Beko Hava Temizleyici Cihazların Özellikleri Nelerdir?

Beko Hava Temizleyici Modelleri

0

Beko hava temizleyici tüm yaşam alanlarımızda soluduğumuz havanın kalitesini daha iyi yapmaya yarayan bir cihazdır. Soluduğumuz hava sağlığımızı etkileyen en önemli faktörlerin başında gelir. Bu nedenle yaşam alanlarımızdaki havanın kalitesini daha iyi yapabilmek için hava temizleme cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Peki beko hava temizleyici cihazlar nasıldır? Hava temizleyici cihazların özellikleri nelerdir?

Beko Hava Temizleyici Cihazlar ve Özellikleri Nelerdir?

Beko hava temizleyici cihazlar içerisinde bulunan filtre yardımı ile yaşam alanlarındaki kötü koku, nem, toz, alerjen gibi havayı kirleten unsurları temizler. Ardından bu kötü havayı arındırarak kişinin daha temiz bir hava solumasına yardımcı olur. Ayrıca hava temizleme cihazları; evcil hayvanların deri döküntülerini, tüylerini en az seviyeye indirmeye yardımcı olmaktadır.

Beko hava temizleyici cihaz satın alırken kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Her ailenin dinamiği farklı olacağı için tercih edilen model ve özelliklerde farklı olacaktır. Bebek sahibi olan aileler, evinde evcil hayvanı olanlar ya da toza karşı alerjisi olan kişilerin seçeceği modeller birbirinden farklıdır.

Tüm bunların yanında cihazın kullanılacağı mekanın büyüklüğü, hangi enerji sınıfı ile çalıştığı, HEPA filtreye sahip olup olmaması bile önemli kriterlerdir.

Beko Hava Temizleyici ATP 35500 İç Hava Kalitesi Özellikleri

beko-hava-temizleyici
Beko Hava Temizleyici

ATP 35500 Hava temizleyici cihaz led gösterge paneline sahiptir ve H13 sınıfı HEPA filtre ile aktif karbon filtresi bulunmaktadır. Yıkanabilir ön filtresi sayesinde kötü koku oluşumu ortadan kalkmaktadır. Hava temizleme cihazının çıkarılabilir koku haznesine isterseniz aramo terapi yağı da dökülebilmektedir. Beko hava temizleyici cihazlar priz ve kabloya ihtiyaç duymadan cep telefonunuzu şarj edebilmektedir.

ATP 35500 Hava temizleyici cihaz, havada bulunan 0,3 mikron boyutundaki partiküllerin neredeyse tamamını filtreler. 4 hız kademesi bulunan cihaz, bluetooth hoparlör sayesinde dilediğiniz cihaza bağlanarak sınırsız müzik keyfi yaşatır. Ayrıca hava temizleme cihazınızı odanızda gece lambası olarakta kullanabilirsiniz.

Beko Hava Temizleyici Filtre Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hava temizleme filtreleri de hava temizleme cihazları kadar önemli bir konudur. Çünki Hava temizleyici cihazlar genellikle büyük ve küçük parçacıkları yakalayabilmek için iki ayrı filtre içermektedir. Ayrıca HEPA adı verilen gelişmiş filtre sistemi havadaki parçacıkları temizlemesinin yanısıra; ortamda bulunan duman, toz, bakteri gibi zararlı kirleticileri arındırmaktadır.

Beko Hava Nemlendirici Cihazlar ve Özellikleri

Hava nemlendirici cihazlar, taşınabilir oda nemlendiricisi olarak kullanılmaktadır. Soğuk buhar üfleyerek ortamdaki nemi daha sağlıklı bir hale getirmektedir. Cihazlarda bulunan ayrılabilen su tankları sayesinde istenen miktarda su koyup buhar yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Beko hava temizleyici cihazlardan biraz daha farklı olsa da tercih edilen bir model olma özelliği taşımaktadır.

Beko Hava Soğutucu Cihazlar ve Özellikleri

Hava soğutucu cihazlar özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte daha sık kullanılmaktadır. Bunaltıcı sıcaklarda bir kahraman görevi gören beko soğutucu cihazlar kullanım şekilleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Hava soğutucu ürün dendiğinde herkesin aklına gelen ilk cihaz klima olmaktadır. Fakar klima dışında da farklı bir çok alternatif bulunmaktadır. Vantilatör bu cihazlardan sadece biridir.

Hava soğutucu cihazlar çalışma şekillerine göre sulu serinletici ve iyonizer olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sulu hava serinleticiler, soğutma görevini yerine getirirken su kullanırlar ve böylece bulundukları ortamı nemlendirirler. Bu nedenle kuru ve sıcak bir iklime sahip olan bölgelerde tercih edilmesi daha doğrudur. Beko hava temizleyici ve soğutucu alırken bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Nemli iklime sahip olan bölgelerde kullanılması durumunda ortamın nemini daha çok arttıracağı için alerjik durumlara neden olabilir. İyonizer hava soğutucu cihazlar ise filtre sistemiyle çalışmaktadır. Bu cihazlar soğutma işlemini yerine getirirken, içinde bulunan iyonları serbest bırakırlar. Böylece bulundukları ortamda oluşmuş olan kötü koku, toz, nem ve parçacıkları temizler.

Alerjik yapıya sahip kişiler için daha uygun olan bu modeller; sıcak ve nemli bölgeler içinde uygun olmaktadır. Hava soğutucu modeller genellikle taşıması kolay olsun diye portatif olarak üretilir. Yeri kısıtlı olan veya soğutucuyu yanında götürmek isteyen kişiler isterlerse mini hava soğutucu cihazları da tercih edebilirler.

Kullanıcılara Göre Beko Hava Temizleyici Yorumları

beko-hava-temizleyici

Yeni bir cihaz alacak olan kişiler için kullanıcı deneyimleri oldukça önemlidir. Fakat her kullanıcının deneyimlediği model, yaşadığı bölge ve bulunduğu şartlar farklı olduğu için yorumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Beko hava temizleyici cihazlar genel olarak kullanıcılardan ortalama bir puan almıştır.

Beko AP 8100 Havamis Yorumları Nasıldır?

Beko hava temizleyici cihazlardan biri olan AP 8100 Havamis kullanıcıların çoğundan olumlu puan almıştır. Özellikle filtre temini konusunda sıkıntı yaşamadıklarını belirten kullanıcılar cihazın performansından da oldukça memnun kalmışlardır.

Kullanıcıların Merak Ettiği Diğer Markalar

Hava temizleyici cihaz almak isteyen kullanıcılar, karar verdikleri markanın dışında başka markalara da bakmak isteyebilirler. Ciddi bütçeler ayırarak temin edilen cihazların en iyisi olması konusunda özenli davranabilirler. İşte beko hava temizleyici almak isteyen kişilerin merak ettiği diğer iki marka şöyledir:

Arçelik Hava Temizleyici Kullanıcı Yorumları

Arçelik hava temizleyici cihazlar, kullanıcılardan genellikle iyi yorumlar almıştır. Bazı kullanıcılar satın aldıkları cihazın sesinin yüksek olduğundan şikayet etse de genel olarak beğenmişlerdir.

Jonix Hava Temizleyici Kullanıcı Yorumları

Jonix hava temizleyici için yapılmış bir yorum henüz bulunmamaktadır. Fakat özellikleri sayesinde satın almak isteyen kullanıcılar tarafından araştırılan bir hava temizleme cihazıdır.

 

İlginizi Çekebilir: En İyi 10 Akıllı Robot Süpürge Yorumları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.