En Çok Tercih Edilen Duvar Kağıdı Renkleri Hangileri?

Duvar Kağıdı Renkleri Neler?

0

Duvar kağıdı renkleri neler, en çok hangileri tercih edilir? Havaların ısınması ile birlikte yaşam alanlarında farklılık yapmak isteyen bireyler, dekorasyon planlamalarına başladı. En çok tercih edilen duvar kağıdı renkleri sayesinde bu süreç harika sonuçlanacak. Genelde bireylerin yaptığı hatalardan biri öncelikle mobilya dekorasyonunu belirlemesi. Oysa mobilyalar her zaman için duvar kağıtlarının tarzına uyumlu olarak satın alınması gereken eşyalardır. Bu detay mutlaka göz ardı edilmemelidir.

Eğer geleneksel motifler ile modern çizgilerin bir araya getirildiği bir yaşam alanı hayal ediliyorsa kesinlikle tek çare duvar kağıtlarıdır. Her iki estetik unsuru da içinde barındıran bu özel ürünler ile kullanıcılar hem ferah bir alana kavuşuyor hem de kolay silinebilen, toz tutmayan ve yıpranmayan özelliğiyle de uzun ömürlü bir ürüne sahip oluyor. Peki ama 2022 yılında en çok tercih edilen duvar kağıdı renkleri hangileri? Mutfaklara en çok hangi renkte duvar kağıtları yakışır? Gelin merak edilen bu soruların yanıtlarına göz atalım…

duvar-kagidi
Duvar Kağıdı
  • Ofis alanları: İş hayatının ruhuna uygun renk seçimi önemli. Antrasit ve krem gibi pastel renklere yönelmek tavsiye edilir.
  • Mutfaklar: Duvar kağıtlarının en çok tercih edildiği alanlardan birisidir. Genelde koyu renkler tercih edilir. Koyu gri ve kahve tonları ideal olanıdır. Ayrıca desenli türlere de yönelebilirsiniz.
  • Çocuk odaları: Minik bireyler enerjili ve oyun sevdalısı oldukları için duvar kağıtları yüksek oranda tercih edilir. Burada çocuğunuzun tarzına uygun renklere yönelin. Mavi ve kırmızı gibi unisex renkler bu işte en garantisi.
  • Salonlar: Salon bölgelerinde duvarlar kaplanırken estetik unsur göz önünde bulundurulmalı. Bu sebeple desenli ya da 3 boyutlu kağıtları tercih edebilirsiniz.

En çok tercih edilen duvar kağıdı renkleri, biraz da sizin kendi tarzınıza göre belirlenmektedir. Aynı zamanda evdeki diğer dekoratif ürünleri de göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu sayemde uyumlu ve estetik bir yaşam alanı görüntüsü oluşturmak mümkün olabilir. Elbette garanti renkler vardır. Bu renkler her alana uyum saplar. Örneğin antrasit veya açık mavi bu renklerin başındadır. Ayrıca krem rengi de gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

TV Ünitesi Arkası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

duvar-kagidi

Evlerde en önemli bölgelerden birisi de salondur. Zira sevdiklerimizi ve misafirlerimizi bu bölgede ağırlarız. Salon denilince de akla ilk TV ünitesi gelmektedir. Arka duvarı boş bir ünite, göze hoş gelmez. Burayı en çok tercih edilen duvar kağıdı renkleri ile  şık bir hale getirmek mümkün. Genellikle 3 boyutlu ya da desenli kağıt tasarımları öne çıkmaktadır. Özellikle de taş ve kiremit motifli ürünler 7’den 70’e herkes tarafından sevilmektedir. Tercihlerinizi bu yönde belirlemenizi öneririz.

TV ünitesi eğer iş alanı içerisindeyse bu sefer düz renklere yönelmekte fayda var. Zira ofis mobilyalarında düz renkler her zaman estetik seviyeye yükselten bir uygulamadır. Yeşil Parke sitesine girerek 2022 koleksiyonunu inceleyebilirsiniz. Tasarım planlamalarınızda size güzel fikirler verecek ürünler mevcut. Ayrıca siparişleriniz için iletişim araçlarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Modern Salon Duvar Kağıdı Nasıl?

duvar-kagidi

Dekorasyonda modernlik arayanlar için harika duvar kağıdı modelleri var. Dileyen için düze renklerde alternatifler bulunurken isteyen desenli kağıtlara sahip olabiliyor. Geçmişte rüstik tarz ön plandayken artık günümüzde taş, tuğla ve kiremit gibi unsurların olduğu duvar kaplama ürünleri çok sık tercih edilmektedir. Özellikle de 3 boyutlu bir ürün üzerinde bu motifler harika şık duruyor. Seçimlerinizi yaparken modern salon duvar kağıtlarını değerlendirmenizi öneririz. Ayrıca Yeşil Parke sitesi üzerinden en son moda ürünleri de inceleme fırsatına sahipsiniz.

İlginizi Çekebilir: Duvar Kağıdı Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.