En İyi 10 Tayvan Drama Dizileri Listesi!

Beğenilen Tavyan Drama Dizileri Hangileri?

0

Tayvan drama dizileri 2022 yılında oldukça popüler bir hâl aldı. Bunun başlıca nedenleri arasında insanların Tayvanlılara karşı duyduğu özel ilgi vardır. Tayvan halkının yaşayışı ve kültürü kişilerde merak uyandırdığından dizileri de olduk fazla sevilmektedir.

Tayvan dizilerine göz attığınızda yeni nesil bireylerin yaşayış biçimine göre şekil aldığını fark edeceksiniz. Yaşanan olaylar ve aşklar eski dizilerden farklı olarak şekil almaktadır.  Bu nedenle Tayvan dizilerinde güncel olaylar ele alındığından kişilerin ilgisini üstüne toplamaktadır.

Hangi Tayvan Drama Dizileri İzlenmeli?

tayvan-drama-dizileri
Tavyan Drama Dizileri

Tayvan drama dizileri yüksek talep görmesi nedeniyle oldukça fazladır. Bu nedenle hangi drama dizisini izleyeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Eğer sizde karar vermekte güçlük çekiyorsanız diziden beklentinizin ne olduğuna belirleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Tayvan dramasın da görmek istediğiniz aşk ve ayrılıklar ise bu kategorideki dizileri tercih ederek listenizdeki izlenebilecek dizi sayısını düşürebilirsiniz. Beklentiniz aşk ve ayrılıktan ziyade ailesel ya da toplumsal dram ise dizi senaryosuna göz atarak aralarından kendinize yeni bir liste oluşturabilirsiniz. Her zevke uygun Tayvan dizileri mevcuttur.

1- Autumn Concerto (Sonbahar Konçertosu)

Tayvan drama dizileri arasında birinci sırada yer alan Sonbahar Konçertosu 2009 yılında çekişmiştir. Fakat 2022 yılına gelindiğinde gördüğü yoğun ilgiyle trend olmuştur. Dizide Ren Guang Xi ve Liang Mu Cheng adında iki ana karakter vardır. Olayların başlangıcı Liang Mu’nun okul kantininde bento satarken Ren Guang ile tanışmasıyla başlar. Liang Mu ne kadar yetim büyümüş olsa da hayat dolu bir bireydir.

Liang’ın bu yaşam dolu enerjisi Ren Guang’ı çok etkilemiş ve kendine aşık etmiştir. Güzel bir ilişki yaşarken Guang’ın bir beyin ameliyatı geçirip hafızasını kaybetmesiyle her şey sarpa sarar. Bu andan sonra hayat ikisi içinde tam bir trajediye dönüşür. İzlerken göz yaşlarınıza hâkim olmayacağınız dizi drama sevenler için mükemmel bir yapıttır.

2- Light The Night

Tayvan drama dizileri arasından fark yaratan Light The Night diğer dram türlerinden farklıdır. Gerçek bir yaşam öyküsünün ele alması izleyicilerde derin hisler uyandırmasına ve daha dokunaklı olmasına zemin hazırlıyor. Sizde dramda gerçekçilikten yanaysanız bu dizi tam size göredir.

Bahsi geçen dram dizisinde olaylar 1980 yılında bir genel ev sokağında açılmış gece kulübünde yaşanmaktadır. Kulüpte çalışan kadınların hayata tutunma çabaları, aşkları ve hayal kırıklıkları temel işlenen konular arasındadır. Birbirinden farklı dramatik olayları içerisinde barındıran diziyi izlerken göz yaşlarınızı tutamayacaksınız.

3- The Devil Punisher

Tayvan dizilerine damga vuran farklı bir yapıt ise The Devil Punisher dizisidir. Ütopik bir yaşantı ve aşkla yoğrulmuş dizi sizi derinden etkileyecektir. Konu bakımından diğer dizilerden farklı olması da ayrıca odakları üzerine toplamasına yardımcı olmaktadır.

Dizinin ana karakteri Zhong Kui reenkarnasyon geçirip dünya yeniden gelmiştir. Gündüzleri fırıncılık yapıp geceleri ise bir iblis savaşçıdır. Dizide karakterin sevgilisi geçirdiği hafıza kaybı nedeniyle onu tanıyamaz. Zhong Kui sevgilisine bin yıllık aşkını hatırlatmak için elinden gelen her şeyi yapar. Tayvan drama dizileri arasında farklı konsepte sahip bu yapıt mutlaka izlenmelidir.

4- Refresh Man

Tayvan drama dizileri içerisinde yer alan Refresh Man liseli aşıkların öyküsüdür. Lise döneminde çok çalışkan bir kız ve başarısız, tembel bir erkeğin yaşadıkları anlatılmaktadır. Dizideki ismi Ji Wen Kai olan kadın liseden sonra Amerika’ya gider ve üst düzey bir yönetici olur. Bu sırada tembel erkek Zhong Yu Tang ise bir şirkette CEO asistanı olarak çalışır.

Wen Kai Amerika başarısından sonra Wen Yu Tang’ın çalıştığı şirkete CEO olarak atanır. Wen Kai dizide ne kadar Yu Tangdan öcünü almak istiyor gibi gözükse de aslında ona iyilik yapmaya çalışıyordur. Olayların bu şekilde ilerlediği dizinin sonralarında ise sizleri büyük dramlar bekliyor.

