafından kahvaltıları oldukça sevilmekte olup serpme, tek kişilik kahvaltı tabağı imkanları bulunmaktadır.

Morn

moda-kahvalticilarYoğurtçu Parkı’nın karşısında bulunan kahvaltı mekanıdır. Bu işletme serpme kahvaltı, tek kişilik kahvaltı tabağı hizmeti sunmaktadır. Bunların yanında bazı tatlı türleri imkanlarını da beraberinde müşterilerine sunmaktadır.

Kahvaltılarda ekmek yerine tüketilebilecek bir yiyecek tarifi için göz atabilirsiniz: 30 Dakikada Susamlı Çubuk Kraker Tarifi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.