Oldukça Renkli 7 Sari Elbise Kombini!

Sari Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

0

Sari elbise kombini, yaz günleri için ideal olabilecek renklerden biridir. Sari çoğu yaz rengi gibi canlılığı ve göze çarpmasıyla dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra yaz günlerinde cıvıl cıvıl görüntülere de olanak sağlamasıyla dolaplarda bu renk yer edinmektedir.

Boya Göre Sari Elbise Modelleri Nasıl?

Sari elbise kombini yapılacaksa, ilk olarak sari elbisenin kombin bütünlüğünü sağlaması açısından elbise modellerine bakılması gerekmektedir. Değişen aynı zamanda günden güne gelişen moda ve tekstil dünyasında birçok model bulunmaktadır.

Sari Mini Elbise

Sari mini elbise daha çok düğün, mezuniyet veya bu tarzdaki özel günler için kullanılmaktadır. Sari elbise kombini olarak günlük kullanımda da kullanabileceğiniz kumaş türleri vardır. Sari mini elbise ile yapılabilecek güzel sari elbise kombinleri şu şekillerde olabilmektedir:

1-Özel günler için sarı tütülü model mini elbisedir. Bu tarzdaki bir elbise en doğru tabirle prenses gibi görüntülere olanak sağlamaktadır. Bu model elbiselerde astar üstüne tüllerle oluşturulan katlar bulunmaktadır. Bunlar da tütü olarak adlandırılmaktadır.

sari-elbise-kombini

Bu tarzda bir elbise çoğu özel güne kolayca ayak uydurabilmektedir. Bu elbisenin üstüne dalgalı saç veya topuz çok yakışacaktır. Makyaj olarak da sade görüntüler oldukça güzel duracaktır. Bu sari elbise ile yapılan kombine uygunluk açısından ayakkabı olarak ton sür ton (aynı renk veya bir rengin farklı tonları) uygulamak açısından aynı ton kullanılabilir. Sarı ile uyumlu olabilecek beyaz, siyah veya farklılık açısından mor renk de ayakkabı rengi olarak seçilebilir.

2-Günlük mini elbise kullanılmak istenildiğinde ise yine bunlara imkan sağlayan elbise modelleri bulunmaktadır. Triko veya kumaş mini elbise modelleri ile sari elbise kombini yapabilirsiniz.

sari-elbise-kombini

 

Bu kombinde triko sari mini elbise giyildiğinde altına beyaz spor ya da bantlı ayakkabılar uygun olacaktır. Makyaj olarak yapılacak sarı tonlu makyajlar günlük şıklık sunacaktır.

Uzun Sari Elbise

Uzun elbise modeline bakıldığında ise tesettürlü kadınların da kolayca kombin yapabileceği bir tür olmaktadır. Bu modeldeki elbiselerde elbise boyuna dikkat edildiğinde kolayca sari elbise kombininizi yapabilirsiniz.

1-İlk kombin şekli olarak kemerli elbiseler ele alınabilir. Hem tesettür için hem de tesettürsüz kadınlar için model seçeneği bulunabilmektedir. Tesettürlü kadınlar uzun kollu model tercihi yapabilmektedir. Bu elbise de siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusunun da cevaplarından olabilecek renkler, şal rengi olarak seçilebilecektir.

sari-elbise-kombini
Sari Elbise Kombini

2-Sıfır kol denilen kol şekline sahip elbiseler de bu kategoride yer almaktadır. Bu tarzdaki elbiseyi kendi zevkinize göre kombinleyebilirsiniz. Elbise tek parça olduğu için kolaylıkla buna imkan sunacaktır.

sari-elbise-kombini

 

Sari Elbise Kombini­ Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sari elbise ile kombin yapma aşamasına gelindiğinde dikkat edilmesi gereken şeyler bulunmaktadır. İlk olarak en basitinden sarı oldukça iddialı olan renklerden biridir. Kullanılacak alan, yer, olay bu kapsamda iyice öğrenilmelidir. Sari elbise kombini nasıl yapılır diye bakılacak olunursa:

1-Elbise modeli ve tonu seçilmeli,

2-Elbise seçimi yapıldıktan sonra ayakkabı rengi seçimi yapılmalı,

3-Tesettürlü kadınlar için bir sonraki aşama şal rengi ve şal bağlama şekli belirlenmelidir,

4-Makyaj şekilleri de bu noktada önemli olacaktır. Kombin bütünlüğüne bakıldığında doğru yapılan makyaj göze hoş gelirken doğru yapılmamış makyaj pek hoş olmayan görüntülere sebebiyet verebilmektedir.

sari-elbise-kombini

 

Sari elbise kombin şekillerine bakıldığında uyumlu, en genel bilinen siyah, beyaz, gri üçlüsü dışında zıt sayılan renkler de kullanabilir. Sarı rengi kullanıldığı durumları şekillendirebilen bir renktir. Bu sayede dikkat edilmesi gereken şeyler önemsendiğinde güzelce bu rengi taşıyabilirsiniz. Bu noktada sari ve tonlarında elbise kombini yapmak rahat olacaktır.

Sari Elbise Kombini Hint Şekli

Bu tarzda yapılan bir aramada karşılaşılacak bir diğer sonuç Hint geleneğine ait olan Sari elbise kombini sonucu olacaktır. Hint kültüründe Sari, ipek ya da pamuk kumaştan yapılan dikişsiz ve iğnesiz vücuda sarılan elbise anlamına gelmektedir.

sari-elbise-kombini

Bu kapsamda özel günlerde veya konseptli durumlarda tercih edilmektedir. Hint kültüründen esinlenilmiş kına gecelerinde özel olarak Sari elbise kombini yapılmaktadır. Hint kültüründen esinlenilen bu olayda oldukça taşlı, parıltılı ve bolca renkli kıyafetler kullanılmaktadır. Makyaj olarak da ağır makyajlar kullanılmaktadır.

Sari Elbise Bulabileceğiniz Markalar Neler?

Sari elbise kombini yapmak için elbise bulabileceğiniz markalar değişmektedir. Birçok farklı marka ve butik bu tarz elbiseleri bünyesinde barındırmaktadır. Fiyat, performans ve bütçe açısından araştırma yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında size en uygunu seçebilirsiniz.

Sari Elbise Trendyol

Büyük bir sosyal platform olan Trendyol, satıcı ve ürün olarak birçok hizmeti sunmaktadır. Bu sayede de aradığınız, sari elbise kombini yapabileceğiniz elbiseyi bulabilirsiniz.

Sari Elbise Koton

Koton marka elbiseler de adını duyurmak konusunda önde gelmektedir. Bilinen bir marka olmasının yanı sıra kumaş kalitesi olarak da tercih edilen markalardan biridir. Aradığınız veya istediğiniz elbiseyi bulmak konusunda da yardımcı olacak bir markadır.

İlginizi çekebilir: Kadın Giyimde Viskon Kumaş Modelleri Ile Tarzınızı Yaratın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.