Netflix Dizi Önerileri! IMDb Verilerine Göre En Yüksek 5 Film Önerisi!

Netflix Dizi Önerileri Nelerdir?

0

Netflix dizi önerileri konusunda pek çok çeşitte dizinin bulunduğu söylenebilir. Bu çeşitlilik sayesinde aksiyon, macera, komedi, bilimkurgu, fantastik, korku, gerilim gibi istediğiniz türde diziler izleyebilirsiniz. Yapılan bu listede yerli ve yabancı diziler yer almaktadır. Evde daha çok vakit geçirmeye başlanılan bu dönemde Netflix dizi önerileri içerisinde IMDb verilerine göre en yüksek 5 dizi aşağıda listelenmiştir. 

En İyi Netflix Dizi Önerileri Nelerdir?

Özellikle sağlık konusunda ülkece yaşadığınız sıkıntılar sebebi ile evde daha çok vakit geçirmeye başlanılan bu dönem sonucunda da daha çok televizyona yönelinmiş durumda. Neredeyse çoğu filmleri ve diziler tükenmiş vaziyette. Eğer “İzlemediğim ne kaldı?” diyorsanız sizin için Netflix dizi önerileri başlığı altındaki bu liste işinize yarayacaktır.  

netflix-dizi-onerileri
Netflix Dizi Önerileri

1- Squid Game (2021) – IMDb; 8,3

Netflix dizi önerileri arasında 2021 yılında en çok izlenen ve popüler olan gündeme damga vuran gerilim dolu bir filmdir Squid Game.  Para sıkıntısı yaşayan bir topluluğun almış oldukları davet ile birlikte başlayan serüven anlatılmaktadır. Güney Kore yapımı bir film olup uzun bir süreden beri Netflix’in top 10 listesinde yer almaktadır. Dizinin ikinci sezonunun geleceği de konuşulmaktadır. Dizinin türü dram, bilimkurgu ve gerilimdir. Yönetmeni ise Dong-hyuk Hwang’dır.  

2- Türk Netflix Dizi Önerileri: Fatma (2021) IMDb; 7,7

Netflix dizi önerileri arasında yer alan ve en iyi diziler arasında bulunan bir diğer film de Fatma’dır. Bu dizide dramatik bir hayat hikayesi anlatılmaktadır. Aynı zamanda bu dramatik hayatın içinde işlenen cinayetler de anlatılmaktadır. Dizinin türü dram olup yönetmenleri Özgür Önurme, Özer Feyzioğlu’dur.  

netflix-dizi-onerileri

3- Shadow and Bone (2021) IMDb; 8,2

Netflix dizi önerileri içerisinde mutlaka izlenmesi gereken bir diğer dizi Shadow and Bone’dur. Kitaptan uyarlama bir dizi olup IMDb’si oldukça yüksektir. Rus krallığında yetimhaneden hayatına başlamış olan bir kız ve bir erkek iki gencin orduya katılması ile hikaye başlamaktadır. Dizinin türü dram, fantastik ve aksiyondur. Yönetmeni ise Eric Heisserer’dır.  

4- Lupin (2021) IMDb; 7,8 

Lupin dizisi dünyanın en çok okunan kitapları arasında bulunan Arsen Lupen’den uyarlanmıştır. 2021 yılında izleyicilere sunulan dizi pek çok seyirciye sahip ve sürükleyici bir dizi olmuştur. Dizinin hikayesinde Assane Diop’un hayatı izleyici ile paylaşılır. İşlemediği bir suç için hapse atılır ve devamındır gelişen olaylar dizinin konusudur. Türü dram ve polisiyedir. Yönetmeni ise George Kay.  

 5- Fate: The Winx Saga (2021) IMDb; 7,0

Netflix’te en çok izlenen diziler arsında giren Fate: The Winx Saga, beş perinin yaşamlarını ele alan bir dizidir. Bu beş perinin sihirli güçlerini öğrenmeye çalışırken aynı zamanda yaşadıkları zorluklarla başa çıkma hikayeleri anlatılmaktadır. Dizinin türü macera ve fantastiktir. Yönetmenleri ise Brian Young, Iginio Straffi’dir. 

 

İlginizi Çekebilir: En İyi 10 Tayvan Drama Dizileri Listesi!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.