Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli Hakkında 6 Ürün

Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli Önerileri Nelerdir?

0

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli yağlı cilde sahip kişilerin resmen hayat kurtarıcısı niteliğinde! En iyi ve en etkili yüz yıkama jeli seçiminiz ile cildiniz parlasın.

Cilt tipi yağlı olan kişiler yüz temizleme jeli konusunda oldukça sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu tarz bir cilt tipine uygun makyaj ve bakım ürünü bulmanın yanı sıra temizleme jeli bulması da zordur. Özellikle hem yağlı hem de sivilceli cilt tipleri için ürün bulmak son derece zor.

Cildimiz, en değerli varlıklarımızdan bir tanesidir. Onun canlı ve pürüzsüz görünmesi bizlere de enerji vermektedir. Aslında bakacak olursak dış görünüşümüz bizlere de yol göstericidir. Cildimizin neye ihtiyacını olduğunu iyi anlayabilmek bizleri en doğru yola götürecektir. Cildi tanımak ve keşfetmek uzun bir süreçtir.

Cildi tanıma sürecinde çeşitli uzman kişilerden yardım almaktan çekinmemelisiniz. Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli arayışına girdiğinizde muhakkak bir doktora, eczacıya ve estetik / güzellik uzmanlarına danışmalısınız. Alanında uzman kişiler cildiniz için en doğru önerileri sunacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli Önerileri

yagli-ciltler-icin-yuz-temizleme-jeli
yağlı ciltler için yüz temizleme jeli

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli seçenekleri özellikle son zamanlarda artış gösterdi. Haliyle seçeneklerdeki kalite oranlarında da büyük farklar meydana geldi. Üzerinde “yağlı ciltlere özel” ibaresi yazan her temizleme jeli ne yazık ki size uygun olmayabilir.

Yağlı cilde sahip kişiler genellikle sivilce sorunu da yaşamaktadır. Yüz yıkama jeli seçimi yaparken bu noktada hassas davranmak gerekecektir. Ciltteki var olan kusurları giderecek ve hatta yeni kusurlar oluşturmayacak jel önerilerine dikkat etmek gerekir.

Sivilceli Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli Önerileri

Sivilceli ciltler en hassas cilt tiplerinden bir tanesidir. Her ürünü kullanmak cildinize iyi gelmeyebilir. Bu nedenle ürün seçimi yaparken iyi araştırmak ve deneyimlemek gerekir. Birkaç yüz temizleme jeli önerisinde bulunacak olursak;

  • La Roche – Posay Effaclar Jel Temizleyici
  • Bioderma Sebium Foaming Jel
  • Ducray Keracnyl Jel
  • Sebamed Clear Yüz Temizleme Jeli
  • Clinique Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Jel
  • Vichy Normaderm Phytosolution Arındıcı Jel ürünleri sizler için en kaliteli ürünlerdendir.

Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli

yagli-ciltler-icin-yuz-temizleme-jeli

Hem sivilceli hem de yağlı ciltler için yüz temizleme jeli seçimi kişileri oldukça zorlayabilmektedir. Bu evredeki cilt tipleri için sizlere önerebileceğimiz en uygun ürün La Roche – Posay Effaclar Jel Temizleyici olacaktır.

Akneye yatkın ciltlerdeki yağları en aza indirmeye çalışan bu jel ürünün kullanımında büyük farklar oluşmaktadır. Öncesi ve sonrası yaptıracak kadar fark yaratan ürün etkisini gerçekten göstermektedir.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Köpüğü

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli veya köpüğü çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerin organik bileşenlerden oluşması ve doğal bir şekilde muhafaza edilmesi son derece önemlidir.

Yüzümüzün pH dengesini içinde ne olduğu belirsiz olan katı sabunlar ile bozmak yerine köpükler kullanılabilir. Yüzdeki pH derecesi cildin yeni, canlı ve pamuk gibi bir dokuya sahip olma durumunu etkilemektedir. Bebek poposu denilen bir kıvam için makyaj sonrası ve günlük yüz bakım rutinlerinde temizleme jellerini kullanmak gerekmektedir.

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli ekşi bir koku yaymasın diye aromalı olabilmektedir. Bu şekildeki jeller katkı maddeli ve alerjen yapılı olabilir. Sizler ürünleri satın alırken muhakkak kutu üzerinde yazılı olan “içindekiler” başlığını incelemelisiniz. Ayrıca doktorların önerdiği jelleri eczanelerden satın almanız da önemlidir.

Doktorların Önerdiği Yüz Yıkama Jeli

yagli-ciltler-icin-yuz-temizleme-jeli

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli ürünlerini doktorunuz da önerebilmektedir. Doktorunuz cilt yapınızı inceledikten sonra sizlere ürün çeşidi sunacaktır.

Bünyeniz alerjen bir yapıda olabilir, cildiniz hassas ve ince olabilir, ürün kalitesinde ve içindeki bileşenlerde sıkıntılar olabilir… Bu gibi durumlarda istenmeyen alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Bu tip durumlara maruz kalmamak adına doktorunuzun sorularına net bir cevap vermelisiniz. Ayrıca tam kan tahlili ve gerekli alerji testlerini de yaptırmanızı öneririz.

Eczanede Satılan Yüz Temizleme Jeli

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli ürünlerini pek çok yerde bulmanız mümkündür. Ancak satılan her yüz temizleme jeli kaliteli ve çok etkili olamayabilir.

Doktorunuzun, güzellik uzmanınızın ve eczacınızın önereceği ürünleri satın almanız sağlığınız açısından olumlu olacaktır. Kimi kişiler bu ürünleri internetten temin edebilmektedir. Sipariş geldiğinde karşılaştıkları ürünün tarihi ve orijinalliği konusunda sorunlar yaşanabilmektedir.

Ürün adına sıkıntı yaşamamak adına eczanede satılan yüz temizleme jeli ürünlerini satın almalısınız. Yukarıda saydığımız ürünlerin hepsini eczanede bulmanız mümkündür.

Bu gibi kişisel bakım konularına ilginiz var ise size bir de bu yazıyı okumanızı tavsiye edeceğiz: Genç Kalmanın Sırrı! 7 Maddede Genç Kalmanın Sırrı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.