3 Farklı Firmanın Açık Krem Rengi Duvar Boyası Evinizi Şekillendirsin

Açık Krem Rengi Duvar Boyası Nereden Alınmalı?

0

Açık krem rengi duvar boyası evinizin hoş ve daha canlı görünmesini sağlarken aynı zamanda psikolojik sağlığınızı iyileştirebilir.

Herkes belirli koşullar altında gerek iş gerekse diğer işleri ile meşgul olur. Ama her zaman dinlenebileceği veya uyuyabileceği yer olan evi vardır. Yaşanılan ve vakit geçirilen ev direkt olarak insan psikolojisini etkiler. Uzun süre kaldığınızda ise evin rengi, mobilya uyumu gibi faktörler hayat kalitenizi değiştirmeye başlar.

İşte bu olduğunda mutlaka evinizde krem renk duvar boyası kullanmanız gerekir. Duvarlarınızda kullanacağınız krem rengi duvar boyası tonları açık olarak tercih ederseniz, eviniz daha neşeli olacaktır.

Krem rengi tonları kendi içinde birçok renk grubuna ayrılmaktadır. Bunlardan bazıları; fildişi, muskat, acıbadem, şampanya, ekru, kiraz çiçeği ve nergis olarak sayılabilir. Bu renk tonları haricinde koyu krem rengi duvar boyası da tercih edebilirsiniz fakat bu içerikte açık renklerden bahsedilecektir.

Krem Rengi Neyin Tonu?

acik-krem-rengi-duvar-boyasi
Açık Krem Rengi Duvar Boyası

Açık krem rengi duvar boyası temelde iki rengin karışımı ile ortaya çıkar. Bu renk gruplarında ve firmalara göre farklılık gösterse de genelde iki rene ihtiyaç vardır. Beyaz ve sarı renk kullanarak açık krem rengi duvar boyası kolayca elde edebiliriz.

Hangi Renk Boya Evi Aydınlık Gösterir?

Açık krem rengi duvar boyası beyaz yoğunluğunda olduğundan parlaklığı en iyi şekilde gösterir. Bunun nedeni, ışığın açık krem rengi yüzeyinden yansıyarak gözlerinize geri dönmesini sağlayan yüksek yansıtma özelliğidir. Evi aydınlık gösteren boya rengi, siyah dahil diğer tüm renklerden daha yüksek bir yansıtıcılığa sahiptir. Koyu renkli duvar boyaları ışığı yansıtmak yerine emer.

Evde Hangi Renkler Huzur Verir?

Açık krem rengi duvar boyası türlerinin her biri çeşitli şekillerde huzur verecektir. Bunun sebebi renklerin insanlar üzerinde oluşturduğu çeşitli etkilerden kaynaklanır. Bu aşamada mavi rengin sakinliği, yeşil rengin güveni, kırmızı rengin de tutkuyu sağladığını söylemek mümkün.

Açık krem rengi duvar boyası ile evinizi boyarken kırmızı tonlarda olacak pembemsi renkte olan şampanya rengi tercih edilebilir. Mavi renk için ise bu renk tonuna en yakın olan ekru krem rengi duvar boyası tercih edilebilir. Yeşil renk için de daha çok ahşap renginin açık versiyonu olan Fildişi duvar boyası tercih etmeniz hayat kurtarır.

acik-krem-rengi-duvar-boyasi

Çakıl Taşı Ne Renk?

Açık krem rengi duvar boyası türleri arasında da bulunan bu renk daha çok grimsi renge benzer. Çakıl taşı rengi kendi içerisinde mor, kırmızı, siyah, beyaz, mavi gibi birden fazla rengin karışması sonucu ortaya çıkar. Bunu genelde krem rengi duvar boyası olarak gri tonlarda görebiliriz.

Krem Rengine Hangi Renkler Uyar?

Krem rengine uymayan neredeyse hiçbir renk yoktur. Sadece renklerin doğru kullanıldığında farklı amaçlar için dekorasyonlar üretmek mümkündür. Evi aydınlık gösteren renk tercihiz ise huzurlu ve dingin görünmek için krem ve gri uyumunu seçebilirsin.

Ya da odanızdaki karamsarlığı yok etmek için siyah rengi daha az kullanarak krem rengini baskın yapabilirsin. Böylece odanızdaki negatif elektrik sona erecektir. Aynı zamanda bu stil, evinizi daha prensip sahibi ve şık gösterecektir.

Krem ve Bej Aynı Renk Mi? Bej Rengi Nasıl Bir Renk?

Açık krem rengi duvar boyası türlerinden olan bej, yumuşak krem ile kahverengi arasında nötr bir ton olarak tanımlanabilecek bir renktir. Sakin bir renk olarak tanınan bej, açık krem rengi boya iç cephe uygulamalarında tercih edilir. Diğer yandan bej duvar boyası, sıkıcı ve düz görünümünden dolayı daha az kullanılır.

acik-krem-rengi-duvar-boyasi

Açık Krem Rengi Duvar Boyası Kullanan 3 Firma

Açık krem rengi duvar boyası kullanarak evini, ofisini veya iş yerinizi daha canlı, huzurlu yaparak farklı atmosfer yaratabilirsiniz. Bu rengi kullanan birçok kişi, müşterilerin sıklıkla tercih ettiği boya firmalarını merak eder. Özellikle krem rengi duvar boyası fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsan aşağıdaki firmaları inceleyebilirsiniz.

1- Marshall Açık Krem Rengi Duvar Boyası

Huzuru ve sakinliği sağlayan bu renk ile duvarınızı en iyi şekilde boyayabilirsiniz. Marshall açık krem rengi duvar boyası çeşidine ulaşmak için web sitesi üzerinden ‘Renklerimiz’ alanına gelin. Oradan tüm renkler paleti seçili olacağından aşağıdan yumuşak renkleri seçin. Seçtiğiniz renk kodlarını bir yere kaydettikten sonra ‘Ürünlerimiz’ sekmesinden istediğiniz iç ve dış cephe boyaları seçebilirsiniz.

acik-krem-rengi-duvar-boyasi

2- Açık Krem Rengi Duvar Boyası Dyo

Bej ve krem rengi birbirine benzer olduğu için açık krem rengi duvar boyası Dyo seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü web sitesinde krem rengi boya seçerken ilk açılan pencerede bej rengi seçilidir. Hiç bozmadan, renkleri seçip, kodlarını bir kenara not ettikten sonra ‘Ürünler’ alanında iç veya dış cephe seçimi yaparak kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

3- Açık Krem Rengi Duvar Boyası Filli

Kendine has özellikleri olan açık krem rengi duvar boyası filli ile seçebileceğiniz farklı renk grupları barındıran bir firmadır. Buradan herhangi bir iç ve dış cephe açık krem rengi boya alırken öncelikle ana sayfaya gelin. Daha sonra renkleri seçmek için ‘Renkler’ kısmına tıklayıp yol olarak ‘iç çephe renkleri’ seçin. Buradan istediğiniz krem renkte boyalarını seçebilirsiniz. Dilerseniz ‘Ürünler’ ekranından kolayca sipariş verebilir kısa sürede Filli boya krem rengi elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Karo Halı Nedir? | Karo Halı Nerelerde Uygulanır?

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.