Bakır Saç Rengi Nedir? Tonları Nelerdir?

Bakır Saç Rengi Tonları Nasıl Elde Edilir?

0

Bakır saç rengi tüm zamanların popüler olan renk tonları arasında yer almaktadır. Bakır saç renk tonları, numaraları ve kimlere yakışacağı ile ilgili detaylar yazımızda! 

Bahsedilen bu saç renginin İngilizce anlamı, cooper hair clor olarak bilinir. Kızıl ve turuncu arasında tatlı bir renge sahiptir. Kadınların bir dönem mutlaka kullanmak istediği saç renk tonları arasında yer almaktadır. 

Özellikle daha feminen ve ışıltılı bir görüntü elde etmek isteyen kadınların tercihleri arasındadır. Tarçın bakır, karamel bakır, yoğun bakır, ışıltılı bakır en çok tercih edilen renk tonları arasında yer alır. 

bakir-sac-rengi
Bakır Saç Rengi

Bakır Saç Rengi Tonları Nelerdir? En İyi 7 Seçim!  

Bakır saç boyası denildiğinde aslında birçok renk tonundan bahsetmek mümkündür. Koyu ve açık tonlarda olan bu saç renkleri, özellikle beyaz tenli kadınların tercihleri arasındadır. Peki, en çok tercih edilen bu saç renginin tonları nelerdir? Açıklayalım! 

1- Tarçın Bakır Saç Rengi 

Diğer bakır saç boyası tonlarına oranla daha turuncu bir renge sahip olan tarçın bakır rengi hangi tene yakışır, kadınların merak ettiği konulardan bir tanesidir. Tarçın bakırı tercih eden kadınların illaki beyaz tenli olması şart değildir. Buğday tenli kadınlara da yakışmaktadır. 

Bu seçimde cilt alt tonları büyük önem taşımaktadır. Soğuk bir cilt rengine sahip olan kadınların, daha soğuk tonlarda bakır renklerine yönelmesi gerekir. 

2- Karamel Bakır Saç Rengi 

Kızılın açık tonlarını seven kadınların tercihlerindendir. Açık bakır rengine, en yakın olan tonlardan bir tanesidir. 

bakir-sac-rengi

3- Koyu Bakır Saç Rengi 

Kahverengiye en yakın olan bakır tonu olmaktadır. Kızıl ve kahverengi arasında güzel bir tona sahiptir. 

4- Işıltılı Bakır Saç Rengi 

Cıvıl cıvıl ve enerjik bir bakır tonudur. Turuncu ve kızıl karışımıdır. Bakır saç renklerinde, kadınların tercih ettiği tonlar arasında yerini almaktadır. 

5- Kızıl Bakır Saç Rengi 

Bakırın en çok sevilen tonlarından bir tanesidir. Özellikle kızıl saç rengini seven kadınların, mutlaka denemesi gereken tonlar arasında yer almaktadır. 

6- Açık Bakır Saç Rengi 

Diğer bakır tonlarının yanı sıra, sarı ve turuncu arasında bulunan bir rengi vardır. Genellikle sarı rengi seven ve saçlarında biraz turuncu renk isteyen kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. 

bakir-sac-rengi

7- Yoğun Bakır Saç Rengi 7.77 

Bakır saç rengi Palette kataloğunda yer alan yoğun bakır, hem renk tonu hem de gösterdiği performansıyla tercih edilmektedir.  Bu bakır tonu açık renkli ve çilleri olan kadınlara yakışmaktadır. 

Bakır Saç Boyası Renk Tonları Kimlere Yakışır? 

Saç renginde değişiklik isteyen ve farklı renkler denemek isteyen kadınlar tarafından merak edilen sorulardan bir tanesi, bakır rengi kimlere yakışır sorusudur.  

Bakır tonlarında yapılan yanlış seçimler, cildin daha solgun ve cansız görünmesine neden olmaktadır. Bu yüzden kadınların cilt tonuna uygun olan bakır tonunu tercih etmesi gerekir.  

Geçmişte ve günümüzde daha çok beyaz tenli kadınların tercih ettiği bakır saç rengi, artık buğday tenli ve esmer kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Daha koyu tene sahip olan kadınların sıcak renge sahip olan bakır tonlarını tercih etmesi, uygun bir seçenek olacaktır. 

Oldukça popüler olan ve birçok kadın tarafından tercih edilen turuncu saç rengi kimlere yakışır, çilleri olan ve beyaz tene sahip olan kadınlarla mükemmel bir uyuma sahiptir. Turuncu saç rengi özellikle renkli gözlere sahip olan kadınların, tercih etmesi gereken saç rengi tonları arasındadır. 

bakir-sac-rengi

Bakır Saç Boyası Rengi Numaraları Nelerdir? 

Bu saç rengini denemek isteyen kadınların sayısı oldukça fazladır. Ancak her bakır tonu markaya ve numaraya göre değişiklik göstermektedir. 

Özellikle kadınlar kendi tenlerine uygun olan bakır tonunu tercih ederken, numaralara dikkat etmelidir. Bu noktada en çok tercih edilen bakır renginin boya numaralarından bahsedilecek olursa; 

  • Kahve bakır renk tonlarında en çok tercih edilen numaralar, 6.45 ve 7.45’tir. 
  • Kızıl bakır numaraları ise, 5.46, 6.46 ve 7.46’dır. 
  • Bakır saç tonları arasında en popüler olan, açık bakır renk tonu numarası 8.44’tür. 
  • Hoş bir renge sahip olan karamel bakır numarası 8.43’tür. 
  • Koyu bakır numaraları ise, 5.4 ve 6.4’tür. 

bakir-sac-rengi

Bakır Saç Rengi Akar mı? 

Bakır saç renkleri genel anlamda akma yapmamaktadır. Tercih edilen renk tonuna göre akma yaşanması söz konusudur.  

Koyu bakır renk tonlarına sahip olan saç boyalarında uzun süre kullanım söz konusudur ve akma azami miktarlarda yaşanabilir. Ancak daha açık renk tonuna sahip bakır tonları, birkaç yıkamada açılma gösterebilir. 

Bakır renginin akmaması için  yapılacak öneriler bulunmaktadır. Öncelikle saça boya işlemi yapıldıktan sonra birkaç gün, saçın yıkanmaması gerekir. 

Aynı zamanda renk tonunun korunması için tercih edilen mor şampuanda, rengin akmasını önemli ölçüde engellemektedir. 

Uzun süre bu saç rengini kullanan ve artık başka renk denemek isteyen kadınlar tarafından araştırılan bakır saç rengi sarıya nasıl döner sorusunun detayları şu şekildedir; haftada bir kullanım önerisi sunulan mor şampuan ve mor maske ile saçtaki bakır tonu azaltılabilmektedir. Uygun boya seçimi ile birlikte bakırdan küllü sarıya geçmek mümkündür. 

 

Editörün Önerisi : https://hairklinik.com/evde-bakir-sac-rengi-yapmanin-puf-noktalari/  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.