Kadın Giyimde Viskon Kumaş Modelleri ile Tarzınızı Yaratın

0

Tekstilde pamuk kumaşlar önemli olduğu için kadın giyimde viskon kumaş modelleri çok sık tercih edilmektedir. Günümüzde kumaş tüketiminin %87’den fazlası giyim sektöründe gerçekleşiyor. Bu oranın %51’lik kısmını ise kadın modası oluşturuyor. Talebin çok olması, sürekli olarak kaliteli kumaş ve farklı ürünler kombinleme telaşını doğuruyor. Son yıllarda bu ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayanlardan birisidir viskonlar.

Viskon kumaş modelleri kıyafette tarz yaratmayı çok iyi başarmaktadır. Zira oldukça şık bir görünüm sahibi yapısı var. Elbette bunun en temel sebeplerinden biri kayın ağacından üretiliyor olması. Şıklığını bu ağaçtan aldığı söyleniyor. Pamuk kumaşa çok benziyor fakat doğal pamuk değildir. Bu karıştırma kullanıcılar tarafından çok sık yaşanmaktadır. Aslında benzerliğin temel sebebi selülozdan kaynaklanıyor. Çünkü viskona yüksek nem emicilik özelliği katıyor.

Günümüz modası her an her saniye değişmekte. Modadaki trendleri belirleyen birçok faktör var. Renkler, kesimler, kalıplar ve elbette kumaşlar. Ancak hangisi en çok belirleyici faktör diye sorulacak olsa en ünlü modacı dahi kumaş der. Çünkü profesyonel moda tasarımcıları bilir ki kıyafete göre kumaş seçilmez, kumaşa göre kıyafet tasarlanır. Böylece ortaya zarif mi zarif bir giyim ürünü çıkar. Sizler de giyim tarzınızı belirlerken bu bilgi ışığında hamleler yapabilirsiniz. Kadın giyimde viskon kumaşın gücüne inanın.

viskon-kumas

Kadın Giyimde Pamuklu Viskon Kumaş Neden Önemli?

Her kumaşın önemli olduğu ve onu özel kılan bir yer var. Viskon kumaş da kadın giyim sektörü için adeta lokomotif görevi görmektedir. Özellikle de yaz aylarına girdiğimizde bireyler giyim alışverişi yapmaya çıktığında alacakları elbiselerin mutlaka viskon ya da pamuk olmasını ister. Bunun temel sebebi hafif ve terletmeyen bir kumaş oluşu kabul görse de daha birçok etken var. Özelliklerini sizler için birkaç maddede listeledik.

  1. Nem alıcı özelliği var. Hatta pamuk kumaşından daha fazla miktarda gerçekleştiriyor bunu.
  2. Üretimindeki dokuma kalitesi sayesinde hava akışına müsaade eder. Terletmemesinin en temel sebeplerinden biri de budur.
  3. Esnek bir özellikte kumaştır. Pamuk ile kıyaslanırsa ona göre 2 kat daha fazla esnediği görülür. Çoğu zaman pamuk yerine viskon kumaş bu sebeple tercih edilir.
  4. Canlı ve parlak görünüme sahip olması ile kadın giyimde şıklığı ve zarafeti öne çıkarmaktadır.
  5. Kaygan yapısı kullanımı rahat hale getirir. Ayrıca bu kayganlık sizi rahatsız etmez.

Kadın giyimde pamuklu viskon kumaş neden önemli sorusunun yanıtı yukarıda detaylıca belirtildi. Kendi temel özellikleriyle zaten fazlasıyla iyi bir alternatife sahip. Temel prensipte şıklık ve zarafet arayışında olan kadınların öncelikli tercihi oluyor. Sonrasında da kullanım rahatlığı ve elbette dayanıklı olması geliyor. Bluz ürünlerinden göleğe, rengarenk elbiselerden iç çamaşırı modellerine kadar viskon kumaş günümüzün favori ürün grupları arasında yer almaktadır.

 

Kadın Giyimde Viskon Kumaş ile Ne Dikilir?

Ev tekstili ve dekorasyon kadar kadın giyimde de sık karşımıza çıkan viskon kumaş, daha önce deneyimlemeyenler için ne dikileceği merak konusu. Aslında çoğu birey onu elbise ya da gömlek tarzıyla tanıyor ancak bundan çok daha fazlası üretilmekte. Özellikle rahat ve estetik görünme sahip bir kumaş talep edildiğinde ilk aklımıza gelen o oluyor. Öncelikle bluz, gömlek ve elbiseler dikebilirsiniz. Elbise de çok yönlü alana sahip. Desenli yapıdakiler yaz aylarının vazgeçilmezi.

Kadım giyimde viskon kumaş modellerinin en sık kullanıldığı alanlardan birisi de iç giyim sektörüdür. Evet, çoğu kadın bunu bilmese de aslında giyilen iç giyim ürünlerinin büyük bir kısmını viskonlar oluşturmaktadır. Kaygan ve cildi yormayan yapısı onu en çok cazip kılan özellikleri. Ayrıca parlak yapısıyla da fazlasıyla göze hitap etmektedir.

viskon-kumas-2

Kadın Giyimde En Çok Tercih Edilen Viskon Kumaş Renkleri

Kumaşta renk ve desen, şekle gireceği kıyafette şıklık ve tasarımın seviyesini belirler. Her moda trendlerinde farklı hakim kumaş renklerinin olduğunu görürüz. Çünkü sürekli olarak renklerin modası değişmektedir. Peki 2022 yılı yaz trendlerinde hangi renkte kumaşlar popüler. Genel olarak kadın giyimde en çok tercih edilen viskon kumaş renkleri neler? Bu yazın favori renkleriyle başlayalım konuya. Sarı, turkuaz ve pudra gibi pastel tonlar çok sık karşımıza çıkıyor. Ayrıca siyah rengin gücü tekrar geri gelmiş durumda. Koyu ton sevenler için siyah renkte kumaşlar tercih edilebilir.

Genel olarak aslında viskon kumaşlar hangi renkte üretilse hemen hepsinin çok şık olduğunu çok rahat söylemek mümkün. Çünkü başta renkleri çok canlı gösteriyor, sonra da bu renkleri parlak yapısıyla birleştirdiğinde ortaya yüksek oranda zarafet çıkıyor. Kısacası viskon kumaşlar kullanarak elbise ya da bluz dikecekseniz renginin ne olduğu fark etmez. Önemli olan sizin hangi tonları sevdiğinizdir. Çünkü bu kaliteli kumaş ile zaten her renk kendine ait bir trend oluşturuyor. Günümüzün en iyi kumaşlarına ulaşmak için Yeşim Kumaş mağazasını ziyaret ederek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.