Beyaz Gömlek Kombinleri için 4 Göz Alıcı Öneri!

Beyaz Gömlek Kombinleri Nasıl Yapılır?

0

Beyaz gömlek kombinleri, her zamana ve her mevsime kolayca uyum sağlayabilen bir tür olmaktadır. Aniden gelişen olaylarda veya planlanan etkinliklerde kurtarıcı parça olabilmekle birlikte kombin yapma açısından da oldukça rahattır.

Beyaz gömlek kısıtlı zaman dahilinde isteğe göre sportif, klasik, şık görüntüleri ortaya çıkartmaktadır. Planlanan yani belli bir zamanı olan etkinlikler için de aynı imkanları sunması da beyaz gömlek kombinleri araştırmasını ilk sıralara taşımaktadır.

Yapılabilecek Beyaz Gömlek Kombinleri­ Nelerdir?

Lacivert gömlek kombin şekilleri gibi  beyaz gömlek kombinleri de her cinsiyet için farklı tarzlarda oluşturulmaya olanak sağlamaktadır. Kadın giyimde birçok farklı şekilde kombinlenebilmekte aynı şekilde erkek giyimde de farklı kombinlemelere açıktır. Dolapların vazgeçilmez parçası olan beyaz gömlek her durumlar için elin ilk gittiği parça olmaktadır.

beyaz-gomlek-kombinleri

Beyaz erkek gömlek ya da kadın için vazgeçilmez parçalar arasındadır. Genellikle beyaz gömlekler güzel bir görünüm amacıyla siyah pantolon ya da jean pantolon ile kombinlenir. Özellikle beyaz gömlekleri sıfır kol ya da büyük beden ile yaz aylarında sıkça kombinleyebilirsiniz. Kolay kombinlenmesi ile kısa sürede hazır olmanızı sağlayacaktır.

Kadınlar İçin Beyaz Gömlek Kombinleri!

Beyaz gömlek kombinleri olarak kadın giyimde beyaz gömlek birçok farklı parça ve renkle kombinlenebilmektedir. İster bir etek ister bir pantolon veya çok farklı parçalarla uyumlanabilmektedir. En klasik fakat oldukça şık olan birkaç kombin şu şekildedir:

 • Siyah kot pantolon üstüne giyilebilecek bir beyaz gömlektir. Bu kombin basit gündelik buluşmaları, iş toplantılarını, gezileri, arkadaşlarla yapılacak aktiviteleri kolayca şıklaştıracaktır. Fazladan vakit ve enerji istemeyen bu kombinde ayakkabı olarak tercih sizindir.

beyaz-gomlek-kombinleri

Toplantı için bu kombin yapılırsa değişiklik ve renk kullanma isteğinden dolayı canlı olan renkler tercih edilebilir. Böyle bir durum için kırmızı, zümrüt yeşili veya mavi kullanılabilir.

 • Beyaz gömlek kombinleri olarak beyaz gömlek altına normal bir kot da giyilmektedir. Bu kombinde dikkat edilmesi gereken nokta kot pantolonun renk ve desenidir. Örnek olarak yırtık kot olarak adlandırılan pantolonu iş toplantılarında beyaz gömlek altına giymek pek uygun olmayacaktır. Bunun dışında kalan çoğu olay ve yerde bu kombin kullanılmaktadır.

beyaz-gomlek-kombinleri

 • Beyaz gömlek altına yine klasik olarak etek de giyilebilmektedir. Bu kombin daha şık olunması gereken yerler için uygun olmaktadır. Beyaz gömleğin altına kalem bir etek giyildiğinde basit şıklık olarak adlandırılan tarz ortaya çıkmaktadır.

Bu kombinde beyaz gömleğin altına giyilebilecek fuşya, pembe, bebe mavisi renkli etekler son derece canlı ve sıcak görüntülere imkan verecektir. Böyle bir kombine beyaz spor ayakkabı, sandalet rahatlıkla gidebilecektir.

