2023’de Wilkinson Pomad Nedir?

Cilt Problemlerine Kurtarıcı Olarak Wilkinson Pomad!

0

Wilkinson Pomad  herkes tarafından bilinen uyuz hastalığı için kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca bu ilaç sivilce için, egzama  ve sedef hastalığı için de kullanılabilen bir ilaçtır. İçerisinde ise  Savonnoir, vazelin velanolin ve kalsiyum karbonat yer alır. Sadece eczanelerde satılan bu ilaç doğru bir şekilde kullanılırsa etkili bir sonuç verir.

Uzun süreler devam eden kaşıntı problemi bir süreden sonra sinir bozucu bir hale gelmektedir. Bu kaşınma süresi uzadıkça da rahatsızlık daha geniş bölgelere yayılır. Kaşıntının devam etmesi ile birlikte de kızarıklık ve yaralar oluşur. Bu durum da cilt problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Öncelikle doktor ile bir görüşme yapılmalı ve doktorun önerileri doğrultusunda bu ilaç kullanılarak tedaviye başlanmalıdır.

Wilkonson Pomad Nasıl Kullanılır?

Wilkinson Pomad kullanımı için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Uyuz hastalığı için kullanılan bu ilaç dermatoloji uzmanları tarafından yazılır. Kaşıntıların giderilmesi için kullanılan bir kremdir. Bunun yanında sedef hastalığı, akne problemi ve egzama gibi çeşitli hastalıklar içinde kullanılır.

wilkinson-pomad
Wilkinson Pomad

 

Wilkinson Pomad kullanımına başlamadan önce vücudun iyice keselenmesi gerekmektedir. Vücut iyice yıkanır ve derinlemesine temizlenir. Ölü deriler arındırılarak temiz bir cilt elde edilir. Iyice temizlenmiş olan vücut tamamen kurutulur. Boyundan başlayarak ayak tabanına kadar ince bir tabaka olacak şekilde  3 gün üst üste, günde 1 defa olacak şekilde masaj yapılarak kullanılır. Kaşınan ya da kaşınmayan her bölgeye sürülür. Masaj yapılır çünkü krem iyice emilsin diye.  Daha sonra bir süre beklenmesi gerekir. Ardından yıkanır ve alkollü mendil veya pamuk ile pomad deriden tamamen uzaklaştırılır. İlacı uyguladıktan sonra temiz çamaşırların giyilmesi önemlidir.

wilkinson-pomad

Wilkinson Pomad, içerisinde kükürt ve vazelin bulundurur. Bu sebepten dolayı etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılır. Oldukça etkili bir tedavi sunan bu ilaç, kısa bir süre kullanılsa bile hızlı bir şekilde etkisini gösterir. Kaşıntı problemi büyük bir problemdir ve hayatı etkiler. Bunun için de bu problemin ortadan kalkması önemlidir.

Wilkinson Pomad Fiyatı

wilkinson-pomad

Wilkonson Pomad uyuz hastalığının yanında daha pek çok rahatsızlığa da iyi gelen bir ilaçtır. Bunun için de dermatoloji uzmanları tarafından kaşıntı problemi ya da egzama, sivilce gibi problemleri olanlar için tavsiye edilen bir kremdir. Içerisinde kortizon bulunur bunun için de hem reçeteli hem de reçetesiz olarak alınabilmektedir. Oldukça etkili olan bu ilacın 2023 yılında fiyatı 55.52 TL olarak bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Osteopeni Nedir? |Düşük Kemik Yoğunluğu Nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.