Tek Bant Ayakkabı Kombin ile 2023’de Şıklığı Siz de Yakalayın!

Tek Bant Ayakkabı Kombin Önerileri Nelerdir?

0

Tek bant ayakkabı kombin, kadınların severek tasarladığı ve giyindiği kombinlerden biridir. İş, gezi, düğün gibi hayatın içinden durumların vazgeçilmez ana parçalarındandır. Ayakkabılar elbiseyi ön plana çıkaran kombinin en önemli detayıdır aslında… Elbiseyi güzel gösteren, vücuduna uygunluğunu sağlayan odur. Bu nedenle ayakkabı seçen bayanlar biraz daha dikkatli olmakta, detaylara önem vermektedir. 

Her ayakkabı, her kombine uygundur demek yanlış olur. Doğru ayakkabı, doğru elbisede kombine edilince istenilen görüntüye kavuşulmaktadır. Bunun için gerekli şey, neyi nerede kullanmayı bilmektir.  Ünlü moda tasarımcıların tasarımlarından da görüleceği üzere elbisenin modelini ortaya çıkaran ayakkabıdır. Ayakkabı alırken dikkat edilmelidir ve ayakkabı seçimi, giyinilecek elbiseye göre yapılmalıdır. 

tek-bant-ayakkabi-kombin
Tek Bant Ayakkabı Kombin

A. Tek Bant Ayakkabı Kombin Hangi Giyim Tarzlarında Kullanılır? 

Kadınlar için ayakkabı başlı başına bir tutkudur. Alışverişlerin vazgeçilmez bir parçası, olmazsa olmazıdır. Giyim tarzını gösteren bir parça olduğundan kombine edilmesi bir o kadar da düşündürür. Tek bant ayakkabı kombin, bayanların kullanmayı tercih ettiği kombinler arasındadır. Kullanım alanı geniştir. Elbise ve pantolon altındaki uyumu nedeniyle kadınlar arasında sıklıkla tercih edilmektedir. 

Ayak bileğini zarif gösteren tek bant ayakkabı kombin, Jean pantolonla yapıldığında spor şıklığını yakalamanızı sağlar. Kısa bir elbiseyle yapılan tek bant ayakkabı kombin ile de Konsept tamamen değişir.  Jean ile oluşan spor şıklığı, yerini büyülü bir görüntüye bırakacaktır. Uzun elbiselerle de tercih edilen tek bant ayakkabı kombin aynı zarafeti ve şıklığı sağlamaktadır. 

tek-bant-ayakkabi-kombin

B. Tek Bant Ayakkabı Kombin Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Tek bant ayakkabılar geniş giyilme aralığı sunan ayakkabılardır. Bu kadar seçeneği bir arada sunmasına rağmen, dikkat edilmesi gereken hususları da vardır. Tek bant ayakkabı kombin edilirken ayakkabının topuk boyutuna, rengine, kullanıldığı malzemeye dikkat edilmelidir. Bu hususlar dikkate alındığında bu ayakkabı sizin kurtarıcınız olabilmektedir. 

Tek bant ayakkabılar bilekten tutan, şerit şeklinde görünen ayakkabılardır. Giyildiğinde bacak boyunuzu kesebilir, olduğundan kısa görünebilirsiniz. Alırken bu hususa dikkat edilmelidir. Aksi takdirde düşlenen görüntüye kavuşulamayabilir. Tek bant ayakkabı kombin kısa bayanlara önerilmemektedir. Bantsız ve önü açık modeller seçilmelidir. Yine de giymeyi istiyorsanız, bandını ten renginize uygun seçmeye özen göstermelisiniz. 

İnce bilekli bayanlarda tek bant ayakkabı kombin yaparken, bandının ince olmasına dikkat edilmelidir. Kalın bant ve toka, kaba bir görüntüye neden olmaktadır. Kısa boylu bayanlara kalın bantlı ve kalın topuklu ayakkabılar önerilmemektedir. Bunun yerine ince bantlı ucu kapalı ayakkabılar kullanılmalıdır. Kalın bacaklı bayanlar da önü açık topuklu modellerini tercih edebilirler. 

tek-bant-ayakkabi-kombin

C. Tek Bant Ayakkabı Kombin Nasıl Yapılır? 

Sıklıkla tercih edilen tek bant ayakkabı kombin, şıklığı ve kolaylığı bir arada sunmaktadır. İster uçuşan mini bir elbisenin altında, ister dar bir Jean ve kazak ile tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Ayakkabıdaki topuğun kalınlığı ve inceliği; bilek, bacak ve boy oranına göre ayarlanması kesinlikle unutulmamalıdır. Şıklık isterken kaba bir görüntü elde edilebilir.  