Kadınlar İçin Bol Beyaz Gömlek Kombinleri

Bol beyaz gömlek kombinleri de kadınlar için çeşitlenip şekillenmektedir. Bol olarak adlandırılan gömlekler veya kıyafet türleri genel olarak en dar kalıp için bile oldukça geniştir. Bol beyaz gömlekle yapılabilecek kombinler genel olarak aynı olmakla birlikte bu tarz gömlekle yapılabilecek kombinler:

 • Bol beyaz gömlek altına sade bir siyah tayt ilk sırada yer alabilir. Daha çok gündelik kullanıma uygun olmakla birlikte rahatlık ve şıklık gerektiren olaylarda da kullanılabilir.
beyaz-gomlek-kombinleri
Beyaz Gömlek Kombinleri
 • Bol bir beyaz gömlek altına giyilecek bol paça ya da bol bir pantolon da oldukça şık bir kombin olacaktır. Yaz günleri için ideal olabilecek bu kombini renklendirmek için pantolon rengi farklı seçilebilir. Takılarla da süslendiğinde bu kombinle çoğu yere kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

beyaz-gomlek-kombinleri

 • Beyaz gömlek içine giyilecek ince askılı bir bluz da bol beyaz gömlek kombinleri arasındadır. Bu kombinde renk farklılığını sadece bluzda yapmak istiyorsanız canlı bir renge sahip bluz üstüne beyaz gömlek giyip altına yine beyaz bir pantolon veya etek tercih edebilirsiniz. Böyle bir kombinde bluz ve ayakkabıyı aynı renk kullanmak değişik görüntülere imkan verecektir.

Erkekler İçin Beyaz Gömlek Kombinleri!

Erkek giyimde ise beyaz gömlek kombinleri yine ilgi odağı olmaktadır. Erkeklerin dolabında da kurtarıcı parça görevi gören beyaz gömlek her koşula uyum sağlamaktadır. Düğünler gibi özel günler, gündelik olaylar veya daha birçok alanda kullanılmaktadır. Erkekler için beyaz gömlek kombinleri:

 • Beyaz gömlek altına keten kumaşlı pantolon giymek günlük hayatta kullanılmaktadır. Bu kombini işe giderken, geziye giderken veya buluşmalarda kullanabilirsiniz. Bu kombin altına ayakkabı seçimi ise yapılacak yere ve olaya göre değişebilir. İş yerinde kullanacaksanız klasik ayakkabı veya spor ayakkabı, buluşmalar içinse yine spor ayakkabı yardımcı olabilmektedir.

beyaz-gomlek-kombinleri

 • Düğün, kına, mezuniyet gibi özel olaylarda ise beyaz gömlek altına kumaş pantolon giyilmesi en genel akla gelen beyaz gömlek kombinleri arasındadır. Özel durumlarda bu iki parça birbirini tamamlayıp durumu kurtarmaktadır. Bu durumdaki olaylar için bu kombine klasik ayakkabılar örneğin kundura tarzı ayakkabılar kullanılmaktadır. Bu kombine eklenecek şık bir saat ise kombin bütünlüğü sağlayacaktır.
 • Gündelik kullanım için daha çok gençlerin kullandığı bir diğer kombin ise gömlek içine tişört giymektir. Renkli, baskılı tişört üstüne giyilen beyaz gömlek günlük aktiviteler için kullanılmaktadır.

Tesettür Beyaz Gömlek Kombinleri İçin Püf Noktalar!

Tesettür modasında da beyaz gömlek çoğu kombinde kullanılmaktadır. Tesettürlüler için beyaz gömleğin uzun yapıda olması ise kullanım açısından avantajlı bir durum olmaktadır. Tesettür açısından beyaz gömlek kombinleri:

 • Beyaz gömlek altına havuç model pantolon olabilmektedir. Çoğu duruma uyum sağlayan bu kombinde şal bağlayış şekli klasik bağlama veya bone şal şeklinde olabilmektedir. Bone şal şekilli bağlamada gömleğin yakası sayesinde boyun görünmesi engellenmiş olacaktır.

beyaz-gomlek-kombinleri

 • Beyaz gömlek altına desenli etekler de oldukça şık olacaktır. Bu kombinde etek deseni ne olursa olsun beyaz renginin sadeliği karşısında göz yormayacaktır. Bu kombine yakışacak şal rengi ise ya desen renkleri ya da dikkat sadece etek desenine çekilmek isteniyorsa beyaz olmalıdır.

İlginizi çekebilir: Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 10 Etkili Bakım Yöntemi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.