2023 Yılında Tasarım Küpe ile Giyilebilecek Tunikler!

Tasarım Küpe Nedir?

0

Tasarım küpe modelleri zarif ve özel tasarımlara sahip olmasıyla birlikte kadınların favori aksesuar seçimleri arasında yerini alıyor. Bu küpeler tek başına da kullanabileceğiniz aksesuarlardandır. Özel tasarımlı küpeler ile stilinize benzersiz detaylar katar. Her tarz kıyafet ile kombinleyebileceğiniz özel tasarımlı küpe modelleri, farklı teknik ve detaylar ile bir araya getiriliyor. 

En kaliteli taşların, materyallerin ve dönemin trendlerinin bir araya gelmesiyle oluşan tasarım küpe modelleri zamanın ruhunu yakalayıp sizi yansıtır. Size özel olarak tasarlatacağınız küpe modellerini isteğinize göre sade, pırlanta, taşlı, mineli, halka, tasarım, gümüş ve altın küpe olan sınıflandırıp özelleştirebilmeniz mümkün.  

tasarim-kupe
Tasarım Küpe

 

Özelleştirdiğiniz modeller ile birlikte tarzınızı benzersiz kılıp her zevke hitap eden kaliteli küpelere sahip olabilirsiniz. Tasarım küpe modellerinin bir diğer güzel yanı ise siz kullandığınız ve beğendiğiniz sürece asla modasının geçmeyecek olmasıdır.  

A. Tasarım Küpe Nedir?

Estetik açıdan çok kullanışlı olabilecek gibi duran küpeler bazı durumlarda sağlığınızı tehdit edebilir. Bunun sebebi ise küpelerin yapımında kullanılan maddedir. Kalitesiz malzemelerden üretilen küpeler; alerjilere, kulak yaralarına ya da enfeksiyonlarına yol açmakta. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına tasarım küpe tercih edebilir ya da kendi tasarım küpelerinizi yaratabilirsiniz. 

tasarim-kupe

1- Tasarım Küpe Yapımı! 

Tasarım küpe modelleri birçok materyalden meydana gelmektedir. Yapımında altın, pırlanta, gümüş gibi değerli taşların yanı sıra çelik, metal, polimer gibi farklı materyaller de kullanılır. Model bakımından uçsuz bucaksız çeşitlilik sağlar. Tasarım küpe modellerinin bir diğer özelliği ise herkesten farklı ve marjinal bir görüntü yakalamanızı sağlamasıdır.  

Unutmayın ki kendinizi en iyi yansıtma yolu tercih ettiğiniz takılardan da geçer. Doğru yerde, doğru zamanda, doğru takı ve doğru kıyafet seçimi ile oldukça şık ve öncü olabilmeniz mümkün.  

tasarim-kupe

2- Tasarım Küpe Evde Yapılabilir Mi? Küpe Tasarım Malzemeleri! 

Tasarım küpe denildiğinde akıllara yalnızca değerli taşlar ve madenlerden yapılmış küpeler gelse de bir küpenin tasarım olabilmesi için maddiyata gerek yoktur. Uygun fiyatlı ama bir o kadar manevi olarak oldukça değerli olan küpeleri evinizde tek başınıza ya da sevdiklerinizle hazırlamanız mümkün. 

tasarim-kupe

Küpe Tasarım Seti 

Küpenizi tasarlamak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır; 

  • İkişer tane çengelli küpe kancası, 
  • İkişer tane mandallı küpe kancası, 
  • Küpe halkası, 
  • İnci küpe ucu, 
  • Küçük ipek püskül, 
  • Timsah kapama 

Bu malzemeler ile kendi tasarım küpenizi hazırlamanız mümkün.  

tasarim-kupe

B. Değişik Küpe Modelleri ile Kombinleyebileceğiniz Tunikler!

Tesettür giyiminde tasarım küpe tercih etmek son dönemlerde oldukça yaygınlaşmaya başladı. Çeşitli şal bağlama modelleri sayesinde aksesuarlarınızı göstermek daha kolay hale gelmeye başlıyor. Hal böyleyken kombinlerinizi aksesuarsız bırakmak olmaz. 

Bildiğiniz gibi tasarım küpeler farklı taşlar, farklı materyaller, farklı madenlerin birleşimi ile oluşuyor. Bu sebeple renk çeşitliliği artıyor. İster sade düz renkli modeller ile farklı renkteki tuniklerinizle oluşturacağınız kombinlerinizde sürekli kullanabilir ister daha canlı ve iddialı küpelerinizi düz sade kombinlerinizde kullanıp enerjinizi farklı şekillerde yansıtabilirsiniz. 

tasarim-kupe

1- Düz ve Sade Tasarım Küpeler İçin Kombin Önerileri! 

Düz ve sade olarak tasarlanan küpe modelleri genelde tek renkli nadiren iki renkli ve rengine uygun taşların bir araya gelmesiyle tasarlanır. Çeşitli renkte ve modeldeki bu küpeler kombinlerinizi ön plana çıkarıp kombininizi tamamlamada eşlik edecektir. Bu küpe modelleri ile dolabınızda bulunan her model ve renkteki tunik ile kombinler gerçekleştirmeniz mümkün. 

Düz, sade ama oldukça şık olan bu aksesuar garanti olarak takılarınız arasında yer alır. Her duruma uygun olup tüm kombinleriniz ile uyum gösterecek olan düz tasarımlı küpelerin zahmeti bulunmamakla birlikte size kullanım kolaylığı sağlayacak, tüm kıyafetleriniz ile uyum yakalayacaktır. 

tasarim-kupe

2- Canlı ve İddialı Tasarım Küpeler İçin Kombin Önerileri! 

Canlı, iddialı, dikkat çeken ve öncü olan tasarım küpeler sizi bulunduğunuz ortamda öne çıkarıp tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. Küpelerin iddialı olmasıyla tercih edeceğiniz tuniklerde ve kombinlerde sadelikten yana olmanız önerimizdir. Küpelerin iddialı ve dikkat çekici olması sebebiyle zaten kimse sizden gözlerinizi alamayacaktır. 

Küpelerin ön planda olması sebebiyle tercih edilecek tuniğin de bir o kadar ona uyum göstermesi gerekmekte ki küpe amacına ulaşabilsin. Küpeleriniz sizi ön plana çıkarırken bu seyir zevkini tercih ettiğiniz kıyafetin gölgelememesi en doğru olan olacak. Tercihinizi bundan yana kullanmanız sizi özel anlarınızda daha özel hissettirip renginize renk katacaktır. 

tasarim-kupe

 

İlginizi Çekebilir: 2022 Yılı Tesettür Şal Bağlama Modelleri!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.