Bebek Toka Bandana Modelleri

Bebek Bandana Yapımı Nasıldır?

0

Bebek toka bandana  modelleri genellikle kız bebekler için üretilmiştir. Bandanalar kız bebeklerin kıyafet kombinlerini tamamlamak için kullanılan aksesuarlardan biridir. Oldukça sevimli ve şık olan bandanalar hemen hemen her anne tarafından tercih edilmektedir.

Peki en güzel bebek toka bandana modelleri hangileridir? Bandana fiyatları ne kadardır? Bütün soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

En Güzel Bebek Bandana Modelleri ve Fiyatları

Toka, bandana gibi saç aksesuarları genelde canlı ve dikkat çekici renklerde üretilir. Tokalarda yaygın olarak kullanılan canlı renkler çocukların dikkatini daha da çok çekmektedir. Ayrıca çocukların ilgisini çekebilmek adına bandanalarda dikkat çekici tasarım ve modeller tercih edilmektedir.

Bandana fiyatları hemen hemen her bütçeye uygun üretilmektedir. Genellikle 10 TL ile 180 TL aralığında bir çok e-ticaret sitesinden en güzel bebek toka bandana modellerine ulaşabilirsiniz.

En Güzel Bebek Saç Bandı Yenidoğan Modelleri

Yeni doğan bebeklerin kafası küçük olacağı için bebek toka bandana modeli tercih ederken birkaç noktaya dikkat etmek gerekir. Tercih edilen bandana modelinin bebeğinizin kafasını tam sarması gerekmektedir. Yenidoğan bebekler için üretilmiş olan bebek toka bandana modellerinde genellikle fiyonk detayı kullanılmaktadır. Büyük veya küçük olarak kullanılan fiyonklar çeşitli renk ve desenlerde üretilmiştir.

Yenidoğan bebekler için bandana seçerken tercih edilen modelin lastiğine dikkat etmek gerekir. Çünki bebeğinizin kafasını sıkan veya acıtan bir saç aksesuarı seçilmesi bebeğinize zarar verebilir. Bu nedenle bebek toka banda seçerken, lastiğin bebeğinizin kafasından kaymadığından ve bebeğinizin kafasını acıtmadığından emin olun.

Kokoş Bebek Bandanaları Nasıldır?

bebek-toka-bandana
Bebek Toka Bandana

 

Kız çocukların aksesuarları genellikle süslü, boncuklu ve rengarenk olmaktadır. Bu durum bandanalarda da geçerlidir. Rengarenk, Boncuklu veya pullu olarak üretilen kokoş bandanalar kız çocukların beğenisini kazanabiliyor. Ancak bebek toka bandana modelleri güzel ve cezbedici olduğu kadar kullanılan malzemenin kalitesine de dikkat edilmelidir.

Çocuğunuza bandana gibi aksesuarları seçerken ürünün malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz. Kullanılan kumaş ve malzemeler ne kadar kaliteli ise bandana da o kadar güzel ve sağlıklı olacaktır. Bebeğinizin saçına ve derisine temas edecek olan bu materyallerin pamuklu ve doğal olmasına özen göstermeyi unutmamakta fayda vardır.

Satın aldığınız bandana kumaşının doğallığından ve malzeme kalitesinden emin olmayabilirsiniz. Bu durumda da evde kolaylıkla bandana yapabilirsiniz. Peki bebek toka bandana yapımı nasıldır ?

Kolay Bebek Bandana Yapımı Nasıldır? Bebek Toka Bandana Yapımı

Bandana tokanızı satın alabileceğiniz gibi kendinizde çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz malzemelerin içeriği sizin onayınızdan geçeceği için bebeğiniz açısından daha güvenli ve sağlıklı olacaktır. Peki bandana yapımı nasıldır? Hangi ölçülerde yapılması gerekir? Bebek toka bandana yapımı ile ilgili tüm merak ettiğiniz o cevaplar:

Bebek Saç Bandı Yapımı ve Püf Noktaları

bebek-toka-bandana

Bebeğinize saç bandı yaparken öncelikle kullanacağınız materyallerin kaliteli ve doğal olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Ardından hazırlayacağınız modele karar vererek bebeğinizin baş ölçümünü doğru almanız gerekmektedir. Hazırladığınız bebek toka bandana lastiğininn ne çok sıkı ne de çok bol olmaması önemlidir. Bu nedenle önceliğiniz ölçülerin düzgün alınıp alınmadığı olmalıdır. Peki bandana ölçüsü nasıl alınır?

Bandana Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Bandana yapabilmek için öncelikle bebeğinizin baş ölçüsünü almanız gerekmektedir. Kumaşınızın uzunluğu bebeğinizin baş ölçüsünden 5 veya 6 cm daha fazla olmalıdır. Bandana enini de en az 3 cm olacak şekilde hazırlayın. Belirtilen ölçüleri baz aldığınızda istediğiniz bandana modelini rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Penye Bebek Bandana Yapımı ve Bebek Toka Bandana Modelleri

Bandana yapabilmek için öncelikle hangi modeli yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Ardından bebeğinizin kafa ölçüsünü aldıktan sonra penye kumaşınızı istediğiniz ölçülerde kesin. Kumaşınızı hazırlarken tek kat değilde iki kat olarak hazırlayın ve bu kumaşları birleştirerek dikim işlemini gerçekleştirin.

Tüm uçları birleştirdiğiniz bandanayı isterseniz bağlayarak isterseniz üzerinde kurdele veya fiyonk oluşturarak bebeğinize rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek Bandana Yapımı Örgü Modelleri

bebek-toka-bandana

Örgü yöntemi kullanarak bebek bandanası yapımı oldukça basittir. Başlangıç için düz ve sade modelelr tercih ederek istedğiniz bandanayı rahatlıklı örebilirsiniz. Bebek toka bandana örgüsü yapmak için gerekli adımlar ise şöyledir:

  • Öcelikle hazırlayacağınız bandananın en ölçüsüne karar vermeniz gerekmektedir. Genellikle 20 veya 25 ilmek yapmak başlangıç için yeterli olabilir.
  • İlmek sayınızı belirledikten sonra haroşa örgü tekniğini tercih edebilir veya farklı örgü teknikleri de kullanabilirsiniz.
  • Bebeğinizin baş çevresine göre ördükten sonra örme işlemini bitirin ve ördüğünüz bandın iki ucunu birbirine dikin.
  • Bandananın üzerine fiyonk yapmak için ise başlangıçta hazırladığınız ilmek sayısından 2 eksiği ile başlayıp yaklaşık 25 sıra haroşa örgü örün ve örme işlemini bitirin.
  • Ardından ördüğünüz ikinci örgüyü bandın üzerine eşit bir şekilde yerleştirin ve fiyonk olacak şekilde iki örgüyü bükün.
  • Büktüğünüz örgünün sabit durması için dikim işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

İlginizi Çekebilir: Oldukça Renkli 7 Sari Elbise Kombini!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.