Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri!

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri Nelerdir?

0

Çiçekli koltuk takımı her dönemde modernliğini koruyarak ön plana çıkmayı başarmış modeller arasındadır. Eve kattığı kendine has havasıyla ortamı renklendirip hareketlendiren çiçekli koltuk takımı modelleri sıkça tercih edilmekte. Sahip olduğu motiflerle farklı renkte tercih edilen berjerler ve mobilyalar ile uyumluluk sağlamakta zorluk yaşanmayacak bu koltuk takımı modelleri eve özgünlük katacak. 

Eviniz bir nevi sizi yansıttığından seçeceğiniz modellerde ve renklerdeki canlılık tüm aile bireylerini ve gelen misafirlerinizi etkilemiş olacak. Çünkü çiçekli koltuk takımı modellerini tercih etmek bir nevi evinize baharı getirmek demek. Böylece eviniz her mevsim baharı yaşayacak, baharın tüm canlılığı ve ferahlığı her daim sizinle olacak.

A. Kaliteli Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri Hangileridir?

Ev dekorasyonunu gerçekleştirirken dikkatli ve özenli seçimler yapılması gerekir. Koltuk takımı satın alırken istediğiniz ve tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz mobilyaları seçmek bu adımda en önemli karar olacaktır. Salonunuzda kullanacağınız çiçekli koltuk takımı modelleri evinizde ferah ve şık bir görüntü sağlayacak. 

cicekli-koltuk-takimi
Çiçekli Koltuk Takımı

1- İstikbal Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri! 

Dekore sürecinde ince işlerle ortaya çıkardıkları mobilyaları ve koltuk takımlarını özenle seçerek hazırlayan İstikbal, en çok tercih edilen mobilya markaları arasında yer alıyor.  

İstikbal markasının çiçek desenli koltuk takımı modelleri evinizin atmosferini sizi ve sevdiklerinizi kuşatacak ve oturma odanıza karakterini kazandıracak şekilde tasarlandı. Fiyat aralığı ise 10.000 TL ile 50.000 TL arası değişmekte. 

2- Bellona Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri! 

Mobilya takımı satan markalar arasında en göz alıcı ve kaliteli modeller Bellona’da karşımıza çıkıyor. Özellikle dekorasyonda sadelikten yana olanlar Bellona’nın koltuk takımlarını gönül rahatlığı ile salonlarında kullanabilirler.  

Markanın yaygın olarak bilinmesi ve tercih edilmesi bir yana, tasarımlarının kalitesi bir yana her yönüyle onay alıyor. Fiyat aralığı ise 12.000 TL ile 54.000 TL arası değişmekte. 

3- Vivense Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri! 

Hem dekoratif olarak göze hoş gelen hem konforlu koltuk takımları ile eviniz için yapacağınız seçimi güvenilir bir adres olan Vivense’den yapabilirsiniz. Onlarca farklı renk ve model alternatifi bulunmakta.  

Vivense koltuk takımlarının en çok tercih edilme sebeplerinden birisi de eşya saklama haznelerinin olmasıdır. Bu özellik ile evinizde yer kaplayan eşyalarınızı güvenli bir şekilde saklayabilmeniz mümkün. Fiyat aralığı ise 4.000 TL ile 62.000 TL arasında değişmekte.

cicekli-koltuk-takimi

B. Desenli Koltuk Takımı Modelleri Kullanışlı mıdır?

Evinize seçeceğiniz koltuk takımları evinizi her mevsim canlı, şık ve ferah göstermekle beraber içinizi açacak. Bu tür koltuk takımları genellikle pembe ve onun renk tonlarında tasarlanır.  

Çiçekli koltuk takımı modelleri için yapılan renk seçimleri içerisinde canlı renklerin seçimi kadar pastel tonların tercih edilmesi de önemlidir. Pastel renk tonlarına sahip olan koltuk takımlarının kullanım açısından avantajlı olduğu söylenebilir.  

1- Desenli Koltuk Kumaşları Seçilirken Neye Dikkat Edilmelidir? 

Çiçekli koltuk takımı modellerini dekore ederken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor. Bu hususla birlikte koltuklara yakışmayacak ve uyum sağlamayacak aksesuarlar kullanmaya dikkat etmelisiniz. Evin karışık bir görüntüye sahip olmaması bu noktada en önemli şey.  

Desenli modele sahip koltuk takımlarını daha sade ama şık aksesuarlarla dekore edebilirsiniz. Perde ve halı seçimlerinde de sadeliğinizi koruyabilirsiniz. Tül perdeleriniz üzerine koltuklarınızla uyum sağlayacak renkte fon perdeler ile salonun görüntüsünü tamamlayabilmeniz mümkün. 

cicekli-koltuk-takimi

2- Desenli Koltuk Örtüsü ile Çiçekli Koltuk Örtüsü Fiyatları Ne Kadardır? 

Salonunuza renk katacak, güzelleştirecek ve farklı bir havaya büründürecek olan desenli ve çiçekli koltuk takımı modelleri 3.000 TL’den başlayıp 38.000 TL ve üzeri bir fiyat aralığında son buluyor. Ürünlerin içerisinde bulunan koltuk sayısına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. 

İkinci el olup de sahibinden satılan birçok sıfıra yakın ürünün fiyatı ise sıfır ürünlerin fiyatına göre şaşırtıyor. Bu fiyatlar genellikle 300 TL, 500 TL ve 1000 TL aralığında oluyor. 

cicekli-koltuk-takimi

Desenli koltuk örtüsü ve çiçekli koltuk örtüsü fiyatları ise 85 TL’den başlayıp 600 TL ve üzeri bir fiyat aralığına doğru gidiyor. Koltuk örtüsü tercih etmeniz düz renkteki koltuklarınıza canlılık katmakla beraber koltuğunuzun ömrünü uzatmak için de etkili olacaktır. Bununla birlikte daha az kirlenecek, kirlendiğinde ise yalnızca örtüleri yıkamanız yeterli olacaktır.

 

İlginizi Çekebilir: 3 Farklı Evde Askılık Yapımı Anlatımı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.