İzmir Zirkonyum Diş Kliniklerinin Bulundurması Gereken Teknolojiler

İzmir Zirkonyum Diş Kliniklerinin Kullandığı Teknolojiler Nelerdir?

0

İzmir zirkonyum diş kaplaması yapan klinikler, gelişen teknoloji ile müşteri memnuniyetini arttırmak ve hasta sağlığını korumak adına çeşitli teknolojileri kliniklerinde kullanmaya başladı. Yapay zeka, yazılım ve bilgisayar ortamları güncel hayatın hemen her yerinde kullanılmaya başlamışken bir diğer durağı da diş klinikleri oldu.  

Diş tedavisi ve zirkonyum kaplamak için tercih edilen şehirlerden olan İzmir zirkonyum diş yaptıranlar arasında oldukça rağbet görmekte. Hem teknolojiyi doğru kullanmasıyla hem de hastanın istediği tasarımları en az hata ile sunmasıyla gönülleri fethediyor. Manevi kısmının yanı sıra maddi kısmı da bir o kadar hastaları tatmin ediyor. İzmir zirkonyum diş kliniklerinin diş fiyatları yaptırılan diş sayısına bağlı olarak değişirken ortalama olarak 1.505 TL ile 30.000 TL arası değişmektedir. 

İzmir Zirkonyum Diş Kliniklerinin Tercih Ettiği 5 Teknoloji! 

İzmir zirkonyum diş klinikleri gelişen teknoloji ile tedavi sürecini kolaylaştırmanın yanı sıra hasta memnuniyetini de arttırmaya devam ediyor. Diş tedavilerinde en çok tercih edilen şehirlerden olan İzmir zirkonyum diş kaplamalarında kullandığı teknolojiler ile tedavi öncesinde de sonrasında da hastalarının istediği sonuçları elde ediyorlar. 

izmir-zirkonyum-dis
İzmir Zirkonyum Diş

1- CAD/CAM Teknolojisi 

İzmir zirkonyum diş kliniklerinin en çok kullandığı CAD/CAM teknolojisi, bilgisayar destekli diş tasarımı ve üretiminde kullanılan bir teknolojidir. Küçük özel kameralar ile ağzın 3 boyutlu görüntüsünü taratılarak bilgisayar üzerinde, yapılacak protezin tasarımını tasarlar. Toparlayacak olursak, ağzın taratılmasından protezin üretilmesine kadar bilgisayar desteği ile yapılan tüm süreçlerde kullanılır. 

İzmir zirkonyum diş klinikleri CAD/CAM teknolojisi yaygınlaşmadan öncesinde kullandıkları diş üzerine yumuşak bir malzeme koyup kalıbının alınması işlemi yerine özel kameralar ile resim alınarak tasarım yapılması, dişin tam boyutlu ölçünün alınmasını sağlayarak birkaç dakika içinde dişe uygun bir yapıyı ortaya çıkarır. Bu yöntem sayesinde istenilen protezler sorunsuz bir şekilde hastaya uygulanır. 

2- 3D Baskı Teknolojisi 

3D baskı, dişçilik dünyasının özellikle model yapımı, mumlama, cerrahi kılavuzlar ve benzeri tasarımlarda tercih edilen bir teknoloji haline gelmiştir. İzmir zirkonyum diş klinikleri 3D baskı teknolojileri diş hekimlerinin maliyet, hız, doğruluk veya diğer faktörüler açısından yapabileceklerini büyük ölçüde değiştirdi. 3D baskı sayesinde hazırlanan tasarımlar en az yanlışla hastalara sunulmakta. 

izmir-zirkonyum-dis

3- Yapay Zeka Teknolojisi

Dijital diş hekimliğini gelişmesiyle İzmir zirkonyum diş kliniklerindeki diş hekimleri artık 3D görüntülerden hasta dosyalarından ağız içi taramalarına kadar yapay zekadan yararlanmaktadır. Kendi zekasını öğrenmek ve geliştirmek üzerine inşa edilmiş bir sistem olan yapay zeka, büyük miktarda veriyi tarayabilir, analiz edebilir ve anlamlandırabilir. 

Bunun sonucunda tedavi seçenekleri önerebilir, sorunları ve sorunları ortaya çıkmadan tahmin edebilir ve planlanan herhangi bir ilaç ya da prosedürün bir diğer başka sağlık sorunlarına veya fazlasına müdahale etmemesini sağlayabilir. 

 

Görüntülerin tanılarına ve analizine yardımcı olmak için kullanılabilecek olan yapay zekalar sayesinde çürük tespiti daha da otomatik hale gelebilir. Diş hekimlerinin teşhis görüntülerini gösterirken ve potansiyel tedavileri planlarken karşılaşılabilecek tehlikeleri belirlemede yardımcı olacaktır. 

4- Dijital Gülüş Tasarımı Teknolojisi 

Dijital gülüş tasarımının en önemli noktası hastanın estetik diş tedavisi öncesinde nasıl bir gülüşe sahip olacağını görmesidir. Son teknoloji bilgisayar yazılımları ile birlikte kişinin yüzü sisteme aktarılır, böylece tedavi sonunda nasıl bir görünüme sahip olacağını hasta tedavi başlamadan önce görebilir. 

Hasta memnuniyeti garantili bir çalışma olan dijital gülüş tasarımları, hastanın tamamen istediği ve onay verdiği gülüşe kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda gülüş tasarımında dijital olanakların kullanılması tedavinin kişiselleşmesini sağlar. 

izmir-zirkonyum-dis

 

Diş hekimleri tarafından hasta detaylıca dinlenir, gerekli fotoğraf ve videolar çekilerek bilgisayar ortamında yüz, diş, çene ve karakter özellikleri göz önünde bulundurularak bir gülüş tasarımı hazırlanır. Gülüş tasarımı bütüncüldür. Temel amaç hastanın ağız sağlığını korumak ve estetik bir gülüş kazandırmaktır. 

 

Protez gülüş tasarımında diş implantı tedavisi, protez diş uygulamaları, diş eti tedavileri ve ortodontik tedavileri bir arada gerçekleştirilir. Böylece diş hekimliğinde kullanılan tüm uygulamalardan destek alarak en doğru olacak şekilde bir gülüş tasarlanır. 

Dijital gülüş tasarımlarında tasarımın yapılması ve ağız içinde gösterilmesi iki seans ile gerçekleşecek. İlk seansta, diş hekimleri hastanın kayıtlarını alır. İkinci seansta ise dijital yazılımlar üzerinde hasta için tasarlanmış olan gülüş tasarımı gösterilir. 

 

 

Hasta dijital gülüş tasarım programı sonrasında yapılan tasarıma onay verdiyse gerekli çalışmalar başlar. Revizeler gerçekleşmesi gerekiyorsa tasarım üç seans sürebilir. 

izmir-zirkonyum-dis

5- İzmir Zirkonyum Diş Yaptıranların Tercihi: Lokal Anestezi 

Zirkonyum diş kaplaması sırasında dişlere uygulanan çeşitli işlemler sırasında hastanın acı ve sızı hissetmemesi için lokal anestezi uygulanır. Dişlere uygulanacak tedavi esnasında hastanın en az acı yaşaması amaçlandığından dolayı lokal anestezi tercih edilir. 

 

İlginizi Çekebilir: 8 Başlıkla Bepanthen İğne Ne İşe Yarar?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.