5- Bromance

Bromance Tayvan drama dizileri içerisinde farklı senaryoya sahip dizilerden birisidir. Dizinin konusu bir ailenin falcıya gitmesiyle başlar. Falcı gördüğü falda bir erkek çocuklarının dünyaya geleceğinin müjdesini verir. Fakat çocuk dünyaya geldiğinde kız olarak gelir. Aile falcıyı yalancılıkla suçlarken falcı yalan söylemediğini belirtir ve korku dolu bir durumdan bahseder.

Falcı yalan söylemediğini belirterek eğer bir oğlunuz olsaydı çok başarılı olacaktı ancak bir kızınız oldu. Evladınızın cinsiyetinin kız olduğunu 26. yaş gününe kadar belli ederseniz ölecek demesiyle olaylar farklı bir boyuta taşınır. Bu aşamadan sonra aile çocuklarını bir erkek gibi yetiştirir ve kız olduğunu saklar. İlgi çeken bu senaryo izlemeye değer Tayvan Drama dizileri arasında yerini almaktadır.

6- The Victims Game

Tayvan drama dizileri arasında ilk sıralarda yerini alan yapıt ara ara hüzünlendirirken çokça da düşündür. Polise kategorisinde yer almasıyla birlikte dramda içermektedir.  Yıllardır kızını görmemiş bir dedektif bir cinayet dosyasıyla karşı karşıyadır.

Cinayet dosyasında ise bütün işaretler kızını göstermektedir. Ne olursa olsun kızının olayla olan bağlantısını çözmeye çalışan dedektif iş arkadaşlarını ve çevresindekileri bu süreçte bir hayli zorlayacaktır. Olay çözülmeye başladıkça dedektifin karşılaştığı durumlar ise yürek parçalayıcıdır.

7- Fated To Love You

Aşk filmleri arasında komedi ve dramı aynı anda yaşatan eşsiz bir dizidir. Tayvan drama dizileri arasında yer almasının nedeni de duygusallığa yüksek dozda yer verilmesinden kaynaklıdır. Dizide sevgilisi olan bir erkek günün birinde gece kulübüne gider. Gece kulübünde karşısında çıkan kadın tamamen hayatını değiştirir.

İkisinin de çok sarhoş olduğu o gecede birbirleri için vazgeçilmez olurlar. Kadın ve erkek adeta ruh ikizlerini bulmuşlardır. Olayların yaşandığı gece birlikte kalırlar ve kadın hamile kalır. Dizinin bu kısmında sonrası ise maceralarla doludur. Tayvan drama dizileri arasında hüznün en yoğun olduğu dizilerden birisidir. Göz yaşlarınızı tutmakta zorlanabilirsiniz.

8- Lost Romance

Tayvan drama dizileri içerisinde çok karşılaşılmayan özel bir dizidir. Dizi içerisinde hayal faktörüne oldukça fazla yer verilmektedir. Dizide ana karakter yayın şirketinde romantik roman editörü olarak çalışmaktadır. İş sürecinde tek yaptığı şey ise CEO’ya aşık olmanın hayalini kurmaktır. Aralarındaki hayale dayalı ilişki gerçek olacak mı? Sizde merak ediyorsanız diziyi hemen izleyebilirsiniz.

9- Meteor Garden

Dizide başrol oyuncusu Dao Ming Si, sevdiği kadının yani Shan Cai’nin gözlerini andıran meteor yüzük satın alır. Sonrasında ise Aşk anlamını taşıyan oldukça eski bir kilisede düğün hazırlıkları yapar. Fakat kilise yolunda dramatik bir olay yaşanır. Dao Ming Si’ye araba çarpar ve hafızasını kaybetmesine neden olur.

Tayvan drama dizileri arasında türüne az rastlanan bu olay sonrasında sevgililerin hayatları ters düz olur. Peki kaza sonrasında hayatlarında neler değişti? Hafıza kaybı aşklarına engel oldu mu? Sürprizlerle dolu bu dizi dram dizileri arasında izlemeye değer diziler arasındadır.

10- Just You : Tayvan Drama Dizileri

Tayvan drama dizileri denilince akla gelen ilk dizilerden birisidir. 2014 yılında senaryosu yazılmış dizi hala yeni izleyicilerle buluşmaktadır. Dizide genç olmasına karşılık Qi Yi başarılı bir iş adamıdır. Küçük çaplı bir şirket satın alır ve olaylar burada başlar. Şirketin başına gelir gelmez aşık olmak yasak kuralını belirler. Bu kural neticesinde evlenme aşamasında olan kişiler ne yazık ki evlenemezler.

Yaşanan bu olaylar neticesinde Liang intikam almak için patronunu kendini aşık etmeye çalışır. Dizinin bu kısmında hem komik hem de oldukça duygusal anlar yaşanır. Tayvan drama dizileri arasında yer alma sebebi de yaşanan bu duygusal anlardır. İzlemesi keyifli ve ilgi çekici bir dizidir.

İlginizi Çekebilir: LG Ev Sinema Sistemi 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.