Evde Saç Boyama Püf Noktaları İçin 10 Öneri!

Eve Saç Boyama Püf Noktaları Nelerdir?

0

Evde saç boyama püf noktaları saymakla bitmez, en sağlıklı şekilde rengi bulmanız için yapılması burada! Saç boyama nasıl yapılır? Saç boyamanın püf noktaları ve boyama teknikleri hangileri? Boyama sonrası bakım, kısacası saç boyamadan öncesi ve sonrası ile alakalı dikkat edilmesi gereken her şey bu yazıda yer alıyor olacak. 

Evde Saç Boyama Püf Noktaları Nelerdir? Evde Saç Boyamak İçin Bilmeniz Gerekenler 

Evde saç boyamak herkesin gözünü korkutan bir şey olsa da doğru bir şekilde verilen evde saç boyama püf noktaları ile her şeyi çok kolay şekilde halledebilirsiniz.  

evde-sac-boyama-puf-noktalari
Evde Saç Boyama Püf Noktaları

1) Saç Boyamadan Önce Yapılacaklar 

Evde saç boyama püf noktaları konusunda en geri plana atılan durum saç boyama öncesidir. Eğer saçlarınızın istediğiniz gibi olmasını istiyorsanız ilk olarak doğru boyayı ve saç rengini seçmeye özen gösterin.  

Saçlarınızı tarayın, hatta saçlarınızın biraz kirli olması boyanın daha iyi tutmasını sağlayacaktır. Saçlarınızın çokluğuna göre boya almaya/yapmaya dikkat edin saçlarınızın çokluğuna göre bir kutu boya yetmeyebilir.  

Başka bir evde saç boyama püf noktaları olarak sayılacak şey ise eskimiş, kötü bir tişört ve havlu kullanmak olacaktır. Boya değeceği her yerde tutacağı için sevdiğiniz üstleri giymemeye özen gösterin. 

2) Saç Boyasının İyi Tutması İçin Yapılabilecek Şeyler 

Saç boyanızın saçınıza iyi tutmasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey elinizi korkak alıştırmamaktır. Boyayı saçlarınıza iyice yedirmeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda eğer saç açılıyorsa üstüne boyanacak boyayı düşünerek ona göre saçınızı açmayı unutmayın. 

Saç Boyasına Neler Katılır? Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır? 

Evde saç boyarken özellikle paket şeklinde boyalardan aldıysanız ne ile boyayı karıştıracağınızı şaşırabilirsiniz.  Başta oksidan kullanmanız önerilir fakat eğer bulamamış veya kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Evde saç boyama püf noktaları olarak ilk başta gelen: saç kremi. Saç kremi çoğu zaman oksidan yerine kullanılır, saçınıza verilecek zarardan da kaçmanız için en iyisidir. 

evde-sac-boyama-puf-noktalari

Adım Adım Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Her şeyden önce zamanı iyi kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer boyayı saçınızda çok uzun süre tutarsanız boya saçınıza zarar vermeye başlayacaktır. Saçlarınızı belli bir düzende boyayın ki sonrasında boyanmamış yerlere denk gelmeyin. Saçlarınızdan boyayı akıtırken çok sıcak ya da çok soğuk suda yıkamayın. 

1) Eldiven Ve Fırça Kullanmaya Dikkat Edin 

Evde saç boyama püf noktaları konusunda atlanan diğer bir hususta bu işin güvenliğinde. Boya kimyasal bir şey olduğu için ve belli bir süreden sonra ellerinize zarar vereceği için eldivenlerinizi takmayı unutmayın. Fırça da aynı şekilde en az şekilde temas etme ihtimaline karşı ve daha düzenli boyama için size lazım olacak şey. 

2) Kullanım Kılavuzlarını İyi Okumalısınız 

Ne kadar evde saç boyama püf noktaları verilirse verilsin bu yolda en büyük yardımcınız her zaman saç boyalarının kutularından çıkan kullanım kılavuzları olacaktır. Her boya markasının, renginin saçta durma vakti farklıdır. Her boyanın bilgilerini öğrenmek için en iyi yer de kullanım kılavuzlarıdır. 

3) Saç Boyama Sonrası Bakım Yapmalısınız 

Saçlarınız boyamadan saç boyasının içeriğinden dolayı sonra ister istemez yorulacaktır ve saç bakımına ihtiyaç duyacaktır. Bu durumu en iyi şekilde kurtarmanın yolu saç maskeleri, yağları ve kremlerinden geçiyor. Saçlarınızın üstüne belli bir süre düşerseniz çok çabuk iyileşeceklerdir ve boya saçta çok daha canlı gözükmeye başlayacaktır 

Evde Tek Başına Saç Boyayacaklar İçin Püf Noktalar 

Bu başlık evde saç boyama püf noktaları ile beraber tek başına boyayacaklar ile ilgili olacak. Eğer tek başınıza bu yola giriştiyseniz ayna kullanmayı kesinlikle unutmayın. Özellikle kafanızın arka tarafındaki saçlarınız için karşılıklı iki ayna tekniği ile boyamak sizi eşitsiz saç boyamaktan ya da tutam atlamaktan kurtaracaktır. 

evde-sac-boyama-puf-noktalari

Beyaz Saç Boyama Teknikleri Nelerdir? 

Evde saç boyama püf noktaları için en çok gelinen nokta beyaz kapatmak adına olabilir. Çoğu kişi çok zor kapanacağını düşünse de aslında beyaz pigment eksikliğinden ötürü boyanması en kolay saç tiplerinden bir tanesi! Yeterince boya sürerseniz çok rahat beyazlarınızı kapatabilirsiniz. 

Evde Saç Boyama Püf Noktaları İçin Genel Maddeler 

Evde saç boyama püf noktaları adına bir toplama yaparsak: 

-Boyanın bulaşmaması için boyun, alın ve kulak çevrenize vazelin sürebilirsiniz. 

-Boyayı iyi karıştırın ve homojen şekilde kaldığına emin olun. 

-Eldiven ve fırça kullanmaya özen gösterin. 

-Saçlarınızı düzenli bir sıraya göre boyayın. 

-Sonrası için saçınıza bakım yapmayı unutmayın. 

-Evde saç boyamanın doğru şekilde yapıldıktan sonra kolay bir şey olduğunu unutmayın! 

 

İlginizi Çekebilir: Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir Evde? 7 Öneri!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.