Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul İçi 10 Farklı Mekan Önerisi!

Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul Önerileri Nerelerdir?

0

Evlenme teklifi edilecek yerler İstanbul içi mekan önerileri arasında çeşitli seçenekler mevcut. İstanbul metropol bir şehir olmasıyla beraber içerisinde tarihi ve mimarisi ile çeşitli romantizmi de barındırır. Başlı başına bir hikayeden oluşan bu şehirde kendiniz için yeni bir hikayeye başlamak ise oldukça romantik bir tercih olacaktır.  

Evlenme teklifi edilecek yerler İstanbul önerileri içerisinde listelenmiş olan mekanları kendi özel anılarınıza, durumunuza ve somut nesnelerle özelleştirebilirsiniz. Böylece edeceğiniz teklifi daha etkili ve romantik hale getirmiş olacaksınız. Size verilen listedeki mekanlar yalnızca bir temel, temeli sağlamlaştırmak ise kişinin kendi zevk ve hayal gücüne kalıyor. 

Mekanlar sahil ve bünyesinde barındırdığı tarihi yapıları ve restoran olarak listelendi. İster tek bir yer ister iki seçeneği de kullanabilirsiniz. Unutmayın ki teklifi nerede yapacağınızdan ziyade nasıl yapacağınız daha önemlidir.

A. Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul Sahil Önerileri!

Her parçasıyla insanları büyüleyen ve büyülemeye devam eden bir şehir olan İstanbul’da tarihi yapısı ve sahilleri ise dikkatleri çekmekte. Tarihi sur ve yapılarından sahillere kadar evlenme teklifi edilecek yerler İstanbul sınırları içerisinde gözle görülür şekilde daha çok tercih ediliyor. 

evlenme-teklifi-edilecek-yerler-istanbul
Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul

1- Rumeli Hisarı 

Tam olarak sahil denilemese de eşsiz boğaz manzarasına karşı tarihi yapısıyla da dikkat çeken Rumeli Hisarı, evlenme teklifi edilecek yerler İstanbul seçeneklerinde yerini almakta. Yapılan teklifi tam anlamıyla özelleştirip kendinize özel bir ambiyans yakalayabilirsiniz. 

2- Boğaziçi Köprüsü / 15 Temmuz Şehitler Köprüsü 

Bir yat kiralayarak köprünün ortalarında durdurup özelleştireceğiniz parçalarla (pankart açmak gibi) ‘vay be!’ dedirten bir teklif sunabilirsiniz. Kendi özel anılarınızla teklifinizi özelleştirmek sizin ellerinizde. 

evlenme-teklifi-edilecek-yerler-istanbul

3- Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul İncisi: Kız Kulesi 

Boğazın incisi haline gelmiş Kız Kulesi’nde yenilecek bir akşam yemeği bile teklifi özel kılmaya yeterlidir. Teklife eklenebilecek bonuslar ise tam olarak size kalmış durumda.  

4- Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul Beyoğlu’nun Abisi: Galata Kulesi 

Kız Kulesi ile olan bakışmalarıyla, tarihi yapısıyla ve gönülleri fetheden hikayesiyle listede yerini almaktadır. İster kulenin üst teras kısmını ister restoran kısmında teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

5- Çamlıca Tepesi 

Boğaz havası ve manzarasına karşı hazırlayacağınız şeyler ile oldukça özel bir teklif sunabilirsiniz. Ambiyansı yakalamak sizin ve yaratıcılığınızın elinde. 

6- Fethi Paşa Korosu 

Evlenme teklifi edilecek yerler İstanbul sınırları içerisinde belki en gölgede kalacağınızı düşündüğünüz seçenek Fethi Paşa Korosu olacaktır lakin bu düşünceyle yanılgıya düşebilirsiniz. Doğaseverler için Fethi Paşa Korosu evlenme teklifi edilecek yerler İstanbul seçenekleri içerisinde oldukça ilgi görecektir.  

Fethi Paşa Korosu Üsküdar’da bulunan içerisinde sosyal tesisi ve orman içerisinden doyasıya izleyebileceğiniz boğaz manzarasına sahiptir. Koruda yapacağınız doğa yürüyüşü belki de bir piknik bile eşinizi oldukça memnun edecektir. Günbatımına doğru yakalayacağınız ambiyans ise ortamı romantikleştirecektir.

evlenme-teklifi-edilecek-yerler-istanbul

B. Evlenme Teklifi Edilecek Yerler İstanbul Restoran Önerileri!

Evlenme teklifi edilecek yerler İstanbul restoran önerilerinde yer alan birbirinden özel mekanlar evlilik teklifi etmek sadelik ve şıklığı arayanların tercihi olmakta. Restoranda yemek yemek ne kadar klişe gibi görünse de sevgilinizi şımartmak ve etkilemek için oldukça iyi bir fırsattır. Özel dekorlar, özel şarkınız ve ses sistemi gibi faktörler devreye girerek teklifi sizin için özelleştirmiş olacaktır.  

1- Sunset Grill & Bar 

Birçok kişi tarafından iş görüşmeleri, mezuniyet ve doğum günü kutlamaları için tercih edilmekte olan Sunset Grill & Bar, evlilik teklifleri için de ideal hoş bir mekandır. Yarattığı ambiyans ile romantik bir ana şahit olmamak elde değil. Geniş ve birbirinden leziz menüsü ile sizlere eşsiz bir akşam yemeği sunacaktır. 

2- Lacivert Restoran 

Denize sıfır ve eşsiz boğaz manzarasını loş ışık ve sadelikle birleştiren nezih mekanlardan biri olan Lacivert Restoran, denize yakın rezervasyon edeceğiniz masanızla teklifinizi daha etkili hale getirecektir. Menü ve servis konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz restoranlardan bir tanesidir. 

3- Feriye Lokantası 

Boğaz manzarası, romantik menüsü ve romantik ambiyansıyla tercih edilen yerler arasındadır. Çalışanların yardımseverliği ve samimiyeti ile teklifinizi gerçekleştirmeniz oldukça kolaylaşacaktır. 

4- 360 İstanbul 

Beyoğlu’nun gözde mekanlarından birisi olan 360 İstanbul, geniş İstanbul manzarası ve tatmin edici menüsü ile listede yerini alıyor. Özel bölümleri sayesinde oldukça rahat bir şekilde tekliflerinizi edebilirsiniz.  

 

İlginizi Çekebilir: Anda Kalmak ve İlişkiler Hakkında 2 Önemli Bilgi!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.