6 Adımda Acil Veteriner Nasıl Bulunur?

Acil Veteriner Bulmak için 6 Aşama!

0

Acil veteriner kliniği nasıl bulunur? Acil veteriner bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. Gerek sokak hayvanları gerek evimizde bize eşlik eden patili dostlarımız bazen çok acil tedaviye ihtiyaç duyabiliyor. Tıpkı bizlerde olduğu gibi hayvan dostlarımız için de 7/24 açık veteriner hizmeti veren klinikler bulunmaktadır. Bu klinikler sayesinde patili dostlarımız acil bir şekilde tedavi edilmektedir.

Her ilde veterinerlik hizmeti veren kuruluşların sayısı birbirinden farklıdır. Büyükşehirlerdeki klinik sayılarıyla küçük şehirlerdeki klinik sayıları çok başkadır. İşte bu durumda donanımlı bir acil veteriner hizmeti almak kolay olmayabilir. Çünkü her veterinerin cihazları, kliniği ya da veterinerin tecrübesi acil durumlar için uygun olmayabilir.

Ciddi rahatsızlıklarda detaylı bir tedavi gerekli olabileceğinden klinikteki cihazlarında yeterli olması önemlidir. Yeterli donanıma sahip olmayan klinikler can dostunuzun tedavisinde yeterli olamayacaktır. Bu nedenle bu tip durumlarda tercih edeceğiniz kliniğin donanımına ve cihazlarının yeterli olup olmadığına dikkat etmeniz gerekecektir. Peki, nöbetçi veteriner kliniği nasıl bulunur? Acil veteriner hekimliği hizmeti için neler yapmak gerekir?

Acil Veteriner Bulmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

acil-veteriner
Acil Veteriner

Patili dostlarımız için acil müdahale gerektiren durumlarda acil bir veteriner kliniği bulmak çok hayatidir. Günün hangi saati olursa olsun 24 saat açık veteriner bulmak patili dostlarımız için kolay olmamaktadır. Bu nedenle donanımlı bir klinik bulmak ve acil durumlarda hemen müdahale edebilecek bir hekim bulmak gerekir. Peki, acil veteriner bulmak için neler yapmak gerekir?

1 –  Arama Motorundan Faydalanın

Veteriner hekim ihtiyacınız var ve herhangi bir klinik bilmiyorsanız ilk yapmanız gereken arama motorlarından faydalanmak olacaktır. Bulunduğunuz ildeki tüm veterinerlik hizmeti veren kliniklere ulaşma imkanı bulabilir ve ihtiyacınıza göre bir klinik bulabilirsiniz. Kliniklere ait bilgilere internet aracılığıyla kolay erişim imkanı bulunacağından can dostunuz için en iyi veteriner hekime kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

2 – Haritalar Uygulamasından Faydalanın

acil-veterinerGünümüzde artık hemen hemen herkes bir akıllı telefon kullanıyor. Akıllı cihazlar sayesinde haritalar üzerinden konumunuza yakın acil veteriner hekimliği hizmeti veren tüm klinikleri kolaylıkla görebilirsiniz. Ayrıca adres tarifine kolaylıkla ulaşabileceğinizden acil durumlarda hemen kliniğe ulaşma imkanı da bulabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalar sayesinde pazar günü açık veteriner kliniklerine de ulaşabilirsiniz.

3 – Belediyenin Veterinerlik Hizmetini Arayın

Birçok ilin veya ilçenin belediyesi veterinerlik hizmeti vererek sokak hayvanlarını ya da evcil hayvanları koruma altına alıyor. Bu tip durumlarda bulunduğunuz ilin belediyesini arayarak veteriner hekimlerin klinik numaralarına erişebilirsiniz. Ayrıca belediyenin hayvanlar için sunmuş olduğu acil veteriner ambulans hizmetlerinden faydalanma imkanı da bulabilirsiniz. Bu hizmetlerden faydalanabilmek için mutlaka belediyeniz ile iletişime geçmek gereklidir.

4 – Kendi Veteriner Hekiminizden Yardım Alın

acil-veterinerEvinizde veya sokakta herhangi bir cana yardım ediyorsanız mutlaka tanıdığınız bir veteriner hekim vardır. Her veteriner hekim donanımlı bir şekilde acil hizmeti veremese de mutlaka tanıdıkları, bildikleri bir klinik mevcuttur. Bu nedenle acil durumlarda kendi veteriner hekiminizi arayarak bilgi edinebilirsiniz. Hekiminiz sizi mutlaka donanımlı ve detaylı bir acil hizmeti veren bir kliniğe yönlendirecektir.

5 – Veteriner Hekimler Derneğini Arayın

Her kuruluşta olduğu gibi veterinerlerinde bir derneği vardır. Eğer bulunduğunuz ilde herhangi bir veteriner hizmeti alamıyorsanız acil veteriner hekimleri derneği aranmalıdır. Dernek size uygun bir klinik önerebilir veya ilgili yere sevkiniz için yardımcı olabilecek kişilere yönlendirebilir. Bu dernekte tercüme büroları ile çalışan klinikler de bulunabilir. Bu sayede farklı milletteki kişiler de veteriner bulabilir. İşte bu durumlarda ilgili kuruluşların acil veteriner hattı aranarak yaşanabilecek kötü senaryoların önüne geçebilirsiniz.

6 – Acil Veteriner Hizmeti için Çevrenize Danışın

acil-veterinerGünün herhangi bir vaktinde hiç beklenmedik bir anda can dostunuzun acil bir şekilde tedavi edilmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yaşayabileceğiniz olumsuz durumda çevrenizden alacağınız öneriler sayesinde donanımlı bir klinik bulabilirsiniz. Bu tip durumlarda çevrenizdeki insanların bilgisini göz ardı etmemek oldukça önemlidir. Çünkü daha önce kliniklerde yaşadıkları olumlu olumsuz tüm deneyimleri sizinle paylaşacaklardır.

Sonuç olarak bulunduğunuz ilde mutlaka acil veteriner belediye hizmeti var mı öğrenin. Çünkü yetkili kuruluşlarla irtibat halinde olmak evcil dostunuz veya sokakta bakmak durumunda olduğunuz dostlarınız için hayati önem taşımaktadır. Ayrıca detaylı tedavi hizmeti veren veteriner fakültesi hayvan hastanesi telefon bilgilerine ulaştığınız takdirde patili dostlarınızın durumunu 7 24 veteriner Whatsapp hatları sayesinde öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.