En Güzel Duvar Kağıdı Modelleri 2022

0

 

Duvar kağıdı modelleri ile günümüzde evler şıklık ve zarafet kazanmaya devam ediyor. 14. Yüzyıl İspanya’sında ortaya çıkan zaman içerisinde tüm dünyaya yayılan bu duvar dekorasyon ürünleri, özellikle son 50 yılda büyük kullanım ivmesi kazandı. 1900’lü yılların başında genel olarak kamu veya ortak yaşam alanlarında tercih ediliyorken 2000’li yıllarda artık ev dekorasyon trendlerini belirler hale geldi. Elbette artan bu talep zaman içerisinde fazla miktarda modellerinin de üretilmesine sebep oldu.

Dünya genelinde büyük oranda doğaya dönüş başladı. Bu da yaşamın her alanında etkisini gösteren bir durum. Tıpkı zemin döşemelerinde karo halı ürünlerinin öne çıktığı gibi duvar dekorasyon tarzlarının da yavaş yavaş rüstik stile kaydığını rahatlıkla görülebilir. Ahşap, tuğla ve taş motifleri artık yaşam alanlarında olmazsa olmaz dekoratif araçlar. Elbette her zaman için bu ürünlerin gerçeğini bulmak mümkün olamayabiliyor.

duvar-kagidi-modelleri

Duvar Kağıdı Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

  • Ev ve iş yeri mimarisinde şıklığı ve zarafeti ortaya çıkaran duvar kağıdı modelleri, kullanıcılar tarafından çok sevilen ve ilk tercihlerden biri haline gelen ürünlerdir. Elbette bunda güzelliği ve dayanıklılığı kadar daha birçok avantajının da etkisi büyük. Özelliklerinden birkaçını belirterek konunun daha sağlıklı anlaşılması mümkün.
  •          Duvar kağıtları montajı hayli kolay ve pratik ürünlerdir. Profesyonel ustalar kısa süre içerisinde talep edilen duvara en güzel kağıtları kaplayabilir.
  •         Tek başına kullanıldığındaki şıklığı kadar televizyon ünitesi, şömine veya tablolar gibi sistemler ile çok şık bir uyum sağlar.
  •          Duvar kağıdı fiyatları diğer ürünlere göre gayet makul ve ulaşılabilir seviyelerdedir. Bu önemli bir özelliktir.
  •         Montajı kadar sökümü de çok kolaydır. Duvara hiçbir zarar vermez.
  •       Temizlik konusunda yardımcı role sahiptir. Kolay toz tutmaz yapıda olan bu ürünler aynı zamanda ıslak bez ile kolayca silinebilir. Su ile temas etse dahi kolay deforme olmaz.
  • Yeşil Parke gerek duvar kağıdı modelleri gerekse de karo halı alanında ülkenin en önde gelen markalarından birisidir. Sektörün en üst kalitedeki ürünlerini koleksiyonumuzda bulmanız mümkün. Modern hatlardan vintage dekorasyon stillerine kadar hemen her tarza uygun bir ürünün bulunduğunu söylemek mümkün. Damak desenli, puantiyeli ya da düz renkler ile siz de evinizin enerjisini yükseltebilirsiniz. Detaylı bilgi ve alışveriş için Yeşil Parke iletişim araçlarını kullanabilirsiniz.

duvar-kagidi-modelleri

Duvar Kağıdı Modelleri ve Fiyatları

Duvar kağıdı modelleri ile karo halı modellerinin birbiri ile uyumundan daha önce bahsetmiştik. Buna klasik tarzda dekore edilmiş yaşam alanlarını da ekleyebiliriz. Özellikle salonlarda TV ünitesi arkası ya da şömine çevresine yapıldığında modern ve şık bir görünüm sağlanıyor. Güzelliği ve kullanım alanlarını öğrendiğimize göre şimdi de duvar kağıdı fiyatları hakkında kısa bir sunum gerçekleştirmekte fayda var. İşte detaylar…

Duvar kağıdı fiyatları sabit bir değere sahip değildir. Birçok parametre göz önünde bulundurularak ücretlendirmeleri yapılır. Genelde top olarak ifade edilen ölçü birimiyle satışa sunulur. Kalite, metraj, model en başlıca faktörlerden bazıları. 2022 yılında geçtiğimiz seneye oranla biraz fiyatlarda artış olsa da ürünler hala bütçe dostu seviyelerde. Siparişleriniz ve fiyat bilgi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Duvar kağıtlarının pek bilinmeyen ama doğru uygulandığında efektif kullanma imkanı tanıyan özellikleri de var. Örneğin karanlıkta kalan odaların duvarlarına açık renkte bir kağıt döşetilirse içerisi daha da aydınlanmaktadır. Çünkü bu özel kağıtların ışığı yansıtıcı bir etkisi vardır. Aynı şekilde koyu renkli zemin döşemelerinin olduğu yerlerde uygulanarak yaşam alanını ferah bir yapıya kavuşturmak mümkün olur.

Küf oluşumunu engelleyen özelliğe sahip duvar kağıdı modelleri arasından tarzınıza ve ev stiline uyumlu ürün bulmakta bazen zorluk çekebilirsiniz. Bu gibi durumlarda hatalı karar vermek yerine Yeşil Parke markasındaki uzman tasarımcıların görüşlerine başvurmanızı öneririz. Zira bu ürünler uzun yıllar kullanılan ve dahası yaşam alanındaki büyük bir görsel bölümü kaplayan özelliktelerdir. Hatalı bir seçim kısa sürede sıkılmalara sebep olabilir. Doğru döşemelerde ise dekorasyon enerjisini hiç kaybetmez.

Görüleceği üzere duvar kağıtlarının büyük oranda işlevselliği var. Evde, iş yerinde, kurumlarda, okullarda ve daha birçok alanda sevilerek kullanılan bu ürünleri siz de tercih edebilirsiniz. Güncel duvar kağıdı modelleri dekorasyon trendlerinden haberdar olmak için web sitemizdeki koleksiyonumuza göz atabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir : https://kadinmodam.com/category/kadin-modasi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.