Özel Gün Şal Modelleri Nasıl Olmalı? Abiye Üstüne Şal Modelleri Önerileri!

Özel Gün Şal Modelleri Nelerdir?

0

Özel gün şal modelleri tesettürlü kadınlar için önemli bir detaydır. Son dönemde değişen trendlerle birlikte şal bağlama modelleri de değişiklik gösterdi. Stil sahibi tesettürlü kadınlar yenilikleri takip ederek davetlerde şık ve zarif olmaktadırlar. Böylece tesettürlü kadınlar en önemli aksesuarları olan şallar ile kusursuz bir şıklık yakalamak istemektedirler. Peki özel gün şal modelleri nasıldır? 

Popüler Abiye Şal Bağlama Modelleri Hangileridir? Özel Gün Şal Modelleri Nasıl Yapılır? 

Yaz mevsiminin gelmesiyle davet sayısında da artık görülmeye başlandı. Bu nedenle de tesettürlü kadınlar özel günler için şal modelleri nasıldır diye merak etmektedirler. Özel günlerde tercih edeceğiniz şal modelini belirleyen en önemli unsur şalınızın kumaşıdır. İstediğiniz modeli her kumaş ile yapamayabilirsiniz. Özel günlerde tercih edilebilecek modeller şu şekildedir. 

ozel-gun-sal-modelleri
Özel Gün Şal Modelleri

Bone Stili Şal Bağlama Modeli 

Bone stili şallar özel gün şal modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biridir. Yapılış itibariyle oldukça kolaydır. Eğer abiye elbiseniz ile doğru renkleri kullanırsanız bu model size şık bir görünüm kazandıracaktır.  Bone stili şal bağlama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız çok basit yöntemleri bulunmaktadır.  

Öncelikle şalınızı ikiye katlayıp ortadan takın. Ardından çenenizin altında sabitlemeniz gerekmektedir. Çenenizin altında birleştirdiğiniz şalın sarkan kısımların birbirine eşit olup olmadığını kontrol edin. Sarkan uçları ensenizde çapraz bağlayıp tekrar ön tarafa getirin. Kalan uçları tekrar çapraz bir şekilde ensenizde sabitleyin. Eğer isterseniz özel gün şal modelleri hazırladıktan sonra şalınızın üzerine aksesuar takabilirsiniz. 

ozel-gun-sal-modelleri

Tül Şal Bağlama Modeli 

Tül şallar yapısı gereği oldukça ince ve hassastır. Bu nedenle de bu şal kumaşı ile model hazırlamak zor olabiliyor. Tül şallar hemen hemen her tesettürlü elbise ile uyumlu olmaktadır. Bu nedenle de risksiz bir kumaş türüdür. Peki özel gün şal modelleri arasında tül şal bağlama yöntemleri nasıldır? 

Öncelikle şalınızı elinize alın ve ikiye katlayın veya ucunu biraz katlayarak başınızın üzerine yerleştirin. Ardından çenenizin altında sabitleyin ve sarkan uçları çapraz bir şekilde çenenizin altından geçirin ve kalan uçları sabitleyin. Tül şalın kalan uçlarını elbisenizin üzerinde sarkıtabilirsiniz.  

Özel Gün Şal Modelleri: Pileli Şal Bağlama Yöntemi 

Muhafazakar kadınlar tarafından özel gün şal modelleri arasında sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Başörtüsünü oldukça şık gösteren bu modeli yapmak çok basittir. Öncelikle şifon veya tül şalınızı tam orta olacak şekilde başınıza yerleştirin ve çenenizin altında sabitleyin. Ardından sarkan uçlardan birini çenenizin altından geçirerek başınızın üzerine yerleştirin ve sabitleyin.  

Daha sonra şalın kalan her ucunu katlayın ve iğne ile sabitleyin. Bu şekilde katlamaya devam ederek her iki taraf içinde üç pile oluşturmaya çalışın. Pile yapma işlemi bittikten sonra kalan uçları başınızın arkasında güzelce sabitleyin.  

 

İlginizi Çekebilir: 2022 Yılı Tesettür Şal Bağlama Modelleri!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.