MEB Onaylı Microblading Kalıcı Makyaj Kursu Hangileri?

Kalıcı Makyaj Kursu ile Uzmanlaşın!

0

Kalıcı makyaj kursu, Asya’da yıllardır kullanılan kaşlardan kıl alma uygulamasıdır. Estetik görünümü değiştirme imkanı veren bu kurs, bitiminde hem Türkiye’de hem de yurtdışında kullanılabilir hale gelmesidir. Meb onaylı sertifika verilerek, freelancer, klinikte veya hastanede çalışma imkanı kazanabilirsiniz.

Kalıcı makyaj kursu için herhangi bir eğitim veya lisans belgesi aranmaz. O yüzden işi seven herkesin yapabileceği uygulamalı kurslardan birisidir. Genel olarak 100 saatten fazla eğitim alan ve sertifikaya hak kazanan kişi, istediği yerde çalışma özgürlüğü edinir.

Ayrıca Meb onaylı Microblading kalıcı makyaj kursu almadan herhangi bir yerde yasal olarak çalışılmaz. Tüm belgeler milli eğitim bakanlığı olduğundan kurs, eğitim ve sertifikanın güvenilir eğitim kurumlarından verilmesine özen gösterilmelidir.

Kalıcı Makyaj Eğitimi Ne Kadar?

kalici-makyaj-kursu
Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı makyaj kursu son zamanlarda popüler olan estetik anlayışı ile kadınların tercihi olmuştur. Kalıcı makyaj kursu fiyatları hakkında en detaylı bilgili bu alanla ilgili kurs veren firmalara bakmak gerekir. Firmalar ilk başta herhangi bir fiyat bilgisi vermemektir. Eğitim ve sertifikayı birlikte veren güvendiğiniz kurslarla pazarlık yaparak bu eğitimi alabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Eğitiminde Neler Var?

Kalıcı makyaj kursu eğitimlerinde her firmaya göre konular değişiklik gösterse de anlatış biçimleri ve türleri bakımından genel olarak bazı konular bulunmaktadır. Bu konuların bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Kalıcı makyaj tanımı ve tarihi
 • Temel düzeyde anatomi bilgisi
 • Pigmentoloji bilgisi
 • Renklerin cilt tipine göre seçimi
 • Hatalı yapılmış renklerin düzeltilmesi
 • Gölgeleme teknikleri
 • Kalıcı göz pigmentasyonu
 • Altın oran şeklinde kaş tasarım
 • 3D kıl tekniği bilgisi ve çalışmaları
 • Kalıcı dudak pigmentasyonu
 • Canlı model ile çalışma uygulaması

Kalıcı Makyaj Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kalıcı makyaj kursu aldığınızda sertifika hem yurt içi hem de uluslararası geçerliliği vardır. Bu da istediğiniz yerden ister tek başınıza isterseniz de hastane gibi yerlerde çalışabileceksiniz. Bu sertifika kurs bitiminde e-devlet üzerinden rahatlıkla sorgulanabilir.

kalici-makyaj-kursu

Microblading Eğitimi Kaç Gün Sürer?

Kalıcı makyaj kurs veya diğer adıyla Microblading, başlangıçta kişi 102 saat gibi bir süre ile 13 günde eğitim aldıktan sonra tamamlar. Eğitimin içeriği teorik olarak sınırlı değildir, ekstra canlı manken uygulaması ile kurs hızlandırılmaktadır.

Kalıcı makyaj kurs halk eğitim merkezlerinde aldığınızda bu süre toplam 348 saat sürmektedir. Yani kalıcı makyaj kurs ücretsiz seçtiğinizde yaklaşık 4 ay sürmektedir.

Microblading Eğitimi Nedir?

Estetik olarak işlemler yapmayı sağlayan, kalıcı makyaj kursu ile benzer özellikler gösteren, tek farkı ek olarak malzemeleri anlatan eğitimdir. Bu sebepten dolayı kalıcı makyaj kursuna Microblading denilebilir.

Microblading Nasıl Öğrenilir?

kalici-makyaj-kursu

Microblading kursu en iyi nasıl öğrenilir, sorusunun aslında herhangi bir cevabı yoktur. Eğitimi, ister ücretsiz kurumlardan alın, isterseniz özel kurumlar olsun önemli olan öğreticilerinizin kalitesidir. Ne olursa olsun herhangi bir eğitime başlamadan önce Meb onaylı Microblading kursu gibi araştırmalar yaparak bu durumdan kurtulun.

Microblading Belgesi Nasıl Alınır?

Herhangi bir eğitim kurumu veya halk eğitim merkezlerine gidilerek ilgili kursun olup olmadığı sorulur. İhtiyacınız özel kurumdan yana ise biraz para vererek kalıcı makyaj kursu sertifikasını kolayca alabilirsiniz. Eğer halk eğitim merkezlerini kullanacaksınız, öncelikle kurs ücretini yatırmanız gerekiyor.

Kursa kayıt olup, kurs ücretini yatırdıktan sonra kalıcı makyaj kurs derslerine başlayabilirsiniz.

En İyi Kalıcı Makyaj Kursu Veren Yerler

kalici-makyaj-kursu

Birçok kişi kalıcı makyaj eğitimi almak istiyor ama neresi olacağına karar veremiyor. İşte bu yüzden sana en yakın olan şehirden 4 markayı seçtik. Ayrıca aşağıdaki şehirlerde bulunan markalarda Phibrows kalıcı makyaj Eğitimi almak isterseniz faydalanabilirsiniz.

1- Kalıcı Makyaj Kursu İzmir

Kalıcı makyaj eğitimini İzmir şehrinde almayı düşünüyorsan seçimin Kozakademi olabilir. Dünya kalite ödülünün sahibi ile kolayca kalıcı makyaj eğitimi alabilirsiniz. Kalıcı makyaj kurs fiyatları İzmir şehrinden almak istersen canlı destek ile indirim alabilme şansınız vardır.

2- Kalıcı Makyaj Kursu Ankara

Kalıcı makyaj eğitimini Ankara olarak seçmeyi düşünüyorsanız, ANKARALUX güzellik eğitim merkezini seçmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca diğer eğitim kurslarını da tercih edebilirsiniz fakat kalıcı makyaj eğitimi alanların yorumları burada daha net görülmektedir.

3- Kalıcı Makyaj Kursu Antalya

Kalıcı makyaj eğitimi Antalya seçmenizin sebebi yaşadığınız yer olabilir ancak olmasa bile Antalya Belediyesinin sunduğu ATASEM ile 348 saat eğitim ile en az 13 yaşında olman yeterlidir.

4- Kalıcı Makyaj Kursu İstanbul

Kalıcı makyaj eğitimi olarak sonraki tercihin İstanbul olacaksa Milli Eğitim Bakanlığı özel Tuğba Efeoğlu Turgut firmasını seçebilirsin. Uzun yıllardır bu hizmeti yapmasıyla, tecrübe ve bilgi kazandığı için işinizi kolaylaştıracaktır.

İlginizi Çekebilir: Çekik Göz Makyajı Ile Gözlerini Daha Çekik Yapabilirsin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.