Sevdiğiniz bir arkadaşınızın ya da akrabanızın düğün merasimine katılmak istiyorsunuz. Siyah renk dar bir elbise ve altına uygun tek bantlı topuklu ayakkabı modelleri ile kombin yapabilirsiniz. Şıklık ve zarafetinize uygun bir çanta, abartısız takılar ve güzel bir makyajla tamamlayıp, tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.  

Yazın kot şortlar sandalet eşliğinde tercih edilen parçalar arasındadır. Öyle ki her gün ayrı kombinleyip giyinmekten zevk alan bayanlar çoktur. Tek bant ayakkabı kombin seçeneklerinde çokça görülen şortu; beyaz t-shirt ve uzun kolyeler ile kombin ederek kullanabilirsiniz. Yaz mevsiminin verdiği coşkuyu giyiminizde de gösterebilir, rahatlık ve şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz. 

tek-bant-ayakkabi-kombin

1- Çanta ile Tek Bant Ayakkabı Kombin Nasıl Yapılır? 

Çantalar da ayakkabılar kadar önemli kombinleri tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Öyle ki şıklığınızı bir çanta bile netleştirebilmektedir. Örneğin elbise ve stiletto ayakkabı ile alakasız bir çanta, elbise ne kadar harika bir elbise olsa da görüntüyü bozmaktadır. Bu nedenle tek bant ayakkabı kombin eşliğinde ayakkabıya uygun bir çanta seçimine dikkat edilmelidir. 

Aldığınız tek bant ayakkabı üzerindeki bantta bulunan işleme veya kumaş yapısının çantada da olması gerekmektedir. Örneğin giysiniz deri ceket ve pantolon gibi parlak kumaştan oluşuyor. Görüntüyü yumuşatmak için yumuşak dokulu malzemelerden yapılmış çanta ve ayakkabı tercih edebilirsiniz.  

Abiye ile tek bant ayakkabı kombin yapmak isterseniz, ışıltılı bir elbisede sade çanta ve ayakkabı seçilmesi önemlidir. Yine aynı şekilde parlak olmayan dar bir elbise seçimi yaptıysanız parıltılı ayakkabı ve çanta kombini ile gözleri kendinize çekebilirsiniz. Böylelikle elbisenin sizdeki duruşunu tamamen değiştirecektir. 

tek-bant-ayakkabi-kombin

2- Günlük Kıyafetler ile Bantlı Topuklu Ayakkabı Kombini Nasıl Yapılır? 

Topuklu ayakkabılar sadece davet ve özel günlerde değil, günlük yaşantıda da tercih edilmeye başlanmıştır. Uzun kısa fark etmeksizin birçok elbise, Jean, etek ve şortlarla birlikte kullanılmaktadır. Çekiciliği ön plana çıkaran topuklular rahatlık açısından zorlayıcı olabilmektedir. Yine de topuktan vazgeçemeyenlere dolgu topuklu ayakkabılar tavsiye edilmektedir. 

Günlük yaşantıda kullanılan kıyafetler rahat ve kişiye özgüdür. İçerisinde şıklık da olsun diyorsanız küçük detaylarla bunu başarabilirsiniz. Örneğin; bir kot ve bir t-shirt ya da gömlek eşliğinde topuklu ayakkabı, görüntünüzü başka bir boyuta taşıyacaktır.  Ya da dar tayt üzeri gömlek, topuklu bir ayakkabı ile şık görünmenizi sağlayacaktır. 

tek-bant-ayakkabi-kombin

3- Topuklu Tek Bant Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Topuklu ayakkabı giymek tercih meselesi olduğu gibi vücudun da meselesidir. Şöyle ki ayakkabılar vücudu ayakta tutan uzuvlara hizmet etmektedir. Bu nedenle konforu, rahatlığı hak etmektedir. Her ayakkabı modelleri aynı konforu maalesef sağlamaz. Topuklu tek bant ayakkabı kombin yapmadan önce ayak yapınızı gözden geçirmeli ve seçiminizi öyle yapmalısınız. 

Her insanın ayak formu farklıdır. Ayak yapısının bozulmaması için uygun ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir. Topuklu ayakkabı seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta ayakkabının topuğu sarmasıdır. Topuğa uymayan ayakkabı ayak yapınızı bozabilir. Ayakta baskı nedeniyle kemik eğrilikleri oluşabilmektedir. 

Ayakkabının topuk kalınlığına dikkat ediniz. Vücut ağırlığı bir yöne odaklandığından sağlığınızı etkileyebilmektedir. En önemli hususlardan biri, dışarıda giymeden önce kesinlikle alıştırma yapılmalıdır. Önce topuklu ayakkabı giymeyi öğrenmeli sonra uzun soluklu kullanıma hazırlanılmalıdır. Görüntü çok önemlidir fakat sağlık ondan önce gelmelidir. Sağlığınız için uygun ve konforlu ayakkabılar giymeniz tavsiye edilmektedir.  

 

İlginizi Çekebilir: 2023 Yılında Tasarım Küpe ile Giyilebilecek Tunikler!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.