Kore Cilt Bakımı Rutini Nedir? 10 Adımlık Güney Kore Cilt Bakımı Sırları!

Kore Cilt Bakımı Rutini Nedir?

0

Kore cilt bakımı rutini son zamanlarda herkesin dikkatini çekmeye başladı. Temiz bir cilde sahip olmak için tercih edilen bu Kore cilt bakım rutini çoğu kişide olumlu sonuçlar veriyor. Erkekler için de tercih edilen bu bakım rutinini siz de öğrenmiş olacaksınız. 

Kore Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır? 10 Adımda Kore Cilt Bakımı Rutini 

Kore cilt bakımı rutini evde yapılması zor bir rutin değildir. Lazım olan ürünleriniz olduğu sürece hiçbir sorun çıkmayacaktır. Bahsi geçen gerekli ürünler ise aşağıdaki gibidir: 

kore-cilt-bakimi-rutini
Kore Cilt Bakımı Rutini

1- Yağ Bazlı Temizleyiciler 

Burada yağ bazlı seçilmesinin sebebi yüzdeki kiri en iyi şekilde çıkarabildiği içindir. Aynı zamanda cildinize zarar vermez. Cilt temizliği için nazik bir yoldur. 

2- Temizleyici Köpük 

Köpük yağ bazlı temizleyiciyi çözmek ve ciltte yağ bırakmamak içindir. Özellikle yağlı ciltlerin çok sevdiği ürünlerden birisidir. Yalnız kuru cilt tipindekilerin de sebum dengesini bozmayan bu tarz köpükleri kullanması gerekir.  

3- Peeling 

Kore cilt bakımı rutini burada cilt tipinizi tanıyıp ona göre davranmayı size bırakmış. Peelingler yanlış sıklıkta yapıldığında cilde zarar verebildiği için haftada olabildiğince az yapmaya özen gösterin. Peelingler genel olarak siyah noktalar için kullanılabilir. 

4- Tonik 

Bu noktayı yine ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Toniklerin çok fazla türü olduğu için ister nemlendirmek için ister yağlı ciltler için daha kurutucu bir tonik seçebilirsiniz. Toniklerin içeriğine bakarak cilt tipine uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.  

5- Esans 

İlk defa Kore cilt bakımı rutini ile duyabilecek olmanız ile beraber nemlendirme ve son kez temizleme olan tonik arasını hazırlar. Çabuk uygulanabilir olma özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda durulama gerektirmez. Bakımın en son aşamalarında tercih edilmektedir.  

6- Serum 

Bu adımda daha derinlemesine bir onarım aşamasına geçilir. Serumlar cildin alt katmanlarına inebilir ve yapım/onarım aşamasında büyük yardımcı olurlar. Bahsedilen bu özellikten ötürü her gün değil daha çok haftada 2-3 kere kullanılmaya uygundur.  

7- Maske 

Yeniden derinlemesine nemlendirme için maskeler tercih edilir. Burada dikkat edilmesi gereken maskenin yüzde tutulma süresidir. Aldığınız maske kaç dakikayı uygun görmüşse o kadar cildinizde tutmaya özen gösterin. 

8- Göz Kremi 

Göz çevresi yüzün geri kalanından çok daha farklı tutulduğu için nemlendirme aşamasında kesinlikle göz nemlendiricisi veya serumu kullanılmalıdır. Göz kreminin kendi sürülme tekniğini de öğrenmeyi unutmayın. 

9- Nemlendirici 

Nemlendirici neredeyse hepimizin kullandığı tek ürün olabilir. Koreli kadınlar ise sondan ikinci adım olarak kullanmayı uygun görmüşler. Kullanırken masaj hareketleri yapıp iyice yedirmeyi ihmal etmeyin. 

10- Güneş Koruyucu 

En önemli kısım ise güneş kremi tabii ki. Cildi dışarıdan gelecek tüm zararlara karşı korumanın daha iyi yolu yok. Gündüzleri sürmeyi unutmayın! Özellikle AHA ve BHA gibi içeriklere sahip olan asitleri kullanıyorsanız evde dursanız dahi sürmeniz gerekir.  

kore-cilt-bakimi-rutini

Kore Cilt Bakımı Rutini Nasıl Uygulanır? Güney Kore Cilt Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Kore cilt bakımı rutini adına Koreli kadınlar tarafından en önem verilen şey kullanılan ürünler ve bunların kullanım sıralamasıdır. Cildin temizlendiğinden ve sonrasında gerekli nemi aldığından emin olunmalıdır. Yağlı ya da kuru ciltli olmanız rutininizi genel olarak değiştirmez. Yine de temizleyiciler gibi şeylerde cildinize göre değişiklik yapabilirsiniz. Kore cilt bakımı rutini herkese açıktır. 

Kore Cilt Bakım Sırları Nelerdir? Kore Cilt Bakımı Rutini için Püf Noktalar 

Öncelikle her şey uzun bir rutin oturtmayla başlıyor. Kore cilt bakımı rutini ciddiye alınması gereken bir rutindir. Aksatmamaya özen göstermelisiniz ve adımları geçiştirmeden yapmalısınız. Bu rutinin yanında ekstradan yine çok ünlü olan pirinç maskesini deneyebilirsiniz.  

Aynı zamanda Koreli kadınların diğer alışkanlığı güzellik ürünlerini soğuk ortamda tutmaları. Özellikle bu yaz aylarında serin bir cilt bakım rutini sizi çok daha mutlu edebilir! Yüzünüzün ferahlamasını böylece gözeneklerinizin de rahat etmesi sağlanır. 

Son olarak ekleyebileceğiniz diğer şey yüz masajı. Hatta sadece yüz değil, kafa diplerine de masaj yaparak saç bakımına yardımcı olacaklarını düşünüyorlar. Cilt bakım rutinlerine belli masaj hareketleriyle ürünleri yedirmeyi Kore cilt bakımı rutini adına çok daha başarılı buldukları söylenmektedir. 

kore-cilt-bakimi-rutini

En İyi Kore Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir, Neler Kullanılabilir? 

En iyi Kore cilt bakımı rutini oluşturmak için tabii ki Güney Kore ürünleri önerilir. Yine de ulaşımı çoğu insan için zor. Kore cilt bakım markaları hariç önerilen temiz içerikli aynı işlevi görecek diğer ürünler olacaktır. İçeriğinde çok fazla parfüm ve diğer zararlı maddeler olmadığına dikkat etmeniz önerilir. 

Kore Cilt Bakım Rutini Yapanlar Tarafından Yorumlar 

Kore cilt bakımı rutini uygulayan çoğu insan ciltlerinin mermer gibi gözüktüğünü söylüyor. Yüzlerinin çok daha parlak ve tok durduğu da bunların arasında. Bu aşamaya gelmek için ise çokça sabır gerekiyor. Cildinizin alışıp onarım sürecini başlatması sandığınızdan daha uzun olabilir. 

 

İlginizi Çekebilir: Genç Kalmanın Sırrı! 7 Maddede Genç Kalmanın Sırrı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.