Siyah Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Eşarp Gider? Hangi Renkler Yakışır?

Siyah Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Eşarplar Olur?

0

Siyah beyaz elbise üstüne hangi renk eşarp gider, kıyafetini siyah- beyaz renk tasarımından yana yapmış olan kişiler tarafından merak konusudur. Birbiriyle uyumlu olan ve kullanılan bu iki renkte diğer rengin ne olacağı önemlidir. 

Siyah Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Eşarp Gider?  

Siyah beyaz elbise üstüne hangi renk eşarp gider diye sorulduğunda verilebilecek birkaç genel renk vardır. Bu renkler: 

  • Kırmızı 
  • Kahverengi ve tonları 
  • Lacivert 
  • Gri 

olabilmektedir. Bilinen ve kullanılanların aksine siyah beyaz elbisenin üstüne mor, eflatun, pudra pembesi veya krem rengi de oldukça güzel gidebilmektedir. Bu renkler ayakkabı rengi olarak da rahatça kullanılabilir. 

siyah-beyaz-elbise-ustune-hangi-renk-esarp-gider
Siyah Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Eşarp Gider

Siyah Beyaz Çizgili Elbise ile Uyumlu Eşarp Renkleri Neler? 

Çizgili elbiselerde dikkat edilmesi gereken nokta çizgi şekilleridir. Yatay ve dikey çizgiler olabileceği gibi ince ve sık dokunmuş çizgili modelleri de olabilmektedir. Aralıklı çizgiler varsa bütünlük açısından göz yormayacak gri, kırmızı veya krem gibi renkler kullanılabilir. 

Sık ve ince çizgili bir elbisede perspektif açısından canlı renkler dikkat çekebileceği gibi bütünlüğü de bozabilmektedir. Bu desende bir elbisede füme, bebe mavisi, koyu gri, kiremit rengi uygun olabilmektedir. Sadece eşarp rengi olarak değil elbisenin altına ayakkabı rengi olarak da tercih edilebilir. Bu sayılan renkler siyah beyaz elbise üstüne hangi renk eşarp gider merakını da gidermektedir. 

Siyah Beyaz Tunik Üstüne Kullanılabilecek Renkler Hangileri? 

Tunik gibi alta pantolon/ etek giyilmesi gereken kıyafetlerde pantolon rengi seçiminden sonra eşarp seçimi önemlidir. Siyah beyaz tunik altına en bilinen kombinde siyah ya da beyaz pantolon giyilmektedir.  

Siyah veya beyaz elbise kombinlerine de girebilecek bu durumda siyah beyaz tunik üstüne eşarp rengi olarak gri, kırmızı, mermer desenli eşarp, zümrüt yeşili renkli eşarplar kullanılabilir. Siyah beyaz elbise üstüne hangi renk eşarp gider olarak bakılacaksa yine bu sayılan renkler eşarp şal rengi olarak seçilebilir. 

siyah-beyaz-elbise-ustune-hangi-renk-esarp-gider

Siyah Beyaz Hangi Renklerle Kombin Edilir? 

Siyah beyaz renkleri genellikle çoğu renkle kolayca kombinlenmektedir. Canlı veya soluk renk kategorisine giren bazı renklerde kullanımına dikkat edilmelidir. Siyah soluk bir renkle kullanıldığında genellikle sonbahar ve kış kombinine uygunken, canlı renklerle tercih edildiğinde yaz kombinlerine yakışabilmektedir. 

Bu noktada renk kullanımı kişinin isteğine göre değişse de kullanılabilecek renkler: 

  • Gri 
  • Lacivert 
  • Kırmızı 

Olmaktadır. Bu renklerin kullanıldığı kombinleri siyah beyaz elbise güzelce taşımaktadır. Siyah beyaz elbise üstüne hangi renk eşarp gider sorusunun yanı sıra siyah beyaz elbiseye bu renk ayakkabı giyilir, kullanılır.  

siyah-beyaz-elbise-ustune-hangi-renk-esarp-gider

Beyaz Renginin  ve Siyah Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Eşarp Gider? 

Beyaz renginin veya bu rengin kullanıldığı kıyafetlerde eşarp rengi olarak canlı renkler kullanılabilmektedir. Bu renkler mor, kırmızı, sarı veya oldukça değişik olarak turuncu olabilmektedir. Soluk denilebilecek renkler olaraksa gri, pudra, eflatun, haki yeşili gibi renkler kullanılabilir. 

 

İlginizi Çekebilir: Kaliteli İpek Eşarp Markaları Hangileridir? En İyi 5 Eşarp Markası!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.