70 Yıllık Dev Ferhan Şensoy Kızları Kim? Kızları Evli Mi?

Ferhan Şensoy'un Hangi Kızı Evli?

0

Ferhan Şensoy kızları ünlü isim kadar üne sahip olan kişiler olup, günümüzde magazin gündeminden düşmeyen isimlerdir. Özellikle Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Ferhan Şensoy’un kızlarından Müjgan Ferhan Şensoy’un hayatı fazlasıyla ilgi çekiyor.

Peki, Ferhan Şensoy kızları kimdir, Ferhan Şensoy kızı kiminle evli, Ferhan Şensoy kızları kaç yaşında? Tüm bu sorular ve daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki başlıkları okuyabilirsiniz.

Ferhan Şensoy Kızları Kimlerdir?

ferhan-sensoy-kizlari
Ferhan Şensoy Kızları

Ferhan Şensoy 70 yaşında vefat ettiğinde hayatta iki kızı bulunuyordu. Büyük olan kızı Müjgan Ferhan Şensoy, küçük olan kızının ismi ise Derya Şensoy’dur. Anneleri Derya BAYKAL olup, tiyatro kökenli olan Ferhan Şensoy kızları dizilerde ve Sinema filmlerinde oynamıştır.

Müjgan Ferhan Şensoy ailenin büyük kızıdır. 1989 yılında dünyaya gelen Müjgan Ferhan Şensoy lisans eğitimine sahiptir. 2011 yılında New York Tisch School of Arts’ten mezun olarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Babasının ismini taşıyan büyük kız Müjgan ismini de babaannesinden almıştır.

Derya Şensoy 1990 7 Şubat doğumlu olup, ailenin küçük kızıdır. Eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesinde tamamladı ve İlüstrasyon ve tasarım eğitimi için New York’a gitti. Ayrıca İngiltere’de takı üzerine çalışmalar yapıp, 2013 yılında babası Ferhan Şensoy’un yazıp, yönettiği Masal Müfettişi oyunun dekorunu yaptı. Yaptığı bu işin hemen ardından Doksanlar dizisinde Tuğba KARAMAN karakterini canlandırdı.

Ferhan Şensoy Kızları Kimlerle Evli?

Ferhan Şensoy kızları hem sinema alanında hem de magazin alanında isimlerinden sıkça söz ettiren isimlerdir. Ferhan Şensoy’un büyük kızı müzik direktörü Cem ÖGET ile evli olup, 3 yıllık bir aşkın sonunda bu güzel ilişkiyi evlilikle taçlandırmışlardır.

Ferhan Şensoy kızları Derya Şensoy ise henüz evli olmayıp, Celal Can Algül ile sevgilidir. Çift güzel giden ilişkilerini evlilik ile sonlandırmak için güzel bir yolda ilerliyor. 2021 yılından bu yana magazin gündemine açık olan ilişkilerinde daha çok yaşadıkları özel anlarla ve birbirlerine aldıkları hediyelerle gündeme gelmektedirler.

Müjgan Ferhan Şensoy Kızı Kimdir?

ferhan-sensoy-kizlari

Müjgan Ferhan Şensoy ailenin büyük kızı olup, senaryo yazarı, dizi ve film oyuncusudur. 24 Ocak 1989 yılında dünyaya gelen ünlü isim önemli yapımlarda rol almıştır. Kardeşi Derya Şensoy ile magazin gündemine sıkça gelen Şensoy, İstanbul’da eşi Cem ÖGET ile mutlu bir yaşantı sürdürmektedir.

Müjgan Ferhan Şensoy babasının vefatı sırasında hamileydi. Büyük üzüntü yaşayan ünlü isim, babası Ferhan Şensoy’un vefatından 6 gün sonra dünyaya bebeğini getirdi. Sağlıklı bir kız çocuğu doğuran Müjgan Ferhan Şensoy kızının ismini Pera koymuştur.

Müjgan Ferhan Şensoy Dizileri Hangileridir?

Ferhan Şensoy büyük kızı Müjgan hem oyuncu hem de dizi, film yazarıdır. Oynadığı dizi ve filmler takipçileri tarafından en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Başarılı oyunculuğu ile gözleri dolduran Müjgan Ferhan Şensoy’un rol aldığı diziler için aşağıdaki listeye bakabilirsiniz:

  • Fi
  • Çalıkuşu

Yukarıda yer alan dizilerde başarılı oyunculuğu sayesinde uzun süre isminden söz ettirmiştir.  Müjgan Ferhan Şensoy daha çok senaryo yazma üzerine yoğunlaşmıştır.

Müjgan Ferhan Şensoy Boyu Ne Kadar?

25 Ocak 1989 yılında dünyaya gelen Müjgan Ferhan Şensoy kova burcudur. Annesi ünlü oyuncu Derya Baykal babası ise Ferhan Şensoy’dur. Ünlü ismin boyu takipçileri tarafından sıkça gündeme gelen konulardan bir tanesi olup, Müjgan Ferhan Şensoy’un boyu 175 cm’dir.

Müjgan Ferhan Şensoy Eşi Kimdir?

ferhan-sensoy-kizlari

Ferhan Şensoy kızları Müjgan Ferhan Şensoy kızı ünlü müzik direktörü Cem ÖGET ile evlidir. Yaşadıkları 3 yıllık mutlu ilişkinin ardından dünya evine giren çift, mutlu beraberliklerini hala sürdürmektedirler.

Cem ÖGET Kardeşim Benim, Fi, Kötü Çocuk ve Seni Gidi Seni, Şov Bizınıs gibi önemli dizi ve filmlerin müziklerini hazırlamıştır. Adana kökenli olan Cem ÖGET İstanbul doğumlu olup, hala Ferhan Şensoy kızları Müjgan Ferhan Şensoy ile İstanbul’da ikamet etmektedir.

Derya Şensoy Sevgilisi Kimdir?

Ferhan Şensoy Kızları Derya Şensoy sevgilisi kimdir? Özellikle dizi ve filmlerin tanınan yüzü Derya Şensoy’un özel hayatı da fazlasıyla merak ediliyor. Sürekli gündem konusu olan Derya Şensoy’un sevgilisinin kim olduğunu yazımız içerisinde bulabileceksiniz.

Derya Şensoy sevgilisi Celal Can Algül Twitter fenomenidir. Ümit Kantarcılar ile çok yakın dost olan Celal Can 1994 Tekirdağ doğumludur. Yaklaşık 700 bin takipçisi olan Algül Derya Şensoy ile mutlu bir ilişki sürdürmektedir.

İlginizi çekebilir: Osteopeni Nedir? |Düşük Kemik Yoğunluğu Nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.